loader

Siyah Noktalara Veda Etmeye Hazır Mısın?

Favoriye Ekle

Kabul edelim, makyajımıza ne kadar dikkat esek de siyah noktalarımız bir şekilde makyajın üzerinden bile görünebiliyor. Kusursuz görünmek adına aldığımız o pahalı fondötenler, iddialı kapatıcılar, konu siyah nokta olunca yetersiz kalabiliyor. Sadece siyah noktalar değil, makyaj yaptığımızda burun üzerinde beliren o pütürlü görünüm canımızı sıkıyor!

Şimdi sana, cilt bakım rutinimize dahil ettiğimiz, siyah nokta temizleme konusunda en başarılı maske ve peelinglerimizden bahsedeceğiz.Bu ürünleri düzenli kullanmaya başladığımızdan beri biz siyah noktalardan arınıp, pürüzsüz makyaja merhaba dedik. Bu ürünlerin en güzel tarafı ise hem kadınların hem de erkeklerin kullanabiliyor olması! Eğer sen de hazırsan, siyah noktalardan nasıl kurtulabileceğinizi açıklıyoruz.

Siyah nokta neden olur ve nasıl geçer?

Siyah nokta neden olur ve nasıl geçer?

Özellikle T bölgesinde, yani alın, burun ve çene kısmında ortaya çıkan siyah noktalar, cildin ürettiği fazla yağı dışarı atarken oluşan cilt problemleridir. Sebum yani cildin kendi yağı, özellikle yağlı ciltlerde fazlalaştığında, bu bölgelerdeki gözenekler genişler ve buralardan dışarı atılır. Eğer cilt iyi ve düzenli bir şekilde temizlenmezse o gözeneklerde birikerek siyah noktalara ve sivilcelere dönüşebilir.

"Siyah noktalar nasıl geçer?" diye düşünüyorsan, cildini düzenli bir şekilde temizlemeli ve yağdan arındırmalısın. Gözeneklerde biriken fazla yağın arınmasını sağlayarak siyah noktaların önüne geçebilirsin. Bunun için kil maskeleri ve peelingler çok etkililer. Şimdi gel birlikte, siyah noktalar için en etkili maske ve peeling önerilerimize birlikte göz atalım!

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske

Öncelikle sana şunu söyleyebiliriz: Bugüne kadar tanıştığın bütün cilt maskelerini unut. İçerisindeki 3 saf kil ile ciltteki fazla yağı arındıran ve bunu yaparken de cildi kurutmayan, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan L'Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske, cilt bakım rutinlerimizin vazgeçilmezi olmuş durumda. Haftada 2-3 kere bu maskeyi uyguladığında, kısa sürede gözeneklerinin sıkılaştığını ve siyah noktalarının geçtiğini göreceksin.

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske kimlere uygun? 

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske kimlere uygun?

Kusursuz bir cilde sahip olmayı kim istemez? Siyah noktalarından arınıp, gözeneklerinin daha sıkı görünmesini isteyen herkes L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske'yi kullanabilir! Hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği bu maske, siyah noktalarından arınıp pürüzsüz bir cilde kavuşmak isteyen herkesin imdadına yetişiyor. Özellikle erkek arkadaşımızla beraber bu maskeyi yapmak bizim için keyifli bir eğlenceye dönüştü!

Editörün önerisi: Aynaya baktığınızda siyah nokta görünümü ve makyaj yaptıktan sonra beliren geniş gözenekler ve pürüzler seni mutsuz ediyorsa, L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske sayesinde gözeneklerini sıkılaştırabilirsin. Makyaja başlamadan önce maskeyle cildini iyice temizledikten sonra fondötenin hiç olmadığı kadar kusursuz görünecek.

L’Oréal Paris Saf Kil Siyah Nokta Karşıtı Maske nasıl kullanılır?

Siyah Noktalara Veda Etmeye Hazır Mısın?_1

Haftada 2 kere, göz çevresi ve dudak bölgeleri hariç, ince bir tabaka halinde tüm yüzüne uygula, 10 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ya da nemli bir havlu yardımı ile durula. İşte bu kadar pratik!

Editörün Notu: Cilt endişene göre L'Oréal Paris Saf Kil maskelerinin tüm çeşitlerini ve ne işe yaradıklarını öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi

Siyah noktalara açtığımız savaşta en önemli bir diğer yardımcımız da peelingler. Cildi kirden ve fazla yağdan arındıran peelingler, düzenli kullanıldığında siyah noktaların gözle görülür bir şekilde yok olmalarını sağlıyorlar. Siyah nokta gideren peelingler arasında en severek kullandığımız L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi, hem çok etkili hem de uygulaması çok pratik.

İçerisindeki doğal kaynaklı 3 farklı şeker ve arındırıcı özellikteki kivi tohumlarıyla cildi arındıran, yumuşacık olmasını sağlayan ve siyah noktaları net bir şekilde gideren bu peelingi bir kere kullandığında neden bu kadar sevildiğini anlayacaksın, buna eminiz! 3 şeker ve kivi tohumlarıyla birlikte, içerisindeki nane yağı ile cildi yatıştırıp kusurları azaltıyor, limon yağı ile de cildi arındırıyor.

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi 2

Sonuç olarak bebek gibi yumuşacık, arınmış ve siyah noktalardan kurtulmuş, pürüzsüz bir cilt görünümü elde etmek istiyorsan, L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peeling'i mutlaka denemelisin!

Editörün Notu: Eğer sen de bizim gibi cilt bakımında peeling kullanmayı çok seviyorsan, L'Oréal Paris Şeker Peelingleri'nin tüm çeşitlerini ve nasıl kullanıldıklarını öğrenmek için bu makalemize göz atabilirsin.

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi Nasıl Uygulanır?

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi Nasıl Uygulanır?

L'Oréal Paris Siyah Nokta Karşıtı Şeker Peelingi'ni haftada 3 kere temiz cildine uygulayabilirsin. Parmaklarınla peelingi cildine masaj yaparak uygula, daha sonra da ılık suyla durula. İçerisindeki peeling tanecikleri %100 doğal kaynaklı şekerlerden olutuğu için ciltte asla tahrişe yol açmıyor, aksine anında yumuşacık bir etki bırakıyor.

Eğer dudaklarını da ölü derilerden arındırmak ve nemlendirmek istiyorsan, şeker peelingi dudaklarında da kullanabilirsin. Özellikle bizim gibi likit mat ruj delisiysen, rujunu uygulamadan önce bu peelingi dudaklarına uyguladığında rujun pürüzsüz durmasını ve dudaklarının kurumasını engelleyebilirsin.

Son adım: Düzenli olarak nemlendir

Son adım: Düzenli olarak nemlendir

Cilt bakımının diğer bir önemli adımı cildi düzenli olarak nemlendirmek. Eğer siyah noktalarınla ve cildinin parlamasıyla doğru yoldan baş etmek istiyorsan, öncelikle cildinin nemsiz kalmasını engellemelisin. Cildin düzenli olarak nemli olduğunda bir süre sonra fazla sebum üretmeyecek, böylece geniş gözenek ve siyah nokta problemlerinin önüne geçmiş olacaksın.

Su gibi hafif yapısı ile ağırlık yaratmayan ve cildin 72 saate kadar nemli kalmasını sağlayan L'Oréal Paris Nem Terapisi Aloe Vera Suyu, favori nemlendirici bakımlarımızdan. İçerisindeki Aloe Vera ve hyalüronik asit sayesinde cildin nemini kaybetmesine engel oluyor, aynı zamanda da ince çizgilerin görünümünü azaltmayı hedefliyor. Sürekli olarak neme doymuş, sağlıkla ışıldayan ve capcanlı görünen bir cildin olsun istiyorsan, maske ve peeling adımından sonra Nem Terapisi ile cildini nemlendirmeyi sakın unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön