loader

Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?

Favoriye Ekle

Göz makyajında sıcak tonlar mı yoksa soğuk tonlar mı? Bu konuda herhangi bir fikrin yoksa, bu yazın trendlerinden soğuk tonlu göz makyajının nasıl yapıldığını hemen öğren!

Göz makyajında sıcak mı yoksa soğuk tonların insanısın? Bu sorunun cevabı aslında biraz cilt alt tonunla ilgili ama yine de, göz makyajında sıcak veya soğuk tonları tercih etmek tamamen sana kalmış. Yaza yakışan turuncu, altın gibi sıcak alt tonlu renkler insana hep enerjik bir hava veriyor ama soğuk alt tonlu mor, mavi gibi tonların da havalı bir etki yarattığı da bir gerçek. Eğer göz makyajında soğuk tonları kullanmak istiyor ama nasıl bir makyaj yapacağına emin olamıyorsan, Maybelline New York’un yeni Total Temptation Göz ve Aydınlatıcı Paleti ile sana ilham olmaya geldik!

Pürüzsüz ve mat ten makyajı

Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?_1

Soğuk alt tonlu göz makyajından önce ilk önce, pürüzsüz ve mat bir ten makyajı önceliğimiz. Doğal bitişli, gözenek görünümünü gizleyerek cildi pürüzsüz gösteren Maybelline New York Fit Me! Matte + Poreless fondöten ile ten makyajımıza başlıyoruz. Göz altlarımızı doğal bir şekilde kapatmak için de tercihimiz yenilenen yapısıyla Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı uyguluyoruz. Koyu göz altı halkalarını ve sivilce izlerini nötrleyerek doğal bir şekilde kapatan bu kapatıcı en sevdiklerimizden.

Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?

Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?_2

Ten makyajımızı bitirdikten sonra gelelim soğuk alt tonlu göz makyajının nasıl yapıldığına. Bu konuda bize yol gösterecek paletimiz ise Maybelline New York Total Temptation Göz ve Aydınlatıcı Paleti. Total Temptation paleti denediğimiz yazıdan bilirsin, bu paletin bir tarafı sıcak, diğer tarafı da soğuk alt tonlu göz makyajları için düşünülmüş. Yani o gün modun nasılsa, o tarafı kullanabilirsin.

Soğuk alt tonlu göz makyajımızın ilk adımı olarak paletteki açık tonlu mat lila rengini tüm göz kapağımıza uygulayarak eşitlenmiş bir zemin elde ediyoruz. Hemen altındaki birkaç ton koyu mat mor rengini ise gözümüzün dış köşelerine ve katlanma bölgesine yumuşak uçlu bir fırça ile uyguluyor ve iyice dağıtıyoruz. Doğal bir geçiş elde edip gözlerimize derinlik verdikten sonra, paletteki ışıltılı lila rengini göz kapaklarımızın tam ortasına uyguluyoruz. Bu ışıltılı farı biraz da göz pınarlarımıza uygulayıp aydınlatmayı ihmal etmiyoruz tabii :) Son adımda da, dış köşelerde kullandığımız mor tonunu, alt kirpik diplerimize uygulayıp dumanlı bir etki elde ettikten sonra, soğuk alt tonlu göz makyajımızı tamamlıyoruz.

Simsiyah ve hacimli kirpikler

Maybelline New York’un yeni The Colossal Big Shot Daring Black maskarasını

Gözlerde kullandığımız soğuk tonları daha da ön plana çıkarmak için, kirpiklerde simsiyah ve hacimli bir etkiye ihtiyacımız var. Bunun için de Maybelline New York’un yeni The Colossal Big Shot Daring Black maskarasını uyguluyoruz. Tek seferde verdiği hacimli ve ultra siyah etki bağımlılık yaratacak cinsten!

Soğuk alt tonlu aydınlatıcı

Maybelline New York’un Total Temptation Göz ve Aydınlatıcı Paleti

Maybelline New York’un Total Temptation Göz ve Aydınlatıcı Paleti sıcak ve soğuk alt tonlu farlar için aynı onlarla uyumlu şekilde aydınlatıcılar da bulunuyor. Soğuk alt tonlu göz makyajımızı da soğuk tonlu bir aydınlatıcı ile tamamlamak için paletteki mor aydınlatıcıyı yüzümüzün yüksek bölgelerine uyguluyoruz. Aydınlatıcının bu soğuk etkisi tüm makyaja çok havalı bir etki veriyor.

Nude mat dudaklar

Maybelline New York’un Super Stay Matte Ink likit mat rujlarının

Dudak makyajında mat bir etki tüm makyajla harika bir uyum sağlayacak. Maybelline New York’un Super Stay Matte Ink likit mat rujlarının yeni tonları arasından seçim yapmak her ne kadar zor olsa da, ilk olarak 55 Driver rengi ile dudaklarımıza mat-nude bir görünüm veriyoruz. Tam günlük olan bu görünümü biraz daha parti havasına sokmak için de bu sefer 95 Visionary rengini hemen üzerine uyguluyoruz. Alp Kavasoğlu’nun Aydınlık Makyaj videosundan öğrendiğimiz gibi rujları bu aralar hep yumuşak uçlu far fırçaları ile uygulayarak doğal bir görünüm elde etmeyi çok seviyoruz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler