loader

Spotlight Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Spotlight makyajı trendinden eksik kalacağımızı düşünmedin, değil mi? Artık yaz mevsimi bittiğine göre iddialı ve biraz abartılı makyajlara geçiş yapabiliriz. Göz makyajında biraz giltter katmaya hazırsan spotlight makyajıyla tanışmaya hazırsın demektir. 

Spotlight büyük sahne ışıklarına verilen isim. Spotlight ise bu sahne ışıklarından ilham alınan makyaja deniyor. Tıpkı sahne ışıkları gibi parlak ve göz alıcı görünmek için bu makyaj trendini uygulamaya başlamalısın. Spotlight makyajının nasıl yapıldığını öğrenmek ve sahne ışıklarının senin üzerinde parlamasını sağlamak için bu makyaj önerilerine kulak vermelisin. 

Göz makyajında parlak renkler kullan

Göz makyajında parlak renkler kullan

Spotlight makyajının en önemli adımı, parlak ve ışığı doğru yansıtan renkler kullanmaktır. Parlak göz makyajı denilince akla ilk olarak tabii ki metalik ve bakır tonları geliyor. Spotlight makyajı için de aklımıza, son zamanlarda çok severek kullandığımız bir palet geliyor: Maybelline New York Lemonade Craze far paleti!

İç ısıtan canlı renklere sahip Lemonade Craze far paletindeki metalik farlar spotlight makyajı için birebir, özellikle bakır renkli Sugar Coated! Öncelikle göz makyajına baz oluşturmak için Berry Ice rengini tüm göz kapağına yay. Böylece göz kapağındaki renk eşitsizliğini dengeleyebilirsin. Daha sonra göz kapağının katlanma çizgisine Sugar Coated rengini uygula. Bu yoğun pigmentli ve canlı far rengini sadece tek kat uygulaman bile yeter.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Göz ortasını aydınlat

Göz ortasını aydınlat

Spotlight etkisini elde etmek için göz kapaklarının tam ortasına -gözbebeğinin hizasına- açık renkli metalik bir far uygulayarak bu kısmı aydınlatmalısın. Bu yöntemle aynı zamanda gözlerinin daha büyük görünmesini sağlamış olacak, buğulu ve romantik bir hava elde etmiş olacaksın.

Göz makyajını daha parlak göstermek için nötr bir zemin elde etmelisin. Metalik farından daha yoğun bir etki elde etmek için göz kapağının tam ortasına kapatıcı uygulayabilirsin. Maybelline New York Instant Anti Age Eraser kapatıcını önce parmağına sür daha sonra tampon hareketlerle hafifçe dağıt.

Kapatıcının üzerine uyguladığın farın hem daha kalıcı olacak hem de daha yoğun ve parlak bir etki verecek. Lemonade Craze far paletindeki Strawberry Lemonade rengini kapatıcının üzerine tampon hareketlerle uygula.

Göz pınarlarını ortaya çıkar

Göz pınarlarını ortaya çıkar

Göz pınarlarını daha aydınlık göstermek spotlight makyajının anahtar noktalarından biridir. Glitter makyajına kontrast oluşturacak bir şekilde göz pınarlarını aydınlattığında makyajın daha belirgin görünecektir.

Spotlight makyajının püf noktası, ne kadar çok aydınlık görünürsen o kadar iyi! Bu nedenle göz pınarına süreceğin aydınlatıcı için biraz cömert olabilirsin. Maybelline New York Master Chrome aydınlatıcını biraz parmağının üzerine veya minik bir makyaj fırçanın üzerine al ve göz pınarlarına tampon hareketlerle sür. Aydınlatıcının daha yoğun görünmesini istiyorsan makyaj fırçanı ıslatarak etkisini arttırabilirsin.

Editörün önerisi: Göz kapağının tam ortasına ve biraz da kaş altına aydınlatıcı sürmekte bizce sakınca yok!

 Hacimli kirpikler

Hacimli kirpikler

Spotlight makyajının etkisini arttırmak için kirpiklerinde ultimate bir görünüme ihtiyacın var. Ekstra hacimli ve uzun kirpikler için sana harika bir maskara önerimiz olacak. Maybelline New York Total Temptation Maskara kirpikleri tek tek ayırıyor ve ekstra uzunluk katıyor. Özellikle spotlight gibi özel ve iddialı bir göz makyajı yaptığında kirpiklerine de aynı özeni göstermen gerekiyor. Total Temptation maskara sayesinde kirpiklerine yoğun bir görünüm vereceksin.

Maskaranı zig zag hareketlerle iki kat olarak uygula. Ve hazırsın! Spotlight makyajını özel gecelerde, konserlerde veya partilerde deneyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler