loader

Soluk tenli iseniz nasıl makyaj yapmalısınız?

Favoriye Ekle

'Hasta mısın, iyi misin?' gibi sorular sana da sürekli soruluyorsa, kulübe hoş geldin! Artık soluk teninden dolayı hasta damgası yemene gerek kalmadı çünkü doğru makyaj taktikleri sayesinde canlı ve enerjik görünebileceksin. Yapman gereken tek şey aşağıdaki önerileri okumak ve biraz makyaj stilini değiştirmek. Soluk tenlilere özel makyaj taktiklerimizi uyguladıktan sonra bol bol iltifat alacağını şimdiden söyleyelim.

Pembe allık

Soluk tenli iseniz nasıl makyaj yapmalısınız?_1

Pembe ve fuşya allıklar senin en yakın arkadaşın olmalıdır. Makyaj yaparken elmacık kemiklerinin altına uyguladığın pembe allık sayesinde olduğundan daha canlı ve enerjik görüneceksin. Allık seçerken krem formda olanlara öncelik vermeni öneriyoruz. Böylece daha canlı ve kalıcı renkler elde edebilirsin.

Editörün önerisi: İçinde ışıltı olan allıklar sana çok yakışacaktır.

Bronz göz makyajı

Soluk tenli iseniz nasıl makyaj yapmalısınız?_2

Göz makyajında siyah yerine daha açık ve içinde ışıltılar olan renkleri kullanmalısın. Bronz, kahve, gold tonları gözlerini daha çok ortaya çıkaracağı için daha canlı görüneceksin. Farını uyguladıktan sonra mutlaka eyeliner çekerek göz makyajını desteklemelisin. İki kat maskara uygulamak da göz makyajının dikkat çekmesine yardımcı olacaktır.

Fondöten seçimi

 

Soluk tenli iseniz nasıl makyaj yapmalısınız?_3

Soluk tenlilerin en çok dikkat etmesi gereken konu, fondöten seçimidir. Fondöten seçerken pembe alt tonlu fondötenleri tercih etmelisin. Sarı alt tonlu fondötenler senin daha cansız görünmene neden olabilir. Pembe alt tonlu fondöten ise senin ten rengini daha canlı ve fresh görünmene yardımcı olur. Fondöten rengini ise boynunda test ederek almanı öneriyoruz.

Kırmızı ruj

Soluk tenli iseniz nasıl makyaj yapmalısınız?_4

Kırmızı ruj senin gizli silahın! Soluk göründüğünü hissettiğin günlerde parlak kırmızı rujunu sürerek anında bütün havanı değiştirebilirsin. Kırmızı rujun bir başka avantajı ise, çok fazla göz makyajına ihtiyacın olmamasıdır. Yani kırmızı rujun ve maskaran ile makyajını tamamlamış olacaksın. Soluk tenlilerin, açık kırmızı tonlarını ve parlak formda olan rujları tercih etmelerini öneriyoruz.

Editörün önerisi: Kırmızı rujunun üzerine lip gloss uygulayarak ekstra ışıltı sağlayabilirsin.

Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler