loader

Soğuk Geçirmez Kış Makyajı İçin İşe Yarar Tüyolar

Favoriye Ekle

Havalar soğudu, kış kendini tüm gücüyle gösteriyor ve biz kış makyajımızı soğuk geçirmez bir hale getirmek için en çok işe yarayan makyaj tüyolarını bir araya getirdik! Kışın gelişiyle, yazın o hafif ve ışıltılı makyajlarını bir kenara bırakıp, ten makyajımızı da soğuk ve rüzgar geçirmez bir hale getirmek için makyaj tüyolarının peşine düşüyoruz.

Kış mevsiminin tüm şartlarına dayanıklı, soğuk geçirmez, kalıcı makyajın sırlarını adım adım paylaşıyoruz!

Cildini canlandır ve nemi hapset!

Soğuk Geçirmez Kış Makyajı İçin İşe Yarar Tüyolar_1

Kış soğuklarının ciltteki en can sıkıcı etkilerinden biri de kuruluk olsa gerek. Soğuk ve rüzgarlı havalarda özellikle nemini kaybeden cilt, zamanla canlı etkisini de kaybediyor, matlaşıyor ve haliyle de ten makyajımızı da kötü etkiliyor. İşte ilk adımda, cildin daha nemli ve canlı görünmesini sağlayan ve besleyici içeriğiyle cildini kurutmayan bir peeling uygulayabilirsin. L’Oréal Paris’in Işıltı Canlandırıcı Şeker Peeling'i, içerisindeki %100 doğal içerikli şeker sayesinde hem ölü derileri ve pürüzleri gideriyor hem de besleyerek ışıltısını tekrar geri kazanmasını sağlıyor. Bu adımı cilt bakımı rutinine dahil ettiğinde ne kadar çok fark edeceğini göreceksin.

Kuru kış soğuklarıyla baş edebilmek için cildin sürekli nemli olması en önemli adımlardan. Nemi cilde 72 saate kadar hapsedecek ve gün boyu nemli kalmasını sağlayacak bir nemlendirici kullanmalısın. L’Oréal Paris’in Nem Terapisi Aloe Vera Suyu’nu hem sabah-akşam, hem de makyaja başlamadan önce cildini nemlendirmek için kullanabilirsin.

Makyaj bazlarından destek al

Maybelline Face Studio Prime Kızarıklık Önleyici Makyaj Bazı

Kuruyan, pul pul dökülen ve soğuk yüzünden tahriş olan cildin, kış aylarında kızarmaya daha yatkın olacak. Bu kızarıklıkları nötrlemek ve ten makyajının kusursuz görünmesini sağlamak için bir makyaj bazı kullanabilirsin. Maybelline Face Studio Prime Kızarıklık Önleyici Makyaj Bazı, özellikle burun kenarlarındaki kızarıklıkları gidermek için çok işine yarayacak. Yeşil rengi ile kızarıklıkları nötrleyen bu baz aynı zamanda cilt tonunu düzenliyor ve ten makyajının da kalıcılığını artırıyor. Kış makyajında tam da ihtiyacımız olan şey bu!

Canlı, kalıcı ve pürüzsüz bir ten makyajı

Canlı, kalıcı ve pürüzsüz bir ten makyajı

Kış makyajında pürüzsüz ve sağlıklı ten görünümü en önem verdiğimiz noktalardan. Yüksek kapatıcılık ama aynı zamanda da doğal bitiş veren fondötenler de kış aylarında makyaj çantamızdaki yerini alıyorlar. Ciltteki renk eşitsizliklerini gideren, pürüzsüz ve kusursuz bir bitiş veren, aynı zamanda da cildin nefes almasını sağlayan Maybelline Affinitone Fondöten, özellikle kış aylarında vazgeçemediklerimizden. Hyaluronik asit ve E vitamini içeren formülüyle cildi nemlendirme özelliğine sahip. Bu yüzden kış aylarında kuruyan cildini, makyaj yaparken de nemlendirebilirsin. Ayrıca Affinitone fondötenin cilde verdiği canlı, taze, aydınlık ve sağlıklı görünüm bir harika. Sanki hiç makyaj yapmamış gibi kusursuz görünebilirsin!

Yorgun göz altlarını tamamen yok et

Yorgun göz altlarını tamamen yok et

Kış aylarında, cildin kuruyarak mat ve cansız bir görünüme sahip olması, göz altlarını da ister istemez etkiliyor. Nem tutma özelliği azalan ve solgunlaşan ciltte, göz altı morlukları da ekstra dikkat çeker hale geliyor. Yoğun göz altı morluklarını gidermek için kış makyajında bizim için Maybelline Instant Anti Age Eraser Kapatıcı olmazsa olmazlardan. İncecik yapısıyla en koyu göz altı morluklarını gizliyor ve cilde aydınlık bir etki vererek yorgun görünümü gideriyor.

Ten makyajını sabitle

Ten makyajını sabitle

Ten makyajında likit ürünler kullandıktan sonra, kalıcılığı artırmak için ince yapılı bir pudra ile sabitleyebilirsin. Özellikle soğuk havalarda, ilk olarak burun kenarı ve ağız çevresinde kalıcılığını kaybeden ten makyajını, pudra ile sabitlediğinde çok daha uzun süre dayandığını göreceksin. Maybelline Fit Me! Matte + Poreless Transparan Pudra, ultra ince yapısı ile ekstra ağır bir katman yaratmadan çok doğal bir şekilde makyajını sabitlemene yarayacak. Ayrıca gün içerisinde cildinin yağlanarak parlamasına da engel olacak.

Akmayan, bozulmayan pratik göz makyajı

Akmayan, bozulmayan pratik göz makyajı

Kış ve soğuk havalar demek, yaşaran gözler ve sonrasında da bozulan, akan göz makyajı demek bizim için. Bu yüzden kışın yaptığımız göz makyajında özellikle ekstra kalıcı ürünler kullanmayı tercih ediyoruz. Maybelline Color Tattoo 24H Krem farlar, bir kere uygulandıktan sonra sabitlenerek 24 saate kadar kalıcılıklarını koruyorlar. Krem formülleri sayesinde çok kolay uygulanan bu farlar, resmen dövme etkili bir kalıcılığa sahip. Bu da onları kış makyajı için ideal bir seçim haline getiriyor.

Kış makyajında gözlerini aydınlatmak ve ışıltı katmak için renk önerimiz ise Color Tattoo 150 Socialite rengi! Sıcak pembe-şeftali tonlu bu metalik far ile göz makyajın kusursuz görünecek!

Suya ve kışa dayanıklı maskara

Suya ve kışa dayanıklı maskara

Gelelim kirpiklere; Soğuktan sulanan ve yaşaran gözlere, önlem olarak suya dayanıklı maskaralar favorimiz. Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara, suya dayanıklı formülü sayesinde kışın sert rüzgarlarında yaşaran göz sorununu ortadan kalıdırıyor. Yağmurda ve karda ise verdiği güven hissi harika. Üstelik kirpikleri tek tek ayırıp, hacim verip yelpaze etkisini kavuşturması ise en sevdiğimiz özelliklerinden!

Nemlendirici dudak parlatıcılarını tercih et

Nemlendirici dudak parlatıcılarını tercih et

Kış soğundandan dudaklarımız da tabii ki nasibini alıyor: Kuruyan, çatlayan ve soyulan dudak görünümü en tahammül edemediğimiz şeylerden biri. Bunun için de harika bir çözüm bulduk: Nemlendirici dudak paratıcıları!

Maybelline Lifter Gloss Dudak Parlatıcıları, hyaluronik asit içeren formülleri sayesinde dudakları nemlendiriyor, pürüzsüzleştiriyor, lifting etkisi yaratarak daha dolgun görünmelerini sağlıyor. Kış makyajında hem daha dolgun, hem de daha nemli, sağlıklı dudaklar: Daha ne isteriz ki!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön