loader

Sivilce sorunu olan ciltler için 10 kritik makyaj önerisi

Favoriye Ekle

Sivilcelerinin bir anda yok olmasını, pürüzsüz bir cilt görünümüne sahip olmayı mı dilerdin? Aslında düzenli, doğru bakım ve cilt tipine uygun makyaj malzemeleriyle sivilceli görünüme ve yağlı cilt tipine engel olabilirsin! Genelde akneli kişilere makyaj önerilmez ancak bizim bahsettiğimiz hafif ve sivilcelerini gizleyebilen bir makyaj stili. İşte akne problemi olan ciltler için 10 makyaj önerimiz!

1.Nem desteği olmadan, olmaz!

Nem desteği olmadan, olmaz!

Eğer akneye meyilli bir cildin varsa, büyük ihtimalle cildin yağlı tiptedir. Ancak bu cildin yağlı olduğu için nemlendirici kullanmana asla engel değil! Makyajına başlamadan önce yüzünü temizleyip, cilt tipine uygun bir nemlendirici ile iyice nemlendirmeni öneririz.

2.Makyaj bazını unutma!

Makyaj bazını unutma!

Eğer cildin sivilceliyse, muhtemelen aktif sivilcelerin kırmızılığını gizlemek için epey uğraşıyor olmalısın. Bunun için yeşil renkli kızarıklık önleyen makyaj bazları çok işine yarayabilir. Maybelline makyaj bazlarından Face Studio Prime Kızarıklık Önleyici Makyaj Bazı'nı deneyebilirsin. Bu makyaj bazı su bazlı olduğu için cildine asla ağır gelmeyecek.

3. Parlama kontorlü olan fondötenleri tercih et

Parlama kontorlü olan fondötenleri tercih et

Sivilceli bir cilt demek, aynı zamanda yağlı bir cilt demek. Cildinin gün içerisinde parlamasına engel olmak için parlama kontrolü olan fondötenleri tercih edebilirsin. Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless Fondöten, doğal mat bitişiyle cildinin parlamasına engel olacak ve aynı zamanda gözenek görünümünü de gizleyecek.

4.Sivilceleri gizle

Sivilceleri gizle

Sivilcelerinin üzerine, ten renginden 1 ya da 2 ton açık bir kapatıcı uygula ve bir makyaj fırçası yardımıyla, hafifçe dağıt. Sivilcelerinin olduğu bölgelerde yüksek kapatıcılık elde etmek için kat kat ürün uygulamana gerek yok. Bunun yerine nokta atışı kapatıcı uygulaması çok daha doğal bir sonuç verecek. Bunun için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı'yı deneyebilirsin.

5.Fırçalarını temiz tut!

Fırçalarını temiz tut!

Kullandığın makyaj fırçalarının mutlaka ama mutlaka temiz olmasına özen göstermelisin. Sen fırçaları kullandıkça makyaj malzemelerinin üzerinde kalıntılar birikir ve bu kalıntılar her kullandığında yüzüne geçer, gözeneklerini tıkar. Bu duruma engel olmak için mutlaka makyaj fırçalarını düzenli olarak temizlemelisin.

6.Sabitle

Sabitle

Fondöten ve kapatıcıyı uyguladıktan sonra transparan pudra yardımıyla sabitleyebilirsin. Bu kadar uğraştığın makyajının gün içinde bozulmasını istemezsin değil mi?

7.Mat allık veya bronzer kullan

Mat allık veya bronzer kullan

Sim içeren allık ve bronzer’lar cilt kusurlarını daha fazla ön plana çıkardığı için mat formdaki ürünleri kullanmalısın. Allığını gülümseyerek uygula, bronzerını ise yüzünün güneşte ilk bronzlaşan kısımlarına uygula. Bu sayede cildin çok daha sağlıklı ve enerjik görünecek.

8.Likit aydınlatıcıları tercih et

Likit aydınlatıcıları tercih et

Gözeneklerinin ve sivilcelerinin çok fazla belli olmaması için likit aydınlatıcıları tercih edebilirsin. Aydınlık ve sağlıklı görünüm veren likit aydınlatıcı önerisi istersen, Maybelline Master Storbing Liquid Aydınlatıcı'ya mutlaka bir göz atmalısın.

9.Makyajını tazele

Makyajını tazele

Gün içerisinde makyajını tazelemek istersen, ten renginde ve ince yapılı pudraları tercih et. Hem parlamayı kontrol edecek hem de az da olsa kapatıcılık verecek pudralar gün içinde işini kolaylaştıracak. Maybelline Fit Me! Pudra bu konuda çok başarılı.

10.Makyajını temizlemeyi unutma!

Makyajını temizlemeyi unutma!

Bu kural her cilt tipi için geçerli olsa da, özellikle akneli ciltler için hayati önem taşıyor! Gün sonunda, yatağa girmeden önce makyajını cilt tipine uygun makyaj temizleyicinle temizleyip, gözeneklerinin sıkılaşması için tonik uygulayabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler