loader

Sonbahara Hazırlık: Makyaj Çantamızı Yeniliyoruz!

Favoriye Ekle
Sonbahara Hazırlık: Makyaj Çantamızı Yeniliyoruz!

Mevsim değişikliğine ayak uydurup makyaj çantamızı sonbaharın serinliğine ve koyu renklerine teslim ediyoruz!

Her değişen mevsim bizi heyecanlandırsa da, bu sefer sıcak yaz günlerini geride bıraktığımız için içimiz biraz buruk. Sonbahar geldi diye bronzerları, aydınlatıcıları ve renkli makyaj malzemelerimizi öyle hemen bırakacak değiliz tabii ki! Makyaj çantamızı sonbahara hazırlarken, hangi ürünlere öncelik verdiğimizi seninle de paylaşmak istedik, bakalım makyaj trendlerine göre bu sonbahar hangi ürünler makyaj çantamızın favorisi olacak?

Makyaj bazı her zaman vazgeçilmez

Makyaj bazı yaz-kış hiçbir zaman es geçmediğimiz bir adım, senin de öyle değil mi? Özellikle yaza veda ederken iyice kuruyan cildine yapabileceğin en iyi şeylerden biri makyaj öncesi nemlendirici etkili bir makyaj bazı uygulamak. Maybelline New York’un yeni Master Prime makyaj bazı serisi ise bu sonbaharın en kurtarıcı ürünlerinden. Yaz sonu nemlendirici etkili Master Prime makyaj bazı öncelikli olmak üzere, kızarıklık önleme, gözenek gizleyici ve aydınlık etki veren bazlar bu sonbahar makyaj çantamızın vazgeçilmezleri arasında.

Nefes alan ve tüm gün kalıcı bir fondöten

Sonbahar demek biraz daha yoğun makyaj yapmak demek. Yazın sıcağında çoğu zaman ten ürünlerine biraz ara vermişken, havanın biraz olsun serinlemesiyle tam kapatıcılıktaki fondötenlerimizle hasret gidereceğimize de seviniyoruz! Asla ağırlık yapmayan ama son derece de kapatıcı olan, ciltte nefes alıp yormayan, suya, terlemeye dayanıklı ve 24 saate kadar kalıcılığı ile sana muhteşem bir fondöten önermek istiyoruz: L’Oréal Paris’in yenilenen formülü ile Infaillible 24H fondöteni bu sonbahar bizim makyaj çantalarımızın değişmez üyesi, sen de bir an önce denemelisin!

Yorgun göz altlarına elveda

Her ne kadar sıcak yaz günlerinde elimiz ten ürünlerine fazla gitmese de kapatıcı konusu bizim için kritik. Yaz-kış çok severek kullandığımız, çok ufak bir miktarıyla bile en koyu göz altlarını bile kapatan Lancôme Teint Idole Ultra Wear Camouflage kapatıcı bu sonbahar da bizimle makyaj çantamızda. Chiara Ferragni’nin düğün makyajında da tercih ettiği bu kapatıcıyı henüz denemediysen çok şey kaçırıyorsun!

Allık ve aydınlatıcılar ön planda

Yaz aylarının vazgeçilmezleri allık ve aydınlatıcıları sonbaharda da yoğun bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz. Her mevsim ışıldamaya devam! Bunun için de makyaj çantamıza giren iki yepyeni ürün var: YSL Beauty’nin yeni çıkardığı Couture Blush & Highlighter ikilisi bu sonbaharın favorisi olacağa benziyor. Hem incecik yapısı hem de kolay dağıtılabilen yeni formülü ile bu allık ve aydınlatıcıların doğal bitişleri ve renkleri bir harika!

Sonbahara yakışır rengarenk göz makyajları

Eylül öyle bir ay ki bir kısmı yaz bir kısmı kış renklerini barındırıyor. Bunu fırsat bilerek asla vazgeçmek istemediğimiz canlı renkleri de sonbahara taşıyoruz. Urban Decay’in yeni far paleti Born To Run tam da yazdan sonbahara geçerken ihtiyacımız olan far paleti. İçerisindeki muhteşem 21 renk hem çok göz alıcı hem de her türlü makyaj için ihtiyacı kolayca karşılıyor. Tek bir paletle yüzlerce farklı göz makyajı yapmak istersen, bu sonbahar sadece Born To Run far paleti sana yeter.

Daha siyah ve daha hacimli kirpikler

Sonbaharda göz makyajında kullanacağımız koyu renkleri yoğun hacim ve siyah etkisi ile destekleyecek bir maskarayı da makyaj çantamıza eklemezsek olmaz. Maybelline New York’un yeni Volum’ Express Classic Extra Black maskarası hem yoğun siyah hem de ekstra hacim etkisi ile bu sonbahar bizimle. Eğer sen de kat kat maskara uygulamayı seviyorsan, topaklanmayan formülü ile bu maskarayı çok seveceksin!

Nude ve mat dudaklara geri dönüş

Bu yaz makyaj trendlerinin peşinden gidip dudaklarımızda hep parlak bitişli rujları tercih ettik. Şimdi, her ne kadar parlak ruj modası devam etse de o çok özlediğimiz likit mat rujlara kavuşmanın zamanı geldi. NYX Professional Makeup’ın Lip Lingerie likit mat rujları, nude tonlarıyla her zaman en sevdiklerimizdendi, tekrar makyaj çantamıza seve seve ekliyoruz. Eğer sen parlak ruj modasını bırakmaya henüz hazır değilsen, Lip Lingerie rujların Gloss ve Shimmer serisini de deneyebilirsin!

Photo Google, Pinterest

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön