loader

SPF içeren fondötenler

Favoriye Ekle

Havalar ısınmaya başladığına göre cildimizi güneşten korumanın zamanı da gelmiş demektir. Ten makyajında SPF içiren ürünler kullanmak, hem cildini güneşten korumana, hem de kusursuz görünmene yardımcı olur. Güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürmek yerine içinde SPF yani güneş koruması bulunan ürünlerle baharın tadını kusursuz bir şekilde çıkarabilirsin. Şimdi seni SPF içeren fondötenlerle tanıştıracağız. Bu ürünlerden sana en uygununu seçip makyaj çantana atmanı öneririz. Güneş koruması sürmeden güneşe çıktığında oluşacak leke ve güneş yanıklarının önüne geçmek için, SPF içeren en iyi fondötenler karşında!

Giorgio Armani Beauty Power Fabric Fondöten

giorgio armani power fabric fondöten

Hem kusursuz görünmek hem de güneşten de korunmak istiyorsan Giorgio Armani Power Fabric fondöteni öneririz. Gün boyu ciltte bozulmadan kalabilen bu fondöten, yüksek kapatıcılığına rağmen ince yapısı sayesinde doğal bir bitiş sağlıyor. 'Tek bir fondötenim olsun, hem gece hem de gündüz kullanayım' diyorsan bu fondötene bir şans vermelisin. İçeriğindeki 25 SPF koruması sayesinde Armani fondöten, cildini güneşin zararlı etkilerinden korur ve cildinin gün boyu nemli, sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Güneş koruması içeren fondötenlerin genellikle parlama yapmasından ve yüzde yağlı bir his bırakmasından şikayetçi olunur. Power Fabric fondöten, bu endişelerimizi ilk günden itibaren bitirdi diyebiliriz. Yüzde bıraktığı yumuşak ve kadifemsi hissi biz çok seviyoruz.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

YSL Beauty Touche Eclat Le Teint Fondöten

Yves Saint Laurent Touche Eclat

Cildinin güneşten kurumaması ve ileri dönemlerde kırışmasını engellemek için yaz aylarında yüzünü güneşten çok iyi korumalısın. Günlük hayatında bulutların arasından sızan güneş bile cildini olumsuz etkileyebilir. Biz bu durumlarda mutlaka güneş koruması içeren fondötenleri kullanıyoruz. Günlük makyajında SPF içeren en iyi fondöteni arıyorsan sana güzel bir haber getirdik! Yüzünde kadife gibi bir pürüzsüzlük hissi isteyenler YSL Beauty Touche Eclat fondöteni denemeliler. Bu fondötenin cildinde bıraktığı yumuşacık hisse bayılacaksın. İçindeki 22 SPF sayesinde cildini hem güneşten koruyan, hem de kusursuz gösteren bu fondöten kısa sürede favorilerin arasına girecektir. 

Bizim Touche Eclat fondöteni bu kadar sevmemizin nedeni incecik olması, sağlıklı bir bitiş vermesi ve yüzde neredeyse hiç ağırlık yapmaması. SPF içeren fondötenlerde bu etkiyi yakalamak gerçekten çok zor, bu yüzden Touche Eclat fondöteni kaçırma.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Maybelline New York Dream Satin BB Krem

maybelline Dream Satin BB krem

BB kremleri ne kadar çok sevdiğini tahmin edebiliyoruz. Bizim de her mevsim kullanmayı çok sevdiğimiz BB kremler, cildin saha ferah, taze ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor. Yoğun makyaj yapmak istemediğin günlerde sadece BB krem ve maskara ile hazırlanarak çok daha fresh bir görünüm yakalayabilirsin.

En sevdiğimiz BB kremlerden biri olan Maybelline New York Dream Satin BB krem, yapısı ile gönülleri fethetmiyormuş gibi bir de SPF 30 güneş korumasına sahip! Sıcak günlerde güneş kremi yerine sadece Maybelline BB krem sürerek günlük makyajımızı tamamlıyoruz. Gün içinde cilt renginin eşitlenmesine yardımcı olan, tazeleme ihtiyacı gerektirmeyen ve en önemlisi yağsız formülü sayesinde parlama yapmayan Dream Satin BB kremi çantamızdan çıkarmıyoruz.

Lancome Teint Idole Ultra Wear Nude Fondöten

lancome teint idole ultra wear nude fondöten

Lancome fondötenlerini her zaman çok seviyoruz. İnce yapılı ve uzun süre ciltte kalıcı olan Lancome Teint Idole Ultra Wear Nude fondötenin yeri ise bizde ayrı! Nude fondöten, ciltte varla yok arası bir etki yaratırken sanki cildimizde doğal bir filtre oluşturur. Cilt kusurlarını gizleyen, ciltte kadife yumuşaklığında bir matlık yaratan ve nude bir bitiş sağlayan bu Lancome fondöteni biz çok seviyoruz.

Lancome Teint Idole Ultra Wear Nude fondötenin en önemli özelliğini ise sona sakladık. SPF 19 içeren formülü sayesinde güneş koruması sağlayan Teint Idole Ultra Wear Nude, tam bahar, yaz ve sonbahar aylarında kullanılacak bir fondöten. Güneşin kendini hissettirdiği, hava sıcaklığının 20 derece ve üzeri olduğu günlerde mutlaka SPF içeren fondötenleri kullanmalısın. 'Sadece işe gidip geleceğim' gibi sebepler güneş koruması kullanmamak için bahane değildir. Dışarıda geçireceğin 10 dakika bile güneş ışınlarının cildinde hasar bırakmasına yol açabilir.

L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB Krem

L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB Krem

BB kremlerin cildimizde yarattığı taze ve yok gibi duran etkisini çok seviyoruz. En sevdiğimiz BB kremler arasında yer alan L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB Krem yok gibi duran makyajlar için ideal. 4 farklı rengi olan Loreal BB krem sayesinde hem cilt tonumuza uygun olan BB krem rengini bulabiliyoruz hem de cildimizde doğal, aydınlık ve sağlıklı bir bitiş yakalıyoruz.

 L’Oréal Paris BB C’Est Magic BB Krem'in içeriğindeki SPF 20, yüzümüzün güneşten korunması için birebir. Bu BB kremin yapısındaki pigmentler sayesinde cildimiz anında daha pürüzsüz ve tek renk görünüyor. E günlük makyajın için daha ne istersin?

Fondöteni nasıl uygulamalısın?

Fondöteni nasıl uygulamalısın?

Kendin için en iyi SPF içeren fondötenini bulduğuna göre sıra kusursuz bir görünüm için doğru uygulama tekniğinde! Adımları takip ederek ten makyajınla göz kamaştır! 

1. Cildinin makyaj öncesi temiz ve arınmış olduğundan emin ol. Cildini temizle varsa makyaj kalıntılarını makyaj çıkarıcısı yardımıyla ortadan kaldır.

2. Cildini makyaja hazırlamak için primer (makyaj bazı) kullan. Makyaj bazın, cildin ve makyajın arasında koruyucu bir katman görevi üstlenecek ve makyaj öncesi kusursuz bir zemin hazırlayacak.

3. Fondötenini yüzüne noktalar halinde uygula. Bu klasikleşmiş hareket fondöteni eşit dağıtabilmek için önemli. Ardından temiz bir makyaj süngeri veya fırçasıyla fondötenini tüm yüzüne (ve boynuna) eşit olarak dağıt.

4. Yağlanmaya meyilli bölgelere sabitleyici pudra uygulayarak ten makyajını tamamla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler