loader

Strobing Yapmadan Aydınlık Ten Makyajı Nasıl Elde Edilir?

Favoriye Ekle

Strobing tekniği son yılların en büyük makyaj trendlerinden biri oldu. Sokaklarda, kırmızı halıda gördüğümüz makyaj stilleri ışıl ışıl duruyor. Elmacık kemiğimize, çene ucuna ve kaş altına uyguladığımız bu aydınlık ten makyajı görünümü artık tüm cilt makyajına sıçradı! Yani artık sadece yüzümüzün yüksek yerlerini değil her yerini aydınlatacağız: Günlük hayatında cildini aydınlatıcıya bulamadan aydınlık ten makyajını nasıl yapacağını açıklıyoruz!

Strobing yapmadan fondöten, aydınlatıcı, makyaj bazı gibi makyaj malzemeleri ile aydınlık ten makyajının sırlarını öğrenmek istiyorsan okumaya devam et.

1- Elindeki fondöteni aydınlatıcıyla karıştır

fondötenine aydınlatıcı karıştır

Eğer elinde cildine aydınlık bir etki verecek fondöten yoksa, sakın dert etme. Likit aydınlatıcını fondötenine karıştırarak uygulayabilirsin. Böylece çok daha doğal, içten gelen bir ışıltı elde edebilirsin. Tek yapman gereken fondöteni elinin üzerine aldıktan sonra, içerisinde 1-2 damla likit aydınlatıcı karıştırmak. Fondötenini kapatıcılık etkisi azalmadan daha aydınlık bir bitiş elde edebilirsin.

Likit aydınlatıcı önerisi:

NYX Professional Makeup'ın Born To Glow likit aydınlatıcıları hem tek başına çok başarılılar hem de fondötene karıştırmak için çok uygunlar. Güçlü ama yapay olmayan yansımaları sayesinde, fondötenine 1 damla eklediğinde sağlıklı ve aydınlık bir etki elde edebilirsin.

2-Aydınlık etkili fondöten kullan

Aydınlık etkili fondöten kullan


Cildinin ışıltısını ön plana çıkarmak ve aydınlık bir bitiş sağlamak için favori fondötenimizi sana da önermeliyiz: NYX Professional Makeup Born To Glow Naturally Radiant Finish Fondöten, cilde o kadar doğal ve sağlıklı bir aydınlık veriyor ki, uzun uzun strobing yapmaya gerek kalmıyor.

Born to Glow Fondöten'in vegan formülündeki E vitamini ve Jojoba özleriyle cildin kendi ışıltısını ön plana çıkarmaya yardımcı oluyor. Ortadan yükseğe, ayarlanabilir kapatıcılığı sayesinde ciltteki tüm kusurları doğal bir şekilde gizlerken, cildinin sağlıkla ışıldamasını sağlayabilirsin. Üstelik 45 farklı renk seçeneğiyle cilt tonuna tam uyan rengi bulmak da son derece kolay.

Aydınlatıcı makyaj bazı kullan

Aydınlatıcı makyaj bazı kullan

Aydınlık bitişli fondöten kullanmak ve her zaman kullandığın fondötenin içerisine likit aydınlatıcı eklemenin dışında, strobing görünümünü elde etmek için deneyebileceğin bir yol daha var: Aydınlatıcı makyaj bazları kullanmak! Eğer cildinde gün boyu aydınlık bir görünüm istiyorsan, NYX Professional Makeup High Glass Işıltılı Makyaj Bazı'nı kullanabilirsin.

High Glass makyaj bazının içerisindeki ışıltılar, cilde simli bir parlaklık vermeden aydınlanmasını sağlıyor. Bu ışıltılı makyaj bazını tek başına kullanabileceğin gibi fondötenin altına da rahatlıkla kullanabilirsin.

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Aydınlık etkili makyaj sabitleme spreyi kullan

Aydınlatıcı makyaj bazı kullan

Bir ten makyajına storbing etkisini vermenin en pratik yollarından biri de aydınlık bitişli bir makyaj spreyi uygulamak. NYX Professional Makeup Radiant Finish Setting Spray, cilde saniyeler içerisinde ışıltılı bir bitiş kazandırırken, aynı zamanda makyajın kalıcılığını da 12 saate kadar artırıyor. Formülündeki mikro inci kapsülleri, şişe çalkalandığında aktifleşiyor ve cilde çok doğal, içten gelen bir aydınlık veriyor. Üstelik gün içerisinde makyajı tazelemek için de son derece kullanışlı.


Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler