loader

Sonbahar Dosyası: Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sonbaharın gelmesiyle birlikte bizim için koyu göz makyajı sezonu açıldı demektir. Yaz aylarında yoğun göz makyajı yapmadığımız için sonbaharın gelmesiyle tekrar koyu, iddialı göz makyajına geri döndük.

Koyu tonlarda göz makyajı yaparken, hem kendi göz yapımızı dikkate alıyoruz, hem de sezon trendlerine göz atıyoruz. Bu sene koyu göz makyajı modası nasıl? Koyu göz makyajı nasıl yapılır? En pratik ve etkili göz makyajı önerileri için okumaya devam et.

Sana uygun koyu far hangisi?

Sonbahar Dosyası: Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Koyu göz makyajı denilince akla ilk olarak siyah far gelse de biz göz makyajında farklı renkleri denemeyi seviyoruz. Bu sezon kahverengi, lacivert ve koyu gri tonlarındaki göz makyajları ön plana çıkıyor.

Her kıyafetinle uyumlu olacak ve her göz rengine yakışacak bir far arıyorsan kahve tonlarına yönelmelisin. Lancome Hypnose Eyeshadow Palette 03 Brun Adore paletin içindeki kahve tonları ile gözlerini ön plana çıkarman çok kolay! Önce far paletindeki en açık rengi tüm göz kapağına uygulayarak baz oluştur. Far bazı sayesinde göz kapağındaki rengi eşitleyecek ve koyu göz makyajının daha kusursuz görünmesini sağlayacaksın.

Koyu göz makyajı için önce açık kahve far rengiyle göz kapağının ortasını gölgelendir, sonrasında koyu kahve far rengi ile kuyruk oluştur. Göz makyajının daha profesyonel görünmesi için her iki rengi de temiz bir far fırçayla homojen bir görünüm elde edinceye kadar karıştır.

Editörün önerisi: Gözlerini belirginleştirmek istersen alt kirpik diplerinin ortasından sonlarına doğru koyu kahve farını sürebilirsin. Farının ucunu kuyruk bölümüyle birleştirmek gözlerini daha çekici gösterecektir.

Koyu göz makyajına ışıltı kat

Sonbahar Dosyası: Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Bu sene makyaj trendlerine baktığımızda göz makyajında ışıltılı ve kremsi bitişleri çok sık görüyoruz. Gözlerini daha aydınlık göstermek ve göz makyajının daha belirgin olması için gözlerinin ortasına aydınlık kalem far sürmeni öneririz.

Bizim göz makyajında en sık kullandığımız krem far Lancome Hypnose Stylo Longwear Cream Eyeshadow oluyor. Kremsi yapıdaki bu kalem farın uygulaması çok kolay! Alttaki göz makyajını yerinden oynatmadan sürebileceğin Hypnose Stylo Longwear kalem far, gözlerinde ışıl ışıl bir bitiş sağlayacak. 01 Or Inoubliable rengini göz kapağının tam ortasına ve biraz da göz pınarına uygula. Parmağının ısısıyla kremsi farını çok kolay bir şekilde tampon hareketlerle yay. 

Eyeliner uygula

Sonbahar Dosyası: Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Koyu göz makyajının olmazsa olmazı kusursuz eyeliner uygulaması! Eyeliner seçerken kalıcı olmasına ve kolay uygulanabilir olmasına dikkat etmelisin. Bizim severek kullandığımız Lancome Grandiose Liner bu işlem için ideal!

Lancome Grandiose Liner’in pratik uygulama başlığı sayesinde gözlerinde istediğin boyda ve kalınlıkla eyeliner çekebilirsin. Açılı fırçası sayesinde eyeliner çekerken zorlanman neredeyse imkansız. Lancome Grandiose Liner ile önce eyelinerın kuyruk bölümünü oluştur, sonrasında kirpik dibinden ince bir çizgiyle kuyruk bölümüne doğru ilerle. Biz sonbahar makyajında kalın eyeliner modelini çok seviyoruz. Sen de kalın eyeliner istersen eyelinerını kalınlaştırarak göz pınarından kuyruk bölümüne doğru uygulayabilirsin.

Kirpiklerini ortaya çıkar

Sonbahar Dosyası: Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Sonbahar makyajında koyu gözlerini ön plana çıkarmak istiyorsan en iyi maskarayı bulmalısın. Maskara uygulamadan göz makyajının iddialı görünmesini bekleyemezsin.

Lancome Grandiose Maskaranın akıllı uygulama fırçası sayesinde kirpiklerini tek tek ayırabilir ve dipten uca doğru hacimle kıvrılmasını sağlayabilirsin. Maskaranı kirpiğinin alt dibine yerleştir ve yukarı doğru uygula. Sonbahar makyajının göz alıcı görünmesi için iki kat maskara sürmeni öneririz. Maskaranı hem alt hem de üst kirpiklerine sürmelisin. 

Photo Credit: Istock, Instagram/lancome

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler