loader

Siyah Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Her kadının dolabında olmazsa olmaz kıyafetlerden biri siyah elbisedir. Siyah elbisenin asaletini ve çekiciliğini başka hiç bir kıyafette göremiyoruz. Acele çıkan bir davet için hemen aklımıza siyah mini elbise gelir. Peki, ikonik siyah elbise ile birlikte hangi makyajları yapabiliriz? Siyah elbiseye yakışan makyajlarda aydınlık, fresh ve canlı görünümleri seviyoruz.

Makyajının amacı siyah elbiseyi ortaya çıkarmak olmalı. Siyah elbiseyle siyah göz makyajı yapılır mı? Siyah elbiseyle hangi göz makyajı yakışır? Acele çıkan bir davet için nasıl makyaj yapacağına karar veremiyorsan, senin için hazırladığımız makyaj modellerine göz atabilirsin. Siyah elbiseyle yakışan göz makyajı fikirlerimiz için yazının devamına bekleniyorsun.

Aydınlık ten makyajı

Aydınlık ten makyajı

Siyah elbise giyeceğin günlerde ten makyajının parlak, aydınlık ve canlı görünmesine dikkat etmelisin. Davetlerde çok mat ve donuk makyaj görünümleri seni olduğundan daha solgun gösterebilir. Siyah elbisenle ışıl ışıl parlamak için NYX Professional Makeup Born To Glow! Naturally Radiant Fondöten kullanmanı öneriyoruz. Bu fondötenin en güzel tarafı 12 saat kapatıcılık sağlarken, örtücülüğünü ayarlamak tamamen senin elinde! Dilersen birkaç kat fondöten uygulayarak cildindeki kusurları gizleyebilirsin. Vegan formüle sahip Born To Glow! fondöten cildinin ışıltısını ortaya çıkaracak ve cildinin pürüzsüzlüğünü arttıracak.

Siyah elbisenin cazibesinin önüne cilt kusurlarının geçmesine izin verme. Siyah elbisenin giydiğin günlerde cildindeki kusurların gizlenmesini sağlamalısın. Böylece tüm gözler kusursuz cildinde ve elbisende olacak. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer hem göz altındaki koyu halkaların kapanmasını sağlar, hem de tüm yüze uygulanabilir özelliği ile yüzünün boyutlanmasına yardımcı olur. Loreal kapatıcını nemli makyaj süngeri ile göz altına tampon hareketlerle uygula. Tek adımda göz çevresindeki kusursuzluğu fark edeceksin.

Siyah elbise ile hangi göz makyajı yakışır?

Siyah elbise ile hangi göz makyajı yakışır?

Siyah elbiseyle koyu renkli makyaj ikilisini listenden çıkarmalısın. Siyah göz makyajı siyah elbiseyle yakışmıyor. Onun yerine daha minimal, aydınlık ve modern göz makyajlarına yönelmelisin. Örneğin, siyah eyeliner stili ve belirgin maskara görünümü gibi.

Biz siyah elbiseye yakışan göz makyajı için ilk olarak Maybelline New York Hyper Easy Eyeliner'ı kullanıyoruz. İncecik ucu sayesinde acele çıkan davetler için bu eyeliner tam bir hayat kurtarıcı! Tek uygulamada kusursuz kedi gözü görünümü yapmak için bu Maybelline eyelinerı kullanabilirsin. Gözlerini daha belirgin bir hale getirmek için L'Oréal Paris Air Volume Maskarayı kullanmayı unutma! Kirpiklerini hacimle kaldırırken hava kadar hafif olan yapısıyla gözlerinde ağırlık yaratmıyor ve kirpiklerini yapıştırmıyor. En iyi maskaradan başka ne bekleyebiliriz ki?

Siyah elbise göz makyajının olmazsa olmaz makyaj malzemesi ise L'Oreal Paris Brow Artist Micro Tattoo Kaş Kalemi! Kaşlarının aralarındaki boşlukları tek tek dolduran ve adeta microblading etkisi yaratan bu kaş kalemini biz çok seviyoruz. 24 saat boyunca kalıcı dövme etkili Loreal kaş kalemi sayesinde göz makyajın daha belirgin görünecek.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yüzünü boyutlandır

Yüzünü boyutlandır

Siyah elbise makyajı yaparken doğal kontür uygulaması ile yüzünü boyutlandırabilirsin. Keskin çizgiler yerine bronzer kullanarak yüzünde daha yumuşak geçişler yapmanı öneririz. L'Oréal Paris Back to Bronze Bronzer ile elmacık kemiklerinin altına ve çene kemiğine kontür uygulaması yapabilirsin. Her ten rengine uyan Loreal bronzerı kontür fırçası ile kullanmanı öneririz. Tozutmayan ve gün boyu kalıcı etki yaratan bu bronzera bayılacağını tahmin ediyoruz.

Cildini şekillendirdikten sonra sıra renklendirmeye geldi. Yüzüne canlılık kazandırmak ve siyah elbiseni ortaya çıkarmak için nude tonlarda doğal allık renklerine öncelik vermelisin. Maybelline New York Cheek Heat Nude Burn rengini öneririz. Cildinde varla yok arası etki bırakan likit allığı yanağının ortasına uygula ve küt uçlu makyaj fırçası ile saç diplerine doğru allığını dağıt. Krem formdaki allığı dağıtması çok pratik ve keyifli olacak!

Siyah elbiseye en çok yakışan makyaj malzemelerinden biri de aydınlatıcı oluyor. Aydınlatıcı sürmeden bir davete gideceğimizi aklımızdan bile geçiremiyoruz. Siyah elbiseni giydiğin günlerde Maybelline New York Chrome Extreme aydınlatıcıyı 200 Diamond Glow rengini tercih edebilirsin. Metalik yansımalara sahip olan bu aydınlatıcı yüzünün yüksek bölgelerinde ışıl ışıl bir etki bırakır ve makyajının daha aydınlık görünmesini sağlar.

Siyah elbise ve kırmızı ruj

Siyah elbise ve kırmızı ruj

Siyah elbisenin en yakın arkadaşını hemen söyleyelim: Kırmızı ruj. Bu ikiliden daha çekici başka bir şey daha düşünemiyoruz. Siyah elbiseni daha çekici hale getirmek istediğin günlerde kırmızı rujundan destek alabilirsin. En sevdiğimiz kırmızı rujlardan biri olan Maybelline New York Super Stay Matte Ink Pioneer rengi siyah ile mükemmel uyum sağlıyor. Aydınlık ten makyajına yakışacak parlaklıkta bir kırmızı ruj görünümü istersen mat kırmızı rujunun üzerine parlatıcı uygulayabilirsin.

Şeffaf parlatıcı arıyorsan sana Maybelline New York Lifter Gloss parlatıcıyı öneririz. Kırmızı rujunun üzerinde bu parlatıcıyı sürdüğünde dudakların daha dolgun ve kalkık görünecek. Davetin en çekici makyajı nasıl yapacağını artık öğrendin. Şimdi deneme sırası sende!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön