Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Bu sonbaharda kendini hazırlaman gereken trend: Koyu dudakların geri dönüşü!

Sıcak yaz günlerini yavaş yavaş arkamızda bırakmaya hazırlanırken, her ne kadar içimiz biraz buruk olsa da, iyi tarafından bakmayı bilip sonbaharın gelişi ile yeni makyaj trendlerine de yer açmaya başladık. Yazın o çok sevdiğimiz canlı, enerjik ve ışıltılı renkleri ile vedalaşmak biraz üzücü ama dediğimiz gibi, sonbaharın koyu renkleri de bizi heyecanlandırmaya yetiyor. Zaten sen de bizim gibi iflah olmaz bir makyaj tutkunuysan, her mevsim heyecanlanacak bir trend buluyorsundur değil mi?

Madem sonbahar geliyor, aylar önce çekmecemizin gerilerine doğru gönderdiğimiz koyu renk rujları önlere almanın, hatta ufak ufak makyaj çantamıza atmanın zamanı da geldi. Şimdi sana, bu sonbahar koyu ruj kullanmanın tüm püf noktalarını açıklayacağız: Koyu renk ruj nasıl seçilir? Nelerle kombinlenir ve koyu renkli rujlar nasıl sürülür? Bu sorularına cevap bulduktan sonra, bu sonbahar koyu renkli dudak makyajınla iltifatları bir bir toplayacağına şimdiden eminiz!

Koyu renk ruj nasıl seçilir?


Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Koyu renk ruj sürmenin en önemli püf noktası doğru renk seçimi. Yüzdeki odak noktası dudaklar olacağından doğru rengi seçmek son derece önemli bir nokta. Peki koyu renk ruj nasıl seçilir? Burada devreye cilt alt tonu giriyor. Eğer sıcak alt tonluysan, yine sıcak tonlarda renkler, soğuk alt tonluysan, da soğuk tonlar içeren renkleri tercih etmen gerekiyor. Aksi halde sana hiç yakışmayacak iddialı bir renkle kötü bir görüntü yakalayabilirsin ki biz makyaj.com editörleri olarak bunun olmasına asla izin veremeyiz!

Eğer sıcak alt tonlu bir cilt rengine sahipsen, turuncu tonları barındıran sıcak bordo ve kırmızılar, kiremit tonları ve kahverengiler sana göre. Eğer soğuk alt tonlu bir cildin varsa, pembe alt tonlu bordolar, morlar dudaklarında harika duracak demektir. Dikkat etmen gereken diğer bir konu ise gülümsediğinde dişlerini sarı göstermemesi. Doğru tonda ruju seçtiğinde bu sorun da ortadan kalkacak!

Koyu renkli rujlar nasıl sürülür?


Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Doğru tonda koyu ruju seçtikten sonra gelelim nasıl süreceğine. İddialı renkler cesaret ister ve uygulaması da diğer rujlara oranla daha zordur ama sana vereceğimiz birkaç ipucu ile kolayca üstesinden geleceksin.

Öncelikle, koyu renk ruj sürmeden önce ilk yapacağın şey dudaklarını iyice nemlendirmek olmalı. Eğer dudaklarının fazla kuru olduğunu hissediyorsan öncesinde peeling yaparak ölü derilerden kurtulabilirsin. Koyu renk rujlar yoğun yapılı olduklarından ve dikkatleri dudaklarına çekeceğinden, dudaklarının görüntüsü kusursuz olmalı, ruj çizgilere dolmamalı. Bu yüzden bir lip balm ile güzelce nemlendirerek işe başlamalısın.


Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Eğer seçtiğin rujun yapısı yoğunsa, dudaklarını aynı renk bir dudak kalemi ile çerçeveleyerek başlayabilirsin. Böylece hata yapma riskini en aza indirebilir, aynı zamanda rujunun dağılmasının önüne geçebilirsin. Rujunu sürerken dudaklarını büzmemeli ve hafifçe gülümsemelisin. Rujun kusursuz durmalı!

Editörden İpucu: Rujunu sürdükten sonra gözüne takılan eşitsizlikleri kapatıcı ile yok edebilirsin. İnce bir makyaj fırçası ile kenarların üzerinden geçerek son dokunuşları yapabilirsin. Koyu rujlarda en çok karşılaşılan bir durum ise rujun dişlere bulaşması. Bunun için çok kolay bir ipucu var: İşaret parmağınla dudaklarını iç kısmında dişlere bulaşan fazla ruju temizle! Eğer sabitlemek istersen de bir peçete üzerinden transparan pudra uygulamayı unutma.

Koyu renkli rujlar nasıl kombinlenir?


Sonbahar 2017: Koyu Renk Dudakların Dönüşü

Koyu ruj demek, dudak makyajını ön plana çıkarmak demek. Tüm dikkatler dudaklarda olacağı için, iddialı bir göz makyajı, tüm makyajı bir anda abartılı gösterebilir. Bu yüzden koyu renk rujları tercih ettiğinde göz makyajını ve yüz makyajını mümkün olduğu kadar hafif tutman gerekir.

Yüz makyajını hafif tutmak da son derece kritik bir nokta. Koyu renk ruj, ciltteki eşitsizlikleri asla kaldırmayacağı için aslında ten makyajın da kusursuz olmalı. Sivilce izi ve lekeleri kusursuz bir şekilde kapatmalısın ve cildine porselen etkisi vermelisin ama bunu yaparken de son derece doğal bir görünümü hedeflemelisin. Aynı zamanda yoğun allık ve kontür uygulamasından da kaçınmanı öneriyoruz.Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Lancôme Absolu Rouge Matte 189 Ruj

Lancôme Absolu Rouge Matte 189 Ruj


Koyu tonlarda bir ruj sürdüğünde, göz makyajında kusursuz bir eyeliner harika duracak fakat bize sorarsan koyu renk dudaklara en çok yakışan şey devasa hacimli kirpikler ve belirgin kaşlar. Kirpiklerine kökten uca hacim verecek ve uzatacak bir maskara seçmelisin, bunun için sana önerimiz tabii ki Lancôme Monsieur Big maskara!

Kıyafet seçimine gelirsek de, taşlı, payetli ve yoğun desenli kıyafetler ile koyu rujları kombinlemek muhtemelen yorucu bir görüntüye sebep olacağından tercih etmeni önermiyoruz. Uçuşan kumaşlar, sade çizgiler davetler için uygunken, günlük stilde de rock-chic kombinler, deri ceketler ve yırtık jeanler cesur seçimini destekleyecek!

Bu sonbahar mutlaka denemen gereken rujlar da şunlar: Lancôme Rouge in Love serisinden Chez Prune, L’Absolu Rouge serisinden Berry Noir ve Matte Shaker’lardan Kiss Me Cherie


BU GÖRÜNÜM İÇİN
Lancôme Matte Shaker 374 Kiss Me Cherie

Lancôme Matte Shaker 374 Kiss Me Cherie

Lancôme Monsieur Big Maskara

Lancôme Monsieur Big Maskara

BU GÖRÜNÜM İÇİN

BU GÖRÜNÜM İÇİN
Lancôme Matte Shaker 374 Kiss Me Cherie

Lancôme Matte Shaker 374 Kiss Me Cherie

Lancôme Monsieur Big Maskara

Lancôme Monsieur Big Maskara