loader

Spor sonrası cilt bakımı önerileri

Favoriye Ekle

Yaz geliyor! Tabii ki yavaş yavaş yaz hazırlıkları yapmaya başlamak gerek! Vücudunu fit bir forma sokmak için sen de spora başladın mı? Cevabın ''Evet'' ise önerilerimiz var!

Egzersiz yapmak hem vücut, hem de ruh sağlığı için kesinlikle önemli! Sen de spor yaptıktan, efor harcayıp yorulduktan sonra bile kendini rahatlamış hissediyor musun? Eğer öyleyse, spor sonrasında hemen duş alıp dinlenmek yok!

Cilt bakımını

da asla unutmaman gerekir. Peki, spor sonrasında cildine nasıl bir bakım uygulamalısın? İşte bunu cevabı yazımızın devamında saklı!

1.Terlemekten korkma!

 

Spor sonrası cilt bakımı önerileri_1

Spor sonrasında çok terlediysen, demek ki spor işe yaramış! Spor esnasında terlemek, aslında cilt sağlığın için de iyiye işaret. Terlemek, vücudunda detoks etkisi oluşturarak, zararlı toksinlerden arınmanı, gözeneklerinin açılmasını sağlar.

2.Serinle ve temizlen

Spor sonrası cilt bakımı önerileri_2

Terlemek cildin için iyi olsa da, spor sonrasında cildinin uzun süre terli kalmasını önlemelisin çünkü bakterilerin çoğalmasına neden olabilir. Gözeneklerindeki bakteriler sivilce oluşumuna neden olabilir. Bu nedenle spor yaptıktan sonra mümkün olduğunca en kısa sürede duş almalısın.

3.Peeling yapmak

Spor sonrası cilt bakımı önerileri_3

Eğer vaktin varsa, egzersiz sonrasında cildine peeling yapıp, ölü hücrelerden arınabilirsin. Gibi bir peeling etkili Garnier Saf & Temiz Derinlemesine Arındırıcı yıkama jelini tüm yüzüne, yuvarlak hareketlerle, nazikçe uygulayıp durulayabilirsin.

4.Hem vücudunu hem de cildini nemlendir

Spor sonrası cilt bakımı önerileri_4

Spor yaparken terlediğinde, bol miktarda su kaybına uğrarsın. Ancak cildinin de su kaybı olduğunu sakın unutma. Spor sonrasında cildinde kırmızı lekeler gördün mü? İşte bu lekeler cildinin suya, nemlendirilmeye ihtiyacı olduğunun bir göstergesi! Bu nedenle bolca su içmeni ve zengin içeriğiyle cildini besleyecek Garnier Nem Dengesi bir nemlendirici kullanmanı öneririz. Spor sonrası peeling de yapmak önemlidir. Peeling nasıl yapılır sorusunu araştır ve cildini temizlemeye başla.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler