loader

Sonbahar yağmurları da gelirken suya dayanıklı makyajı öğren!

Favoriye Ekle

Suya dayanıklı makyaj denilince akla ilk olarak yaz ayları geliyor, peki ya sonbahar yağmuralarını ne demeli? Dakikalarca uğraştığın göz makyajı, yağmur yağdığında seni palyoçaya çevirebilir, aman dikkat! Şimdi sana sonbahar yağmurlarından korunmanın yollarını göstereceğiz, bu taktikler sayesinde makyajın adeta senin şemsiyen olacak!

Rivky Kalman (Hoffman) MUA (@glitterandgloss365) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (1 Nis 2016, 05:29 PDT)

1. Adım: Primer kullan

Ten makyajına başlamadan önce mutlaka makyaj bazı kullanmanı öneriyoruz. Sadece yağmurlu havada değil, soğuk ve rüzgarlı günlerde de makyajının kusursuz görünmesini istiyorsan primer uygulamayı unutmamalısın. Primer kullanmanın başka bir avantajı ise, makyajının daha kalıcı ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Eğer mat veya ıslak bitişli bir görünüm tercih ediyorsan primerını da buna göre seçebilirsin.

Editörün önerisi: Sadece ten makyajında değil, göz makyajında da primer kullanmanı öneriyoruz.

2. Adım: Krem ürünler tercih et

Hem ten hem de göz makyajında krem ürünler seçmeni öneriyoruz. Krem ürünler, toz ürünlere göre daha uzun süre cildinde kalacaktır. Krem ürünlerin pratikliğine alıştıktan sonra bize çok teşekkür edeceksin.

3. Adım: Su geçirmez ürünler kullan

Göz makyajını yağmurlu sonbahar günlerinde garanti altına almak istiyorsan kesinlikle su geçirmez ürünler kullanmalısın. Maskaranı ve göz kalemini waterproof ürünlerden seçerek bu ıslak günün prensesi sen olabilirsin!

Editörün önerisi: Su geçirmez makyaj malzemelerini çıkarırken yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanmanı öneriyoruz.

4. Adım: Makyajını sabitle

Makyajının tamamını bitirdikten sonra makyaj sabitleyici spreyini sıkarak bu görünümün daha da kalıcı olmasını sağlayabilirsin. Makyaj sabitleyicilerin en sevdiğimiz yanı ise ıslak bitişli veya mat bitişli olarak ayrılmaları! Böylece makyajın nasıl görüneceğine biz karar verebiliyoruz.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön