loader

Sonbahar yağmurları da gelirken suya dayanıklı makyajı öğren!

Favoriye Ekle

Sonbahar yağmurlarına karşı kalıcı makyaj tüyolarını öğrenmek için doğru yerdesin!

Suya dayanıklı makyaj denilince akla ilk olarak yaz ayları geliyor, peki ya sonbahar yağmuralarına ne demeli? Dakikalarca uğraştığın göz makyajı, yağmur yağdığında seni palyoçaya çevirebilir, aman dikkat! Şimdi sana sonbahar yağmurlarından korunmanın yollarını göstereceğiz, bu taktikler sayesinde makyajın adeta senin şemsiyen olacak!

İşte karşında sonbahar yağmurlarına dayanıklı kalıcı makyajın sırları!

1. Adım: Makyaj bazı kullan

1. Adım: Makyaj bazı kullan

Ten makyajına başlamadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Sadece yağmurlu havada değil, soğuk ve rüzgarlı günlerde de makyajının kusursuz görünmesini istiyorsan primer uygulamayı unutmamalısın. Fondöteninin cildinde daha uzun süre kalması ve akıp gitmemesi için Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin. Cilde mat bir etki veren, parlamayı engelleyen bu makyaj bazı, fondötenin kalıcılığını da artırıyor.

2. Adım: Suya dayanıklı fondöten

2. Adım: Suya dayanıklı fondöten

Sonbahar makyajının kalıcı olması ve yağmurlara dayanması için en önemli adımların başında, suya dayanıklı fondöten geliyor. Böylece sonbahar yağmurlarına ve rüzgarlarına karşı ten makyajın dayanıklı olacak ve akıp gitmeyecek. En sevdiğimiz suya dayanıklı fondötenlerden biri Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten. 30 saate kadar kalıcı, yüksek kapatıcılıkta ve ciltte hiç ağırlık yaratmayan bu fondöten, sadece suya değil, terlemeye ve transfere de dayanıklı. Ciltteki tüm kusurları tek katta kapatırken, hafif formülü ile ciltte yokmuş gibi rahat bir his veriyor. Ten makyajının kalıcı olmasını istiyorsan Maybelline Active Wear fondöteni mutlaka denemelisin.

3. Adım: Waterproof maskara

waterproof maskara

Göz makyajını yağmurlu sonbahar günlerinde garanti altına almak istiyorsan kesinlikle suya dayanıklı bir maskara kullanmalısın. Maskaranın akıp gitmesi ve geride siyah bir iz bırakması bizim için asla kabul edilemez! Bunun için önerimiz Maybelline Lash Sensational Suya Dayanıklı Maskara, yelpaze etkisi ile kirpikleri tek tek ayırırken hacimlendiriyor. Bu sayede hayalimizdeki yoğun ve hacimli kirpik görünümü yağmura da dayanıklı bir hale gelmiş oluyor.

4. Adım: Kalıcı dudak makyajı

kalıcı dudak makyajı

Tüm makyajı suya dayanıklı yapmışken, dudakları es geçmek olmaz değil mi? Sonbahar makyajında kullanabileceğin, bildiğimiz en kalıcı rujlardan olan Maybelline Matte Ink rujları önermesek olmaz! 16 saate kadar kalıcı, süper mat bitişli bu likit mat rujlar, yemek yesek bile çıkmıyor. Sonbahar yağmurlarına ise ekstra dayanıklılar! O günkü moduna uygun bir rengi sürüp çıkabilir, gün boyu da rujunu tazeleme gereği duymayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/