loader

Sticky Method Nedir? Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Sticky Method, güzellik evreninin yeni sihiri! Bu olağanüstü makyaj hilesi, tenine bebeksi bir pürüzsüzlük katacak ve seni her yeni günün yıldızı yapacak. Pratik bir şekilde pürüzsüz ten makyajı yapmayı öğrenmek için okumaya devam…

TikTok'tan çıkıp hayatımıza güzellik katan bir trend daha: Sticky method! Gerçek şu ki herkesin mükemmel bir cildi yok ve tenimizdeki sağlıklı ışıltı her daim kendisini koruyamıyor. Farklı savaşlar veriyoruz ama cilt sorunlarını gizlemek hemen herkesin ortak kaygısı. İşte bu kaygıya güçlü bir yanıt olarak doğan sticky method h yani yapışkan serum methodu, ten makyajı uygulamasında yapılan ufak değişikliklerle sivilce ve koyu lekeleri ustalıkla gizlemeye yardımcı oluyor. Keşif arzun her an daha da artıyorsa bizi takip et ve sticky method uygulaması nedir, ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenelim!

Sticky Method Nedir?

Sticky Method Nedir?

Sticky method, ten makyajı ürünlerinin seçimi ve uygulamasında yapılan farklılıklarla daha pürüzsüz ve canlı bir ten görünümü yaratan bir ten makyajı hilesi. Sticky method (yapışkanlık metodu) adı verilen bu TikTok güzellik akımı, sivilceleri kapatmanın altın anahtarını sunuyor. Hafif yapışkan bir serum, yüksek kapatıcı etkili bir fondöten ve makyaj bazıyla tüm bu sıkıntıları unutmaya yardımcı oluyor.

Sticky Method Kimler için Uygundur?

Sticky Method Kimler için Uygundur?

Sticky method makyaj tekniği her renk, yaş ve cilt tipine uygun bir uygulama. Bu ten makyajı hilesini cilt kusurlarıyla, hafif leke görünümleri ve cansız cilt görünümüyle mücadele edenler ve makyajı seven herkes için bir armağan olarak nitelendirebiliriz. Yani bu eğlenceli ve pratik yöntem, cildini kusursuzlaştırmak için ihtiyacın olan numara olabilir!

Sticky Method Nasıl Uygulanır?

Sticky method uygulamasının pratikliği ve her makyaj stiline uygulanabilir olması onu daha da özel kılıyor. Sticky method trendinin adım adım uygulaması işte şu şekilde:

1. Sticky Method Tekniğine Göre Serum ve Makyaj Bazı Uygulaması

1. Sticky Method Tekniğine Göre Serum ve Makyaj Bazı Uygulaması

Sürdükten sonra hafif bir yapışkanlık hissi sunan cilt bakımı serumları sticky makyajın temelini hazırlıyor. Bu noktada L'Oreal Paris Revitalift Filler %1.5 Saf Hyaluronik Asit Kırışıklık Karşıtı Serum ideal bir alternatif. Bu Loreal göz serumu, akışkan jel kıvamıyla makyajın sabitlenmesine yardımcı oluyor ve hafif yapışkanlık hissiyle sağlam bir astar rolü oynuyor.

L'Oreal Paris Infaillible Super Grip Güçlü Tutuş Sağlayan Makyaj Bazı

Biz serumun hemen ardından daha etkili bir pürüzsüzlük ve kalıcılık için biz L'Oreal Paris Infaillible Super Grip Güçlü Tutuş Sağlayan Makyaj Bazı uyguladık. Fakat bu noktada seni uyarmamız gerekiyor. Sticky method gibi katmanlar halinde uygulanan makyaj hilelerinde her ürün kullanımının ardından birkaç dakika beklemek gerekiyor. Böylece kullanılan cilt bakımı ve ten makyajı ürünleri daha iyi sabitlenerek hedeflenen sonuçların en iyi şekilde ortaya çıkmasını sağlıyor.

2. Sticky Method Tekniğine Göre Fondöten Uygulaması

Sticky Method Tekniğine Göre Fondöten Uygulaması

L'Oréal Paris Infaillible 32H Fresh Wear C Vitaminli Fondöten sticky method fondöten uygulaması için ideal bir alternatif sunuyor. Çünkü formülünde yer alan C vitamini türevi, cildin daha parlak ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Bu C vitaminli fondöten, doğallıktan uzaklaşmadan eşit tonlu bir görünüm ve etkili bir kapatıcılık düzeyi sunuyor. Üstelik katmanlar halinde uygulanan sticky method makyajında avantaj sağlayacak şekilde hafif dokusuyla ciltte ağırlık hissine de neden olmuyor.

3. Sihirli Method Tekniğine Göre Kapatıcı Uygulaması

Sihirli Method Tekniğine Göre Kapatıcı Uygulaması

Özellikle de sticky method gibi cildi daha pürüzsüz göstermeyi hedefleyen bir trend L'Oreal Paris Infaillible Tüm Yüze Uygulanabilir Kapatıcı ile çok daha pratik bir şekilde uygulanabiliyor. Üstelik L'Oreal Paris Infaillible kapatıcı, yüksek kapatıcılığa doğallıktan ödün vermeden ulaşmayı sağlıyor. Kadife-mat bitişli görünümü, ince çizgilere dolmayan formülü ve en geniş alanlarda dahi rahatlıkla kullanılan aplikatörüyle L'Oreal Paris Infaillible kapatıcı, bu trendi deneyimlemek için biçilmiş kaftan!

Sticky Method Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

Sticky Method Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

  • Sticky method uygulamasında kullanılan serumun hafif yapışkanlık sağlaması gerekiyor fakat aşırı miktarda serum uygulaması ten makyajının yapay görünmesine ya da cilde tutunamamasına sebep olabiliyor. 
  • Makyaj bazının, serumun, kapatıcının ve fondötenin kuruması için sabırla beklemen gerekiyor. Özellikle parlak bitişli fondöten ve kapatıcılar biraz daha uzun sürede sabitlenebiliyor.
  •  Fondöteni ve kapatıcıyı sünger yerine fırçayla uygulamak daha yüksek kapatıcılık sağlıyor.

Hadi, mükemmel cilt görünümüne sticky method ile ulaş ve kusursuzluğun tadını çıkar!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler