üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

Sonbahar Modasına Uygun Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle
Sonbahar Modasına Uygun Makyaj Önerileri

Sonbahar makyaj trendlerini nasıl uygulayabilirsin?

Yen sezon bütün enerjisiyle geldi. 2017 sonbahar sezonunda canlı renkleri, farklı göz makyajlarını ve doğal şekillendirilmiş kaşları bolca göreceğiz. Peki, moda haftalarında gördüğümüz makyajları günlük hayatımıza nasıl adapte ederiz? Makyaj trendlerini sokağa nasıl uyarlayacağını açıklıyoruz. 

Mevsim geçişine uyum sağla

Yaz mevsiminin bitmesi ve Eylül ayının gelmesiyle cildimiz alarm durumuna geçmeye başladı. Mevsim değişikliği her ciltte farklı reaksiyonlara sebep olabilir. Sıcak günlerden serin günlere geçerken en sık gördüğümüz sorun, cildin hızlıca kurumasıdır. Kuru cildine ten makyajı yaptığında cildin iyice kuruyup, pul pul dökülebilir. Bunun önüne geçmek için makyajdan önce cildini bolca nemlendirmeli ve makyaj bazı kullanmalısın.

Makyaj bazı cildinde fondöten arasında bariyer görevi gördüğü için makyajının kuru görünmesini engelleyecektir. 2017 makyaj trendlerinde mat ten makyajı ön plana çıkıyor. Cildini nemlendirdikten sonra mat bitişli fondötenini sürerek sonbahar trendlerine geçiş yapabilirsin. 

Waterproof ürünler kullan

Sonbahar makyajında dikkat etmen gereken bir başka detay ise, su geçirmez makyaj malzemeleri kullanmaktır. Yaz aylarının rahatlığına alıştın, sonbahar yağmurlarını unuttun. Sonbahar mevsiminde göz makyajının gün boyu kalıcı olmasını istiyorsan mutlaka waterproof göz kalemi ve waterproof maskara kullanmalısın. Sadece yağmurlarda değil, rüzgarın da etkisiyle gözlerin sulanıp makyajının akmasına neden olabilir. Sen en iyisi waterproof ürünleri bu sezon hiç es geçme!

2017 sonbahar göz makyajı trendlerinde grafik eyeliner ve iddialı çzigileri görüyoruz. Göz kapağına önce far bazı sür daha sonra göz kalemiyle hem üst kirpik dibine hem de alt kirpiklerine kalın çizgiler çiz.

Doğal kaş trendi

Sonbahar makyaj trendinde en sevdiğimiz kısım kaşlar oldu! Bu sezon doğal şekillendirilmiş, kalın kaşlar çok popüler! Yüzümüzün çerçevesi olan kaşları doldurmadan veya şekillendirmeden makyajı tamamlamamalısnı. Göz makyajını bitirdikten sonra kaş makyajına geçebilirsin. 

Kaş makyajına başlarken öncelikle kaşlarını yukarı doğru iyice tara. Daha sonra L'Oreal Paris Brow Artist Xpert kaş kalemiyle kaşlarının arasındaki boşlukları aşağıdan yukarı doğru doldur. Kaş kalemlerinde en sık yaşadığımız problem, kaş rengimize uygun kaş kalemi bulamamaktı. L'Oréal Paris Brow Artist Xpert kaş kalemi sayesinde bu sorundan sonsuza kadar kurtulduk. Renk skalasının genişliği sayesinde neredeyse her ton kaş rengine uyguna kaş kalemi bulabilirsin. İncecik ucu, yumuşacık uygulaması ve uzun süre kalıcı yapısıyla şimdiye kadar karşılaştığımız bütün kaş kalemlerini bize unutturdu. 

Kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurduktan sonra kaş farıyla bütün kaşlarını boya. Böylece kaşların daha bütün ve kalın görünecektir. Tıpkı 2017 makyaj trendlerinde de olduğu gibi. Kaşlarını doldurmak için bizim önerimiz, L'Oreal Paris Brow Artist Genius Kit olacaktır. Daha önce denediğimiz kaş farlarının aksine doğal ve pürüzsüz bir sonuç çıkaran bu kaş far kitini makyaj çantamızdan çıkaramaz olduk. 

Metalik farları sonbahar makyajında nasıl kullanabiliriz?

2017 makyaj trendlerinde metal efekti her yerde görüyoruz, özellikle de göz makyajında! İlk bakışta fazla parlak ve dikkat çekici bulduğumuz bu makyaj stilini günlük hayatımıza nasıl uygulayacağımızı açıklıyoruz.

Metalik farları kullanmaya küçük adımlarla başlamalısın. Öncelikle kahverengi veya nude farına hafif metalik farını ekleyerek ışıltılı bir göz makyajı yapabilirsin. Kahverengi farını göz kapağına sürdükten sonra tam ortasına (göz bebeklerinin hizasına) metalik farını parmaklarınla dokundur. Böylece gözlerin daha iri ve aydınlık görünecektir.

Metalik farı kullanmaya alıştıktan sonra gümüş, altın veya bronz farını rahatlıkla tek başına kullanabilirsin. Krem yapıdaki metalik farları denedikten sonra başka bir far kullanmak istemeyeceksin, bizden söylemesi!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön