loader

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Günlük hayatta kullanamasak da artık hayatımızda Instagram makyajı diye bir gerçek var. Abartılı göz makyajları, kat kat sürülmüş fondöten, strobing, baking tekniği uygulanmış ten makyajları, koyu dudaklar hatta bazen de hepsini bir arada gördüğüm makyajlar keşfet sayfasında karşıma sıkça çıkıyor. Before -  After görselleriyle kafaları karıştıran Instagram makyajlarından birini de bu kez ben deniyorum! Hazırsan başlayalım. 

Göz Makyajından Başlayalım! 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_1

Koyu ve biraz karmaşık bir göz makyajı yapacağım için makyajıma öncelikle gözlerimden başlıyorum. Böylelikle ten makyajımın daha kusursuz ve pürüzsüz görünmesini sağlayacağım. Göz makyajına başlamadan önce de göz kapaklarımı makyaja hazırlamak için Urban Decay Eyeshadow Primer Potion’u parmak uçlarım yardımıyla göz kapaklarıma uyguluyorum. Ve göz kapaklarım makyaja hazır! 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Sonrasında koyu renklere sahip ve ışıltı dolu bir palet olan Maybelline New York Burgundy Bar far paletini elime alıyorum. Elime almışken söylemeden geçmek istemem. Gece makyajlarında kullanmak için muazzam bir palet olmuş. Bu sezonun en trend tonlarını içinde barındıran Burgundy Bar paleti insanın her akşam kendini sokağa atması için başlı başına bir sebep. Ama şimdi biz sosyal medya âlemine geri dönelim. Sonra gezmeye çıkarız. 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Makyajıma göz kapaklarımı gölgelendirerek başlıyorum. Bunun için palette bulunan kahverengini karıştırma fırçası ile göz kapaklarımın katlanma bölgesine yuvarlak hareketlerle uyguluyorum. Daha sonra palette bulunan en sevdiğim rengi, yani koyu kızıl rengi yassı bir fırça yardımı ile göz kapaklarımın bitiş noktasına uyguluyorum. Çok yoğun bir renk olduğu için karıştırma fırçası ile dağıtıyorum. Bu işlemi 2-3 kez tekrarlıyorum çünkü aradığım yoğunluğa ulaşmak için hem güzelce dağıtmam hem de yeteri kadar ürün uygulamam gerekli. İstediğim yoğunluğa daha kolay ulaşmak için far fırçasına NYX Professional Makeup Matte Setting Sprey sıkarak farın sabitlenmesinin daha kolay olmasını amaçlıyorum. Bu arada NYX Professional Makeup Matte Setting Sprey makyaj sonrası yüze doğrudan sıkıldığında da makyajın ömrünü uzatan mükemmel bir ürün. Sen de hem istediğin ürün yoğunluğuna ulaşmak için far uygularken hem de makyajın bittikten sonra daha kalıcı hale gelmesi için yüzüne doğrudan sıkarak uygulayabilirsin. 

Kızıl tonu istediğim yoğunluğa ulaştığından bu sefer de göz kapağımın boşta kalan bölgelerini daha ışıltılı ve aydınlık bir renkle dolduruyorum. Uygulama için parmak uçlarımı kullanmam yeterli. Parmak uçlarımla aldığım ışıltılı farı göz kapaklarıma tampon hareketleri yaparak uyguluyorum. Kızıl tonu ve ışıltılı açık renk far arasında daha sağlıklı bir geçiş sağlamak adına bu sefer de palette koyu kızıl tonun yanında bulunan daha açık renkteki farı fırçama alıyorum ve iki rengin arasına uyguluyorum. Geçiş sağlamak adına tekrar karıştırma fırçası ile dağıtmayı ihmal etmiyorum. Böylelikle yumuşak bir geçiş sağlıyorum!

Göz pınarlarında aydınlık tonlara yer vererek her zaman daha canlı ve enerjik bakışlar elde etmeyi tercih ediyorum. Bu yüzden göz pınarımı biraz daha aydınlatmak adına palette bulunan en açık rengi yine parmak uçlarım yardımıyla alıp göz pınarlarıma uyguluyorum. 

Eyeliner’sız olmaz! 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Gelelim Instagram makyajının olmazsa olmazı kuyruklu bir Eyeliner çekmeye! Bu adım için ben L’Oréal Paris’in Super Liner’ını tercih ediyorum. Eyeliner’ı kuyruk kısmından başlayarak, göz kapaklarımı çekiştirmeden yavaşça uyguluyorum. Abartılarla dolu bir görünüm istediğim için sonradan biraz kalınlaştırıp, kuyruk kısmını da uzatıyorum. Sence de tam bir Instagram eyeliner’ı olmadı mı? 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Kirpiksiz bir Instagram makyajı eksik bir Instagram makyajı olurdu. Bu yüzden ben de tabii ki kirpik takıyorum. NYX Professional Makeup Wicked Lashes takma kirpikleri cımbız yardımıyla üst kirpiklerime yapıştırıyorum. 5 kolay adımda takma kirpik nasıl takılır? yazımızla sen de bu konuda kısa sürede ustalaşabilirsin!

Gözlerimin büyüklüğü bir anda iki katına çıkıyor. İşte aradığım etki! Sonrasında kendi kirpiklerimle bütünleşsin ve daha da çarpıcı olsun diye L’Oréal Paris Paradise Maskara ile kirpiklerimi belirginleştiriyorum. Paradise maskara tek başına kullanıldığında da aslında takma kirpik etkisi yaratacak kadar etkili bir maskara. Son zamanlarda ismini sen de çok duymuşsundur. Gerçekten inanılmaz. Ama ben instagram makyajında yapay denebilecek kadar abartılı kirpiklere sahip olmayı amaçladığım için takma kirpik kullanıyorum. 

Pürüzsüz bir Ten Makyajı

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_6

Artık ten makyajına başlayabilirim. Bir instagram makyajının olmazsa olmazı porselen gibi pürüzsüz bir ten değil mi? İşte beni en pratik yoldan pürüzsüz bir ten makyajına kavuşturacak fondöten Urban Decay All Nighter. Parmak uçlarımla cildime eşit bir şekilde uyguladığım fondöteni makyaj süngerimle cildime yediriyorum. Kapatıcılığı muazzam All Nighter’ın ciltle bütünleşme süresi de bir o kadar kısa. Sonraki adımım göz altlarımı kapatmak. Bu adım için Maybelline New York Age Rewind’ı (yeni adıyla Maybelline Anti Age Eraser Kapatıcı) kullanıyorum. Bu ürünün her yerde her şekilde övüldüğünü zaten duymuşsundur. Duymadıysan da benden söylemesi yok böyle bir göz altı kapatıcısı!

Ten makyajımı sabitlemek için de Maybelline Master Fix pudrayı yine makyaj süngerimle özellikle göz altlarıma uyguluyorum. Bu adımdan sonra Burgundy paleti tekrar elime alıp alt göz kapaklarımın çevresini gölgelendirmek için kullandığım kahverengi ile göz çevremi belirginleştiriyorum.

Bu arada kaşlarımı da belirginleştirmeden geçmiyorum. Sonuçta nereye ne sürersek kârdır. Brow Satin Smoothing Duo kaş kalemi ile kaşlarımı dolduruyorum ve fırça kısmı ile kalemi eşit bir şekilde dağıtıyorum.

Sıra geldi yanaklarımda pembe bir dokunuşa. Bunun için Lancôme Blush Subtil allığı allık fırçası ile elmacık kemiklerimin üst kısmına uyguluyorum. Son adıma geçmeden önce dudaklarımı da Urban Decay Vice likit ruj ile renklendiriyorum. 

Highlighter trendi olmadan olmaz! 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_7

Son adımım son zamanların en trend makyaj ürünlerinden biri olan highlighter uygulaması. Ben bu makyajımda NYX Professional Makeup Strobe of Genius Illuminating Paleti tercih ediyorum çünkü içerisinde bulunan renkleri karıştırarak kendime en uygun tona ulaşmam çok kolay oluyor. Elmacık kemiklerin üst kısmına hafifçe uyguluyorum. İşte şimdi tam bir Instagram makyajı oldu! 

Şule Karaok ile Instagram Makyajı Nasıl Yapılır?_8

Aslında Instagram’da en dikkat çeken makyajlar kontür uygulaması yapılan makyajlar ama ben bu makyajımda o kadar da abartmak istemedim. Eğer makyajımı beğendiysen beğen butonuna basmayı ve Instagram makyajını uyguladığın fotoğrafının altında #makyajselfiem etiketiyle bizimle paylaşmayı unutma!

Bir sonraki videoda görüşmek üzere! 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler