loader

Sonbahar/Kış Moda Trendleri Hakkında Her Şey

Favoriye Ekle

Sonbaharın ılık ve romantik havasının tadını çıkarmaya hazır mısın? Hadi, turuncu ve toprak tonlarının mevsimi olan sonbaharı ve ardından gelecek kış aylarını en yeni ve çılgın moda trendleriyle karşılayalım!

Uzun, aydınlık ve sıcak günleri geride bırakırken birbirinden güzel sonbahar/kış trendleri bizi kucaklıyor. Tabii ki bu trendler arasında yaz mevsiminde ortaya çıkan ve tüm dünyayı ele geçiren akımlar da mevcut. Ancak 2023 sonbahar moda trendlerinde daha çok zahmetsiz görünümler, sıcak tonlu kombinler ve kahverengi paletlerle baş başa kalacağız gibi görünüyor. Öyleyse bu sonbahar/kış moda trendleri nedir incelemeye hemen başlayalım!

Sonbahar/Kış Moda Trendlerinin Öne Çıkan Noktaları

Sonbahar/Kış Moda Trendlerinin Öne Çıkan Noktaları

Sonbahar/kış moda trendlerinin ortaya çıkmasında birçok farklı etmen rol üstleniyor. Mesela, TikTok ve Instagram kullanıcılarının yaptıkları makyajlar ve kombinler adını daha önce hiç duymadığımız trendleri ortaya çıkarabiliyor. Kozmetik markalarının yeni koleksiyonları ve moda haftaları da yepyeni trendleri doğuruyor.

Kısacası sonbahar/kış moda trendlerini etkileyen dinamikler arasında mevsim değişiklikleri, sosyal medya paylaşımları, tüketici tercihleri, geçmiş dönemlerden alınan ilhamlar, ünlülerin ve fenomenlerin paylaşımlarını sıralayabiliriz.

Sonbahar/Kış Modasında Giyim Trendleri

Sonbahar moda trendleri değişen renk paletleri, kumaş tercihi ve sosyal medya yönlendirmesiyle hem giyim hem de makyaj modasındaki yenilikleri ifade ediyor. Hadi, 2023 sonbaharda neler moda olacak ve kış kombinlerinde hangi parçalar öne çıkacak birlikte keşfedelim! :)

Sonbahar/Kış Modasında Okula Dönüş Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Okula Dönüş Trendi

2023 sonbahar okula dönüş trendinde beyaz gömlek ve siyah kravat kullanımı ön plana çıkıyor. Okula dönüş trendini istersen siyah pantolonla kombinleyebilir, istersen gömlek elbise giyip kravat bağlayabilir, istersen de payetli bir etekle tamamlayabilirsin. Bu kombinleri clean girl makyajıyla birleştirerek sade ve şık bir görünüme ulaşabilirsin.

Sonbahar/Kış Modasında “Real Talk” Trendi

Sonbahar/Kış Modasında “Real Talk” Trendi

Real talk giyim trendi ilk bakışta alışılmış bir sonbahar trendi gibi görünüyor. Ancak bu giyim trendinde çabasız ve lüks bir stil yaratmak hedefleniyor. Bu noktada sessiz lüks trendinden de ilham alabilirsin. Dünyaca ünlü moda evleri bu trendi genellikle gri kapüşonlu bir sweatshirt, tayt veya kot pantolon ve açık kahverengi bir trençkotla tamamlıyor. Bu trend ilgini çektiyse sen de kendi yaratıcılığını kullanarak real talk trendine uygun kombinleri oluşturmaya hemen başla!

Sonbahar/Kış Modasında Siyah Palto Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Siyah Palto Trendi

Dışarıda sık sık gördüğün siyah bir palto ilk görüşte kalbini fethetmiyor olabilir. Ancak siyah paltoları sonbahar ve kış sezonunun en önemli gardırop yatırımlarından biri olarak düşünebilirsin. Tüm kıyafetlerinle kombinleyebileceğin ve yıllar boyunca giyebileceğin kaliteli bir siyah palto için alışverişe çok geç kalmadan başlamalısın.

Sonbahar/Kış Modasında Takım Elbise Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Takım Elbise Trendi

Son birkaç sezondur sık sık gördüğümüz etek/ceket ve ceket/pantolon takımları bu sezonu ele geçirmeye geliyor. Özellikle çizgili ve tüvit takımlar kurumsal şirket modasında söz sahibi olacak kadar iddialı görünüyor. Şimdiden gardırobunda takım elbiseler için yer açmaya başla!

Sonbahar/Kış Modasında Şal Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Şal Trendi

Bu sonbaharda soğuk havalar bizi yıldıramayacak. Çünkü kalın şallar ve hatta battaniyeler sonbahar ve kış görünümlerinde önemli bir rol üstleniyor. Gardırobunda bir türlü kombinlemeye fırsat bulamadığın kalın şallar varsa bu sezon doyasıya kullanabilirsin. Her ceketinle uyumlu bir şal arayışına hemen başlayabilirsin.

Sonbahar/Kış Modasında Çiçek Deseni Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Çiçek Deseni Trendi

Dünyaca ünlü birçok moda evi sonbahar kreasyonlarında çiçek desenlerine yer veriyor. Çiçek deseninin yalnızca giyimle sınırlı kalmaması ve makyaj trendlerine de sıçraması bekleniyor.

Sonbahar/Kış Modasında Metalik Renk Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Metalik Renk Trendi

Her sezon parti kreasyonlarında görmeye alışkın olduğumuz metalik renkler bu sonbaharda da varlığını sürdürüyor. Altın rengi payetli elbiseleri ve metalik iplikli kürkleri bizce şimdiden sepetine eklemeye başla! :) 

Sonbahar/Kış Modasında Düşük Bel Kemer Trendi

Sonbahar/Kış Modasında Düşük Bel Kemer Trendi

2000'lerin başında bolca kullanılan kalın ve düşük bel kemerler 2023 sonbahar trendleriyle geri dönüyor. Bu sezon düşük bel kemerleri kullanmak için illa düşük bel pantolonlar giymek gerekmiyor. Şimdilik bu kemerler yüksek bel eteklerde ve elbiselerde de ön plana çıkıyor.


2023 sonbahar/kış modası kıyafet ve makyaj stillerindeki etkisini yavaş yavaş artırıyor. Sen de 2023 sonbahar/kış modasına göre gardırobunu ve makyaj çantanı yenilemeye başla, bu sezon da trendlerin gerisinde kalma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler