loader

Suya ve güneşe dayanıklı makyaj için 4 yararlı ipucu

Favoriye Ekle

Yaz mevsiminin sonlarına doğru bir yağışlı, bir sıcak havalarda ne giyeceğimizi, saçımızı ve makyajımızı nasıl yapacağımızı şaşırıyoruz. Yani görünümümüzün mutlaka hem suya, hem de sıcağa karşı dayanıklı olması gerekiyor. Eğer sen de bu havalarda makyajını nasıl yapacağına karar veremiyorsan, tavsiyelerimize kulak vermeye hazır ol!

1.Primer kullan

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)'in paylaştığı bir gönderi (18 Mar 2017, 12:50 PDT)

Sıcaklıktan dolayı cildin terledikçe yağlanır, bu da ten ve göz makyajının sabit kalmamasına neden olur. Bu duruma engel olmak için ten makyajını uygulamadan önce tüm yüzüne primer dediğimiz makyaj bazını uygulamanı öneririz. Ayrıca göz makyajını yapmadan önce göz kapaklarına da far bazı uygulayarak göz kapağın yağlandığında bile sabit kalmasını sağlamış olursun.

2.Makyaj sabitleyici sprey ve transparan pudra kullan

Urban Decay Cosmetics (@urbandecaycosmetics)'in paylaştığı bir gönderi (6 Nis 2017, 12:26 PDT)

Son dönemlerin en çok konuşulan makyaj ürünlerinden biri sabitleyici sprey! Tüm makyajın bittikten sonra yüzüne birkaç cm uzaktan makyaj sabitleyici sprey uygulayarak makyajının gün boyu sabit kalmasını sağlayabilirsin. Ancak sabitleyiciden önce fondötenini ve kapatıcını sabitlemek için transparan pudradan yararlanabilirsin.

3.Waterproof maskara ve göz kalemleri

MAKYAJCOM (@makyajcom)'in paylaştığı bir gönderi (15 Mar 2017, 01:00 PDT)

Su geçirmeyen maskaralar ve göz kalemleri sayesinde göz makyajın ıslansa da akma yapmaz. Hatta su geçirmeyen özellikteki bu makyaj malzemelerini tatillerde denize veya havuza giderken de kullanabilirsin.

4.Krem veya likit allık

Saoussane Hmidouch (@affordably0chic) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (16 Eyl 2015, 14:11 PDT)

Sıcak günlerde ya da makyajının suya dayanıklı olması gereken yerlerde pudra formdaki allıklar yerine kremsi veya likit yapıdaki allıkları kullanmanı öneririz. Bu allıklar sayesinde hem hafif ıslak makyaj görünümü elde edebilir, hem de yanaklarına harika bir renk katabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/