üye ol
Makyaj.com’a hoş geldin!

E-Posta adresindeki linke tıklayarak giriş yapıp devam edebilirsin.

SPF içeren fondötenler

Favoriye Ekle
SPF içeren fondötenler

Havalar ısınmaya başladığına göre cildimizi güneşten korumanın zamanı da gelmiş demektir. Ten makyajında SPF içiren ürünler kullanmak, hem cildini güneşten korumana, hem de kusursuz görünmene yardımcı olur. Güneşe çıkmadan önce güneş kremi sürmek yerine içinde SPF yani güneş koruması bulunan ürünlerle baharın tadını çıkarabilirsin. Şimdi seni SPF içeren fondötenlerle tanıştıracağız. Bu ürünlerden sana en uygununu seçip makyaj çantana atmanı öneririz.

Urban Decay Naked Skin One & Done

Urban Decay'ın SPF içeren bu ten ürünü aslında fondöten değil, çok yönlü cilt kusursuzlaştırıcı. Hem cilt bakımını sağlayan, hem güneşten koruyan, hem de kusursuz gösteren bu krem, sıcak havaların olmazsa olmaz makyaj ürünlerinden biri. Gün içinde cildindeki renk eşitsizliklerini gizlemek istiyor fakat doğal görünümünden ödün vermek istemiyorsan kesinlikle bu ürünü denemelisin. İçindeki 20 SPF sayesinde, güneşten de korunabilirsin. 

Giorgio Armani- Maestro Fondöten

Hem kusursuz görünmek hem de güneşten de korunmak istiyorsan Giorgio Armani Maestro fondöteni öneririz. Gün boyu ciltte bozulmadan kalabilen bu fondöten, oldukça ince yapısı sayesinde doğal bir bitiş sağlıyor. 'Tek bir fondötenim olsun, hem gece hem de gündüz kullanayım' diyorsan bu fondötene bir şans vermelisin. 

Yves Saint Laurent - Le Teint Encre De Peau

Yüzünde kadife gibi bir pürüzsüzlük hissi arıyorsan Yves Saint Laurent- Teint Encre De Peau fondöteni denemelisin. Cildinde bıraktığı yumuşacık hisse bayılacaksın. İçindeki 18 SPF sayesinde cildini hem güneşten koruyan, hem de kusursuz gösteren bu fondöten kısa sürede favorilerin arasına girecektir. 

Fondöteni nasıl uygulamalısın?

Kendin için doğru yaz fondötenini bulduğuna göre sıra kusursuz bir görünüm için doğru uygulama tekniğinde! Adımları takip ederek ten makyajınla göz kamaştır! 

1. Cildinin makyaj öncesi temiz ve arınmış olduğundan emin ol. Cildini temizle varsa makyaj kalıntılarını makyaj çıkarıcın yardımıyla ortadan kaldır.

2. Cildini makyaja hazırlamak için primer (makyaj bazı) kullan. Makyaj bazın, cildin ve makyajın arasında koruyucu bir katman görevi üstlenecek ve makyaj öncesi kusursuz bir zemin hazırlayacak.

3. Fondötenini yüzüne noktalar halinde uygula. Bu klasikleşmiş hareket fondöteni eşit dağıtabilmek için önemli. Ardından temiz bir makyaj süngeri veya fırçasıyla fondötenini tüm yüzüne (ve boynuna) eşit olarak dağıt.

4. Yağlanmaya meyilli bölgelere sabitleyici pudra uygulayarak ten makyajını tamamla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?
Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön