loader

Siyah Elbiseye Uygun Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Siyah elbise makyajı nasıl olmalı? Tüm makyaj tüyolarını paylaşıyoruz!

Her kadının dolabında olmazsa olmaz kıyafetlerden biri siyah elbisedir. Siyah elbisenin asaletini ve çekiciliğini başka hiç bir kıyafette göremiyoruz. Acele çıkan bir davet için hemen aklımıza siyah elbise modelleri gelir. Peki, ikonik siyah elbise ile birlikte hangi makyajları yapabiliriz? Siyah elbise makyaj modelleri nelerdir?

Makyajının amacı siyah elbiseyi ortaya çıkarmak olmalı. Siyah elbiseyle siyah göz makyajı yapılır mı? Siyah elbiseyle hangi göz makyajı yakışır? Acele çıkan bir davet için siyah elbise göz makyajına karar veremiyorsan, senin için hazırladığımız makyaj modellerine göz atabilirsin. Siyah elbiseye hangi renk far ve ruj renginin yakıştığını açıklıyoruz.

Siyah elbiseye ne renk makyaj yapılır?

1. Aydınlık ten makyajı

Aydınlık ten makyajı

Siyah elbise giyeceğin günlerde ten makyajının parlak, aydınlık ve canlı görünmesine dikkat etmelisin. Davetlerde çok mat ve donuk makyaj görünümleri seni olduğundan daha solgun gösterebilir. Siyah elbisenle tazelenmiş görünmek için Maybelline Affinitone Fondöten kullanmanı öneriyoruz. Bu fondötenin en güzel tarafı hyaluronik asit ve E vitamini içeren formülü ile cildini nemlendirmesi, sağlıklı ve taze görünmesini sağlaması. Ayrıca formülündeki doğal pigmentler sayesinde çok doğal, yokmuş gibi bir görünüm elde edebilirsin.

Siyah elbisenin cazibesinin önüne cilt kusurlarının geçmesine izin verme. Siyah elbise ten makyajında cildindeki kusurların gizlenmesini sağlamalısın. Böylece tüm gözler kusursuz cildinde ve elbisende olacak. L'Oréal Paris Infaillible More Than Concealer hem göz altındaki koyu halkaların kapanmasını sağlar, hem de tüm yüze uygulanabilir özelliği ile yüzünün boyutlanmasına yardımcı olur. Loreal kapatıcını nemli makyaj süngeri ile göz altına tampon hareketlerle uygula. Tek adımda göz çevresindeki kusursuzluğu fark edeceksin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

2. Siyah elbise göz makyajı

Siyah elbise ile hangi göz makyajı yakışır?

Siyah elbiseye hangi renk far gider? Siyah elbiseyle koyu renkli makyaj ikilisini listenden çıkarmalısın. Siyah göz makyajı siyah elbiseyle yakışmıyor. Onun yerine daha minimal, aydınlık ve modern göz makyajlarına yönelmelisin. Örneğin, siyah eyeliner stili ve belirgin maskara görünümü gibi.

Biz siyah elbiseye yakışan göz makyajı için ilk olarak Maybelline Hyper Easy Eyeliner'ı kullanıyoruz. İncecik ucu sayesinde acele çıkan davetler için bu eyeliner tam bir hayat kurtarıcı! Tek uygulamada kusursuz kedi gözü görünümü yapmak için bu Maybelline eyelinerı kullanabilirsin. Gözlerini daha belirgin bir hale getirmek için L'Oréal Paris Air Volume Maskarayı kullanmayı unutma! Kirpiklerini hacimle kaldırırken hava kadar hafif olan yapısıyla gözlerinde ağırlık yaratmıyor ve kirpiklerini yapıştırmıyor. En iyi maskaradan başka ne bekleyebiliriz ki?

Siyah elbise göz makyajının olmazsa olmaz makyaj malzemesi ise L'Oreal Paris Brow Artist Micro Tattoo Kaş Kalemi! Kaşlarının aralarındaki boşlukları tek tek dolduran ve adeta microblading etkisi yaratan bu kaş kalemini biz çok seviyoruz. 24 saat boyunca kalıcı dövme etkili Loreal kaş kalemi sayesinde göz makyajın daha belirgin görünecek.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

3. Yüzünü boyutlandır

Yüzünü boyutlandır

Siyah elbise makyajı yaparken doğal kontür uygulaması ile yüzünü boyutlandırabilirsin. Keskin çizgiler yerine bronzer kullanarak yüzünde daha yumuşak geçişler yapmanı öneririz. L'Oréal Paris Back to Bronze Bronzer ile elmacık kemiklerinin altına ve çene kemiğine kontür uygulaması yapabilirsin. Her ten rengine uyan Loreal bronzerı kontür fırçası ile kullanmanı öneririz. Tozutmayan ve gün boyu kalıcı etki yaratan bu bronzera bayılacağını tahmin ediyoruz.

Cildini şekillendirdikten sonra sıra renklendirmeye geldi. Yüzüne canlılık kazandırmak ve siyah elbiseni ortaya çıkarmak için nude tonlarda doğal allık renklerine öncelik vermelisin. Maybelline Cheek Heat Nude Burn rengini öneririz. Cildinde varla yok arası etki bırakan likit allığı yanağının ortasına uygula ve küt uçlu makyaj fırçası ile saç diplerine doğru allığını dağıt. Krem formdaki allığı dağıtması çok pratik ve keyifli olacak!

Siyah elbiseye en çok yakışan makyaj malzemelerinden biri de aydınlatıcı oluyor. Aydınlatıcı sürmeden bir davete gideceğimizi aklımızdan bile geçiremiyoruz. Siyah elbiseni giydiğin günlerde Maybelline Chrome Extreme aydınlatıcıyı 200 Diamond Glow rengini tercih edebilirsin. Metalik yansımalara sahip olan bu aydınlatıcı yüzünün yüksek bölgelerinde ışıl ışıl bir etki bırakır ve makyajının daha aydınlık görünmesini sağlar.

4. Siyah elbiseye ne renk ruj sürülür?

Siyah elbise ve kırmızı ruj

Siyah elbiseye ne renk ruj sürülür? Siyah elbisenin en yakın arkadaşını hemen söyleyelim: Kırmızı ruj. Bu ikiliden daha çekici başka bir şey daha düşünemiyoruz. Siyah elbiseni daha çekici hale getirmek istediğin günlerde siyah elbise için kırmızı rujundan destek alabilirsin. En sevdiğimiz kırmızı rujlardan biri olan Maybelline Super Stay Matte Ink Pioneer rengi siyah ile mükemmel uyum sağlıyor. Aydınlık ten makyajına yakışacak parlaklıkta bir kırmızı ruj görünümü istersen mat kırmızı rujunun üzerine parlatıcı uygulayabilirsin.

Şeffaf parlatıcı arıyorsan sana Maybelline Lifter Gloss parlatıcıyı öneririz. Kırmızı rujunun üzerinde bu parlatıcıyı sürdüğünde dudakların daha dolgun ve kalkık görünecek. Davetin en çekici makyajı nasıl yapacağını artık öğrendin. Şimdi deneme sırası sende!

Editörün önerisi: Kusursuz ve doğal görünen ten makyajı için Maybelline Affinitone Fondöten kullanmalısın. E vitamini içeren formülü sayesinde gün boyu cildini nemlendiren ve canlı görünmesini sağlayan bu fondöten siyah elbise makyajına doğal bir bitiş sağlayacak.

Siyah elbise makyajları

Siyah elbise makyajı

Siyah elbise makyajı 2

Siyah elbise makyajı

Siyah elbise makyajı 5

Siyah elbise makyajı

Siyah elbise makyajı

Siyah elbise makyajı 8

Siyah elbise makyajı 9

Siyah elbise makyajı 11

Siyah elbise makyajı 12

Siyah elbise makyajı 14

Siyah elbise makyajı 13

Siyah elbise makyajı 10

Siyah elbise makyajı 7

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler