loader

Smudged Eyeliner Tekniği Nedir, Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sen de eyeliner görünümünden vazgeçemeyenlerdensen, farklı teknikler denemeyi çok seviyor olabilirsin. Peki, daha önce smudged eyeliner tekniğini hiç duymuş muydun? Gözlerde çarpıcı bir etki yaratan smudged eyeliner tekniği nasıl yapılır ve bu tekniğin ipuçları nelerdir hepsi yazımızda!

Bakışlara büyüleyici bir etki kazandıran eyeliner, pek çok farklı şekilde uygulanabiliyor. Eyeliner çekemeyenler için geliştirilen kolay eyeliner çekme yöntemlerinden bu görünümü daha da profesyonel uygulamak isteyenlere özel olarak hazırlanan tekniklere kadar birçok eyeliner tekniği bulunuyor. Gözlerde yarattığı dramatik görünümle en popülerlerden biri de smudged eyeliner tekniği! Kırmızı halılardan defilelere, günlük görünümlerden eğlenceli etkinliklere kadar her ortamda kullanılabilen smudged eyeliner tekniği nasıl yapılır öğrenmek istiyorsan doğru yerdesin. Hadi başlayalım!

Smudged Eyeliner Tekniği Nedir?

Smudged Eyeliner Tekniği Nedir?

Smudged eyeliner tekniği, klasik eyeliner görünümünden farklı olarak hafif dağınık görünüm sunan bir göz makyajı tekniği. Jilet gibi çekilmiş kusursuz eyeliner’lara kıyasla daha dramatik bir etki sunan bu teknik, Türkçede lekelenmiş eyeliner tekniği ve dağınık eyeliner tekniği olarak isimlendirilebiliyor. Hatta bazıları bu görünümü dumanlı eyeliner tekniği olarak da tanımlayabiliyor.

Smudged Eyeliner Tekniği Nasıl Yapılır?

Smudged Eyeliner Tekniği Nasıl Yapılır?

Bakışlarınla nefes kesici bir etki yaratmak için heyecanlıysan, smudged eyeliner’ın yapılış adımlarına geçebiliriz!

Göz Kapaklarını Makyaja Hazırla

Smudged eyeliner uygulamasına başlamadan önce göz makyajının ve eyeliner’ının daha kalıcı olması için bir göz bazı uygulayabilirsin. Dilersen tüm göz çevresinde baz yerine L'Oréal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı’yı da kullanabilirsin.

Far Uygulamasını Tamamla

Eğer smudged eyeliner’ı farla birlikte kullanacaksan eyeliner’dan önce bu adımı tamamlamalısın. Etkileyici bir göz makyajı için L'Oréal Paris Eye Go Wild Far Paleti’ni tercih edebilirsin. Paletteki koyu tonlarla gözünün katlanma bölgesini hafifçe gölgelendirebilir, parlak renklerle göz pınarlarına zarif ışıltılar kondurabilirsin.

Eyeliner Adımına Geç

Smudged eyeliner için jel eyeliner veya jel göz kalemi kullanman gerekiyor. Aksi takdirde bu tekniği uygulaman pek mümkün değil. Eyeliner’ı gözünün orta kısmına kadar sürebileceğin gibi göz pınarlarına kadar da götürebilirsin. Bu konuda tercih tamamen senin! Tekniği ise şu adımlarla uygulayabilirsin:

  • Üst kirpik diplerine göz kalemini sürdükten sonra alt kirpik diplerine de aynı şekilde uygulama yapabilirsin. Alt ve üst kirpik diplerinin ucunu gözlerinin bitiminde birleştirebilir ve kuyruk oluşturabilirsin.
  • Tekniğin asıl uygulanma yöntemi ise far fırçası kullanmak. İnce ya da tombul bir far fırçasıyla eyeliner’ı dağıtmalısın.
  • Dağıtırken eyeliner görünümünden uzaklaşmamalı ve gerekirse ince uçlu eyeliner fırçasıyla kuyruk görünümünü yeniden oluşturmalısın.
  • Göz kalemini güzelce dağıttıktan ve hafif “lekeli” bir görünüm yarattıktan sonra işte smudged eyeliner’ın hazır!

Editörün Önerisi: Smudged eyeliner tekniğini uygulamak için bizim sana önerimiz L'Oréal Paris Infaillable Automatic Jel Göz Kalemi! Yumuşak ucuyla pratik bir uygulama sağlayan bu göz kalemi, 36 saat kalıcı formülüyle eşsiz bir kullanım sunuyor. Smudged eyeliner tekniği için en ideal yardımcılardan biri olan bu göz kalemi siyah, mat siyah, yoğun siyah, kahverengi, zümrüt yeşili ve mavi olmak üzere altı farklı renk seçeneği sunuyor. Hepsiyle birbirinden etkileyici smudged eyeliner’lar yaratabilirsin. Mutlaka dene!

Makyajını Maskarayla Taçlandır

Smudged eyeliner’ını tamamlamak için kirpikleri tek tek ayırıp belirginleştiren L'Oréal Paris Telescopic Maskara’yı tercih edebilirsin. Kirpiklere uzun görünüm veren bu maskaraya senin de bizim gibi bayılacağından eminiz!

Smudged Eyeliner Tekniğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Smudged Eyeliner Tekniğinin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Smudged eyeliner tekniğinde göz kalemini kirpik diplerine olabildiğince yakın şekilde uygulamalısın. Eğer kalemi göz kapaklarına dağılacak şekilde sürersen eyeliner’dan beklediğin çarpıcı etkiyi alamayabilirsin.
  • Smudged eyeliner tekniğini likit eyeliner çeşitleriyle denememelisin. Bu teknikteki dağınık eyeliner görünümünü jel yapıdaki ürünlerle alabilirsin. Likit eyeliner dağılmayabilir ve kötü bir görünüm oluşturabilir.
  • Smudged eyeliner gözlerde yoğun bir görünüm yarattığı için ten makyajını ve dudak makyajını abartmamalısın. Abartılı görünen ten ve dudaklar, genel makyajının nefes kesici görünümünü tersine çevirebilir.
  • Gözlerini daha büyük göstermek için eyeliner’ı göz pınarlarına çok fazla yakınlaştırmamaya dikkat edebilirsin. Göz kalemini her defasında dışa doğru dağıtmaya özen göstererek daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsin.


Smudge eyeliner tekniği hoşuna gitti mi? Cevabın evetse, bu tekniği hemen dene!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler