loader

Sonbahar makyaj çantanda mutlaka olması gereken 10 makyaj malzemesi

Favoriye Ekle
Sonbahar makyaj çantanda mutlaka olması gereken 10 makyaj malzemesi

Sonbahar makyajı, yılın en sevdiğimiz makyaj stillerinden biri! Sonbaharı yansıtan nude, kahve ve kızıl tonlarının kullanıldığı makyaj modellerine bayılıyoruz!

Sonbahar makyaj trendlerinde yer alan ve makyaj çantanda mutlaka bulunmasını önerdiğimiz makyaj malzemelerini senin için listeledik. Sonbaharda yanından ayırmaman gereken makyaj malzemeleri ile tanışmak için okumaya devam et.

Makyaj bazı önerisi

Makyaj bazı önerisi

Sonbahar aylarının cefasını en çok cildimiz çekiyor. Mevsim geçişinden dolayı kuruyan cildini nemlendirerek makyajına başlamalısın. 

Bizim son zamanlarda severek kullandığımız Maybelline New York Face Studio Primer serisindeki nemlendirici makyaj bazı kuruyan ciltler için uygun. Eğer cildinin mat görünmesinden şikayetçiysen bu serideki aydınlatıcı makyaj bazını da kullanabilirsin. Mat ve kuru ciltleri anından aydınlatan ve makyajının kalıcılığını arttıran bu makyaj bazlarını biz çok seviyoruz!

Editörün önerisi: Makyaj yapmadığın günlerde bile yanında  Maybelline New York Face Studio Primer taşımalısın. Cildin kuruduğunda ve mat göründüğünde makyaj bazını sürerek daha enerjik görünebilirsin. Cildine göre hangi makyaj bazını kullanman gerektiğini öğrenmek için bu testimizi çözebilirsin.

Sonbahara uygun fondöten önerisi

Sonbahara uygun fondöten önerisi

Sonbahar aylarında en çok doğal-mat bitişli fondötenler kullanmayı seviyoruz. Yaz mevsiminden sonra mat fondötenleri çok özlediğimiz için havaların bulutlanması bizde mat makyaj modellerini çağrıştırıyor. Sen de bizim gibi sonbahar=mat makyaj diyorsan Maybelline New York Fit Me fondöteni makyaj çantana eklemelisin.

Maybelline New York Fit Me fondöten, cildi kurutmadan gün boyu doğal-mat gösterebilen nadir fondötenlerden biri. Cildin parlamasına izin vermeden gün boyu kusursuz gösteren bu fondöten hem ince yapılı hem de cilt kusurlarını çok iyi bir şekilde kapatıyor. Gözenek görünümünü gizlemesi de en sevdiğimiz özelliklerinden.

Sonbahar yorgunluğunu gizleyecek kapatıcı önerisi

Sonbahar yorgunluğunu gizleyecek kapatıcı önerisi

Sonbahar yorgunluğunu gizlemek, çok daha enerjik ve dinlenmiş görünmek için, sonbahar makyajımızda kapatıcıların yeri büyük. Yılın her günü sıkılmadan kullandığımız Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcı, sonbaharda artan göz altı morluklarını gizliyor ve dinlenmiş bir etki veriyor. Dışarı çıkarken çantana atabileceğin, kullanımı pratik ve gün boyu etkisini görebileceğin bir kapatıcı arıyorsan sen de Maybelline Instant Anti Age Eraser ile tanışmalısın.

 Maybelline Instant Anti Age Eraser kapatıcının yapısına gelirsek, ilk aklımıza gelen doğal ve aydınlık bir bitşinin olması. Göz altında yoğun ve kalın bir görünüm oluşturmuyor, tam tersine canlı, fresh ve dinlenmiş gösteriyor, koyu göz altı halkalarını da kusursuz bir şekilde gizliyor. Gün içinde yorgun göründüğün her an bu kapatıcı ile makyajını tazeleyebilirsin.

Sonbahara uygun far paleti

Sonbahara uygun far paleti

Sonbahar mevsiminin bize göre en keyifli kısmı ayna karşında uzuuun uzun göz makyajı yapmak. Sonbahar göz makyajında en çok kızıl, bakır, kahve ve nude tonlarını kullanmayı seviyoruz. Göz rengin ne olursa olsun bu renkler sana da çok yakışacaktır.

Göz makyajına başlarken gözlerine krem far sürerek göz makyajının daha kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Maybelline  New York Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze rengi tam sonbahara uygun bir renk! Baz olarak bu rengi sürdükten sonra üzerine Maybelline New York Burgundy Far Paleti'ndeki kızıl ve bakır tonlarını uygulayabilirsin. Sonbahar için tek bir far paleti önerisi istersen sana ilk olarak tavsiye edeceğimiz far paleti Maybelline New York Burgundy Far Paleti olacaktır. 

Maskara seçimi

Maskara seçimi

Maskara konusunda ne kadar seçici olduğumuzu biliyorsun. Sonbahar mevsiminde akmayan, bizi yarı yolda bırakmayacak maskaramızı uzun değerlendirmeler sonucunda belirledik. 

Maybelline The Colossal Maskara, makyaj çantamızda yerini aldı bile! Kirpikleri tek tek ayıran ve daha kıvrık görünmesini sağlayan Maybelline The Colossal Maskara'nın bir diğer özelliği ise topaklanmaması. Kirpiklere 3 katı kadar hacim veren Maybelline The Colossal Maskara'yı gözümüz kapalı öneririz. 

Sonbahara uygun aydınlatıcı

Sonbahara uygun aydınlatıcı

Sonbahar mevsiminde capcanlı ve aydınlık görünmek isteyenler için yepyeni keşfimizi seninle tanıştıracağız. Toz, likit ve stick aydınlatıcılardan sonra hayatımıza şimdi jel aydınlatıcı girdi! Makyaj trendlerini yakından takip edenler eminiz jel aydınlatıcıları kullanmaya başlamışlardır bile... Eğer sen de sonbahar mevsiminde ıslak ten makyajı trendini uygulamak istiyorsan Maybelline New York Chorme Jelly Highlighter ile acilen tanışmalısın. 

Editörün önerisi: Jel aydınlatıcını dışarı çıkarken makyaj çantana atmayı unutma. Sünger veya fırça gerektirmeyen bu aydınlatıcıyı parmaklarınla sürebilirsin. Daha canlı ve parlak görünmek istediğin anlarda parmağınla pıt pıt hareketlerle jel aydınlatıcını uygula. 

Kaş kalemini unutma!

Kaş kalemini unutma!

Makyaj çantasının en sık unutulan makyaj malzemesinden biri kaş kalemidir. Sonbahar makyajını tamamlamak için mutlaka kaş kalemine ihtiyacın olacak,o yüzden en kısa zamanda kaş rengine uygun bir kaş kalemi edinmelisin.

Kaş kalemi alırken doğal bir sonuç elde etmek için ince uçlu kaş kalemlerini tercih etmelisin. Kaşlarının arasını doldurmak için bizim önerimiz Maybelline New York Brow Ultra Slim Kaş Kalemini kullanmandan yana. Brow Ultra Slim Kaş kalemi hem çok ince hem de renk skalası tam kaş renklerine uygun. Yumuşacık ucu sayesinde kaşlarını kırmadan doldurmana izin veren bu kaş kalemini çok seveceğine eminiz. 

Sonbahara uygun mat ruj

Sonbahara uygun mat ruj

Bizim için sonbahar demek mat ruj demektir. Sonbaharda en çok soğuk alt tonlu mat rujları sürmeyi seviyoruz. Sonbaharın melankolik havasına uyan mat rujlardan en az 2-3 tane makyaj çantana atmalısın. 

Bizim bu sonbahar makyaj çantamıza attığımız ilk ruj Maybelline New York Super Stay Ink Crayon kalem rujlardan 20 Enjoy The View rengi oldu. Kiremit tonlu bu nude mat ruj, sonbaharın özlenen serinliğini makyajımıza yansıttı. Mat bitişli ve uzun süre kalıcı bu kalem rujları denemek istersesen, tüm renkleri denediğimiz makalemize mutlaka göz atmalısın!

Sonbahara uygun allık

Sonbahara uygun allık

Sonbahar makyajında solgun ve renksiz görünümümüzü allıklarla canlandırabiliyoruz. Sonbahar için kayısı, pembe ve gül kurusu tonlarındaki allıklara elimiz gidiyor.

Sonbahar makyajı için doğal allık rengi arayanlara önerimiz Maybelline New York Fit Me! Allık 10 Buff rengi olacaktır. Ten rengine yakın olan bu allık sayesinde makyajına renk katabilir ve aynı zamanda doğal makyaj stilini de korumuş olabilirsin. Dalga dalga iz bırakmayan ve gün boyu canlı görünen bu allıkları makyaj.com olarak biz çok seviyoruz. 

Sonbahar makyajını sabitle

Sonbahar makyajını sabitle

Sonbahar makyajını bitirdikten sonra sabitlemeyi unutmamalısın. Yağmur, rüzgar gibi faktörler bir araya geldiğinde makyajın uçabilir veya bozulabilir.

Ten makyajını sabitlemek için mutlaka makyaj çantana pudra ekle. Maybelline New York Fit Me Transparan pudra sayesinde makyajının kalıcılığı arttırabilir, gözenek görünümünü küçültebilir ve - bizim en çok sevdiğimiz özelliği- makyajının parlamasını önleyebilirsin. Transparan pudranı önce T bölgene daha sonra yüzünün geri kalanına yay. 

Makyajının son dokunuşunu Maybelline New York Lasting Fix sprey ile yapmalısın. Yüzüne uzaktan makyaj sabitleme spreyini sık ve kurumasını bekle. Makyaj sabitleme spreyi, ten makyajının yüzünde daha kalıcı olmasını sağlar ve daha mat görünmesine yardımcı olur. Özellikle düğün, nişan gibi etkinliklerde mutlaka Lasting Fix spreyin yanında olmalı!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön