loader

Suya Dayanıklı Makyaj Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Deniz ve havuz sezonu tam gaz devam ederken, suya dayanıklı makyaj nasıl yapılır, tüm ürün önerilerimizle birlikte adım adım anlatıyoruz!

Deniz veya havuz kenarındayken makyaj yapma fikri, özellikle de planda eğlenceli “beach partyler” ve “happy hourlar” varsa gerçekten de üstünde düşünülmesi gereken bir konu. Sahil partilerinde kusursuz görünmek için, harika makyaj tüyolarımız var! Sıcağa ve suya dayanıklı makyaj nasıl yapılır, şimdi anlatıyoruz!

Photo by Gian Cescon on Unsplash

Suya dayanıklı fondöten

Suya dayanıklı fondöten

Eğer cildindeki kusurları kapatmak istiyorsan, suya dayanıklı bir fondöten tercih etmelisin. Cildindeki sivilce izlerini, renk eşitsizliklerini ve kapatmak istediğin diğer her şeyi gizleyecek, cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayacak, suya dayanıklı bir fondöten önerisi istersen, sana gözümüz kapalı L’Oréal Paris Infaillible 24H fondöteni öneriyoruz. Temasa, bulaşmaya ve suya dayanıklı olan bu fondöten, ince yapısı ve yüksek kapatıcılığı ile en iyi waterproof fondötenler arasında. Yüzünde hiç ağırlık yapmayacağı için de deniz ve havuz kenarında da cildinin doğal görünmesini sağlayacak.

Suya dayanıklı göz makyajı

Suya dayanıklı göz makyajı

Göz makyajında suya dayanıklılık en önemli kısım. Cildine hiçbir şey sürmesen de, en azından gözlerini biraz belirginleştirmek isteyebilirsin. Bunun için suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemi kullanabilirsin. Böylece hem çekici bir göz makyajı elde etmiş olacaksın hem de denize veya havuza girdiğinde akmayacak. Maybelline Hyper Precise eyeliner, suya dayanıklı göz makyajı konusunda en güvendiklerimizden. İnce ucu ve yoğun rengi ile uygulaması da çok kolay.

Suya dayanıklı göz makyajı 2

Eğer daha renkli seçenekler denemek istersen de Maybelline Tattoo Liner göz kalemlerini kullanabilirsin. Mor, yeşil, mavi ve rose gold gibi harika renk seçeneklerine sahip bu dövme etkili göz kalemleri, bir kere uyguladıktan sonra asla bir yere kıpırdamıyorlar. Metalik mürdümler ve lacivert tonları yaza da çok yakışan tonlar.

Suya dayanıklı maskara

Suya dayanıklı maskara

Gelelim, suya dayanıklı makyajın en kritik adımına: Waterproof maskara seçimi. Kirpiklerinin son derece hacimli ve yoğun görünmesini sağlayabilirsin ama yanlış maskara seçimiyle denizden çıktıktan sonra pandaya da dönebilirsin. İşte bu görüntünün önüne geçmek için sana mükemmel bir suya dayanıklı maskara önerimiz var: L’Oréal Paris Unlimited Very Different Waterproof Maskara! Bükülebilen gövdesi ve silikon fırçası ile kirpiklerde lifting etkisi yaratan bu maskara, akmadan, bulaşmadan yanında.

Aydınlatıcı adımını atlama

Aydınlatıcı adımını atlama

Yaz aylarının vazgeçilmezi bizim için aydınlatıcılar. Yaz aylarında da her zamankinden daha fazla abartabildiğimiz için içimiz rahat! Özellikle deniz ve havuz kenarında bronzlukla birleşince de aydınlatıcıların verdiği ışıltı çok güzel görünüyor. Suya dayanıklı makyajda da daha kalıcı etkisiyle likit aydınlatıcıları tercih etmek daha mantıklı. Hem teninle daha kolay bütünleşecek hem de suya dayanıklı fondöteninle beraber daha yüksek kapatıcılığa sahip olacak bir likit aydınlatıcı önerimiz var: L’Oréal Paris Glow Cherie Aydınlık Veren Renkli Nemlendirici! Her ne kadar bu ürün renkli bir nemlendirici olsa da, makyajın son adımında yüzün yüksek noktalarına uygulandığında harika bir aydınlatıcıya dönüşüyor!

Suya dayanıklı mat ruj

Suya dayanıklı mat ruj

Ruj sürmeden dışarı adımını atmayanlardan mısın? Biz de öyle! O yüzden eğer bir plaj partisine katılacaksak, rujsuz asla olmaz! Bunun için de denize ve havuza defalarca girsek bile dudağımızdan asla oynamayacak, suya dayanıklı bir ruja ihtiyacımız var. Tercihimiz de çok net: Maybelline Matte Ink likit mat rujlar. Yemeye, içmeye, denize ve havuza girmeye son derece dayanıklı olan ve biraz olsun bile dudaktan çıkmayan bu likit mat rujlar her zaman favorimiz! Renk önerimiz ise yaz makyajına çok yakışacak canlı bir kırmızı tonu: Dancer. Bu rengin Gigi Hadid’in de favorisi olduğunu söyleyelim!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler