loader

Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Makyaj Şehirde’nin eğlenceli Youtube kanalından yine harika bir video ile karşındayız: Suya dayanıklı ürünlerle yaz makyajı nasıl yapılır?

Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu ve güzelliğiyle hepimizin beğenisini toplayan vlogger Cansu Yeğin yine iş başında! Bu seferki görevleri “Suya dayanıklı yaz makyajı”nın tüm ipuçlarını bize öğretmek için kamera karşısındalar.

Eğer sen de yaz sıcaklarına dayanıklı, deniz ve plaja uyumlu, akmayan, bulaşmayan bir makyajın peşindeysen, Makyaj Şehirde’nin bu videosuna dikkat kesilmelisin!

Suya dayanıklı göz makyajı!

Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?_1
Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?_2

Makyaja ilk olarak gözlerden başlayan Alp, 24 saat kalıcılığıyla hepimizin makyaj çantasında yerini sağlamlaştıran Maybelline New York Color Tattoo krem farlardan 35 On and On Bronze rengini, tüm göz kapağına uyguluyor. Bronz renk tercihiyle hem yaz makyajına uyumlu ve kalıcı bir etki yakalıyor.

Maskara adımına geldiğinde Alp Kavasoğlu’nun tercihi Maybelline New York Lash Sensational Waterproof maskaradan yana. Yaz makyajında, özellikle deniz ve havuz gibi yerlere giderken yapılacak makyajda belki de en önemli kısım maskara seçimi. Suya dayanıklı waterproof maskaralar ile akma sorunu ortadan kalktığı için, bu adımda dilediğimizce özgürüz.

Plaj makyajında doğal görünümden yana olmak gerektiğinden Alp, Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler kaş maskarasını hafif bir şekilde Cansu’nun kaşlarına uyguluyor. İçindeki fiberler kaşa çok doğal bir görünüm verdiğinden bu kaş maskarası, geldiği günden beri bizim de favorilerimiz arasında.

Alp Kavasoğlu’ndan öneri: Kaşlarda mümkün olduğu kadar doğal bir görüntü elde etmek için, maskaranın fazlasını elin üstünde alarak uygulayabilirsin. Maskarayı uygularken, kaşların başlangıç yerlerini yukarı doğru, uç kısımlarını da 45 derecelik açıyla taradığında çok doğal bir etki yakaladığını göreceksin.

Minimal yüz makyajı

Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?_3

Plaj ve deniz makyajı dediğimizde yüz makyajını ne kadar minimal tutarsak o kadar iyi. Bunun için Alp’in bir yöntemi var: yüz makyajında fondöten kullanmak yerine kapatıcıyı yüzün gerekli olan yerlerine uyguluyor. Tercihi ise incecik yapısına rağmen harika kapatıcılığı ile Maybelline New York Master Conceal!

Master Conceal suya dayanıklı bir kapatıcı olduğundan, Cansu’nun göz altlarına çok ince bir katman halinde uyguladıktan sonra, cildinde ihtiyaç duyduğu izleri ve lekeleri de bu kapatıcı ile kapatıyor ve sonuç: Suya dayanıklı kusursuz bir yüz makyajı.

Strobing olmazsa olmaz!

Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?_4

Yaz makyajının olmazsa olmazlarından biri, Alp için de bizim için de aynı: Strobing. Doğal ve kalıcı bir ışıltı için Alp’in tercihi Maybelline New York Master Strobing Stick’in yeni gelen 100 rengi. Bu açık renkli krem aydınlatıcıyı Alp, Cansu’nun elmacık kemiklerinin üzerine ve dudak üstüne parmağıyla uygulayarak son derece doğal bir görüntü elde ediyor.

Dudaklarda suya dayanıklı mat etki

Suya Dayanıklı Ürünlerle Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?_5

Tam yaz makyajlarına, hatta suya dayanıklı makyajlara uygun bir rujdan bahsedeceğiz şimdi: Maybelline New York Superstay Matte Ink rujlar! Alp’in de üstünde durduğu gibi Matte Inkler, yemek yesek de, havuza girsek de, duşa girsek de çıkmıyor! 16 saat kalıcılığa sahip bu mat rujları ancak makyaj temizleyicilerle çıkarabiliyoruz ve durum böyle olunca suya dayanıklı makyajlar için vazgeçilmez oluyorlar bizim için. Alp’in Cansu’da tercih ettiği renk 05 Loyalist, doğal makyaja son derece güzel uyum sağlayan sıcak nude bir renk.

Sen de denize veya plaja giderken, suya dayanıklı akmayan bir makyaj için hangi ürünleri kullanacağını bilmiyorsan, Makyaj Şehirde’nin önerilerine kulak verebilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön