loader

Spora Giderken Nasıl Makyaj Yapılır?

Favoriye Ekle

'Spora giderken makyaj yapmak mı?' dediğini duyar gibiyiz! Evet, spora giderken de makyaj yapılabilir. Yeni keşfettiğimiz ürünler, sporda da kusursuz görünümü koruyor. Sen de spor salonuna giderken her daim pürüzsüz görünmek ve doğallığını korumak istiyorsan doğal ve kalıcı makyaj sırlarımızı okumalısın.

Spora giderken hafif, yok gibi ve cilt kusurlarını gizleyen makyaj görünümlerini tercih etmelisin. Yüzünde makyajın hiç yokmuş gibi görünmeli, aynı zamanda herkes cildinin kusursuzluğu ile büyülenmeli! Biliyoruz, bu dediğimiz senin için imkansız görünebilir ve Makyaj.com editörleri için değil. Spor makyajı tüyolarından ilham alarak sen de spora giderken kusursuz görünmeyi başarabilirsin.

Doğal ve kalıcı ten makyajı nasıl yapılır?

Doğal ten makyajı nasıl yapılır?

Spor makyajı yaparken önceliğin doğal görünmek olduğu kadar terlemeye ve spora dayanıklı ürünler seçmek de olmalı. Yoksa spor salonunda havluna bulaşmış fondötenle görünmek istemezsin, değil mi?

Bize göre en doğal sonucu veren, kapatıcılığı yüksek ve gün içinde akmayan, bulaşmayan, kıyafetlere transfer olmayan fondöten Maybelline New York Super Stay Active Wear! Yüksek kapatıcılığı sayesinde cildimizdeki kusurları gizliyor ve bunu yaparken doğal bir sonuç ortaya çıkarıyor. 30 saate kadar kalıcı olan Maybelline fondöten, ciltte doğal bir etki yaratıyor. Super Stay fondöteni spor salonuna gitmeden önce cildimize uyguluyoruz ve sonrasında adeta varlığını unutuyoruz. Terlemeye ve havluyla yüzümüzü silmemize rağmen fondöten hiç bir yere bulaşmıyor, gün boyu kusursuz göstermeye devam ediyor. Spor sonrasında havalı görünmek veya arkadaşlarıyla görüşmek isteyenler bu fondöteni uygulayarak gün boyu pürüzsüz cildin keyfini çıkarabilirler!

Spora giderken göz makyajı yapılır mı?

Spora giderken göz makyajı yapılır mı?

Spora giderken göz makyajı yapılabilir. Spor salonunda bakışlarını ortaya çıkarmak için hafif ve nude tonlarda göz makyajı yapmalısın. Toz farlar yerine krem yapıda farlar kullanmak, göz makyajının kalıcılığını arttırırlar. Spora giderken iddialı dumanlı görünümler yaratmak yerine, tek renk nude farını göz kapağına sürerek hafifçe yaymalısın. Bizim spor makyajındaki favorimiz Maybelline Color Tattoo Krem Farlardan 35 On and On Bronze rengi. 24 saate kadar kalıcı bu krem far, sabitlendikten sonra hiçbir yere kıpırdamıyor.

Gözlerini sporda daha belirgin bir hale getirmek için suya dayanıklı maskaraları tercih etmelisin. Terlemeye ve suya dayanıklı maskaralar, kirpiklerini belirginleştirerek bakışlarını ortaya çıkaracak ve seni spor salonunun en havalı kızı yapacak. Spor sırasında ne kadar terlersen terle, asla akmayacağına emin olduğumuz maskara önerimiz ise Maybelline Lash Sensational Waterproof Maskara. Yelpaze etkili, hacimli ve tek tek ayrılmış kirpiklere hiçbir durumda "Hayır" diyemeyiz!

Allık sürmeli mi?

Allık sürmeli mi?

Spora giderken cildini daha canlı göstermek istiyorsan krem allıklardan yardım almalısın. Sporda zaten yorulacağın için yanakların kendiliğinden kızarır. Bu nedenle krem allığı çok abartmamalı ve doğal görünümü korumalısın.

Krem nude, şeftali tonlarındaki allıklar spor salonu için uygun. Spor sonrası acil çıkan bir buluşma için krem allığının miktarını arttırabilir, ten makyajını daha enerjik gösterebilirsin. Allığını yanaklarının tam ortasına sür ve yüzünün dış kısımlarına doğru parmaklarınla dağıt. Krem allıktan sonra cildini daha fresh göstermek için krem aydınlatıcı da kullanabilirsin. Aydınlatıcını şampanya veya nude tonlarda seçmeni öneririz. Elmacık kemiklerinin üzerine aydınlatıcı sürerek spor boyunca yorgunluğunu gizleyebilirsin. Yüzünü aydınlatmak seni daha dinamik ve dinlenmiş gösterecek!

Nude ruj tercih et

Nude ruj tercih et

Spor salonuna giderken ruj sürmeyi unutma! Dudaklarını renklendirmek seni daha canlı, enerjik ve havalı gösterir. Sporda abartılı ruj renkleri yerine şeftali veya nude alt tonlu rujları tercih etmelisin. Ayrıca sporda mat bitişli rujlardan da uzak durmalısın. Spora giderken daha canlı görünmek için saten bitişli veya gloss formdaki rujları kullanmanı öneririz. Spor için harika bir seçim olacak Maybelline Lifter Gloss Nemlendirici Dudak Parlatıcıları, hyaluronik asit içeren formülleri ile dudaklarının nemlendirirken, daha dolgun görünmelerini sağlayacak. Üstelik dudaklarda asla yapışkan bir his bırakmıyorlar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler