loader

Takma kirpik nasıl takılır? Nasıl çıkarılır?

Favoriye Ekle
Takma kirpik nasıl takılır? Nasıl çıkarılır?

Takma kirpik takmak ve takma kirpik çıkarmak makyajın en zor kısımlarından, kabul ediyoruz! Takma kirpikler günden güne daha fazla tercih ediliyor. Biz de bunu fırsat bilerek takma kirpik nasıl takılır bir öğrenelim dedik ve işler biraz karıştı! Takma kirpik takmak ve takma kirpik çıkarmak tamamen tecrübe işi ama imkansız değil! 

Takma kirpik takmak için birkaç provaya ihtiyacın var. Biraz denedikten sonra sen de kolayca takma kirpik takmaya ve çıkarmaya başlayacaksın. Daha gür kirpiklere kavuşmak için elinde tuttuğun o takma kirpiği nasıl takacağın konusunda kararsızsan, hemen anlatmaya koyuluyoruz. Takma kirpik takmak ve takma kirpik önerileri ile dolu yazımızı okuduktan sonra sen de dolgun kirpiklere kavuşacaksın!

Takma kirpik seçmek

Takma kirpik seçmek

Takma kirpik seçerken nasıl kirpiklere sahip olmak istediğine karar vermelisin. Takma kirpkiler, kirpiklerin sıklığına, uzunluğuna ve kıvrıklığına göre farklı formlarda karşımıza çıkıyor. 

Gündüz makyajı için takma kirpik takacaksan daha doğal ve uzun olmayan takma kirpiklere yönelmelisin. Unutma, takma kirpiği kendi kirpiğinin üzerine takacağın için, takma kirpik elinde tuttuğun halinden çok daha yoğun görünecektir. Bu nedenle aşırı yoğun ve abartılı kirpiklerden günlük makyajında uzak durmalısın.

Gece makyajında ise takma kirpik seçmek tam bir zevk işi! Abiye makyajda takma kirpik tekli veya bütün takma kirpik arasında bir seçim yapmalısın. Eğer daha doğal bir görüntü istersen tekli kirpikleri tercih edebilirsin. Takma kirpiklerle daha dramatik, iddialı ve çekici bir görünüm elde edebilirsin. 

Takma kirpiklerini kendine göre ayarla

Takma kirpiklerini kendine göre ayarla

Takma kirpikler standart boyutlarda satıldığı için senin göz yapına göre bu kirpikleri ayarlaman gerekiyor. Göz pınarından yarım cm. ayırarak göz kapağını ölç ve takma kirpiğini ona göre kes. Takma kirpiğini keserken çok fazla kontrolu kaçırmamak için adım adım kesmeni öneririz. 

Takma kirpik nasıl takılır?

Takma kirpik nasıl takılır?

Takma kirpiklerini takmak için birkaç dakikadan fazlasına ihtiyacın yok. Öncelikle kirpiklerin boyunu kontrol et ve eğer uzunluk varsa (ya da kirpiklerini yalnızca gözlerinin dış kısımlarına takmak istiyorsan) takma kirpiği kes. Şimdi yapıştırıcı adımına geçebilirsin.

Kirpiğini yapıştırmak için takma kirpik yapıştırıcını, takma kirpiğin şeridine uygula. Yapıştırıcının kirpik dibine yapışabilmesi için, yapıştırıcının 1-2 dakika kadar kurumasını beklemelisin.

Sonrasında, cımbız ile tam ortasından tuttuğun kirpiği, kirpik diplerinin tam ortasına oturt. Cımbız ile önce iç sonra da dış kısımları oturt ve gerekirse parmaklarınla hafifçe düzelt.

Editörün önerisi: Eğer uzun sürecek bir davete katılıyorsan, takma kirpik yapıştırıcını yanına almanda fayda var. Böylece eğer takma kirpiğin çıkarsa, kolayca düzeltebilirsin.

Takma kirpik nasıl çıkarılır?

Takma kirpik nasıl çıkarılır?

Takma kirpiğini çıkarmadan önce göz makyajını çıkarmalısın. Göz farını ve eyelinerını pamukla hafifçe sildikten sonra sıra geldi takma kirpiğini çıkarmaya...

Takma kirpikleri çıkarmak son derece kolay ama özen isteyen bir adım. Kendi kirpiklerine zarar vermek istemezsin ne de olsa. Göz makyajı çıkarıcı ile takma kirpik yapıştırıcısını yumuşat ve gözlerinin dış köşelerinden başlayarak takma kirpiği ellerin yardımıyla, yalnızca takma kirpiği tutacak şekilde nazikçe çek.  

Takma kirpiğe maskara sürürlür mü?

Takma kirpiğe maskara sürürlür mü?

Evet, takma kirpiklere maskara sürülür. Takma kirpik taktıktan sonra kirpiklerinin daha doğal görünmesi için maskara uygulamalısın. Maskaranı zig zag hareketlerle uygulamalı ve mutlaka kirpik aralarına maskaranın ulaşmasını sağlamalısın. 

Takma kirpiğini yapıştırdıktan sonra kirpik diplerine eyeliner veya far uygulamalısın. Siyah, kahverengi gibi koyu renkler seçerek takma kirpik çizgini gizleyebilirsin. 

Takma Kirpik Etkili Maskara

Takma Kirpik Etkili Maskara

Takma kirpik takmak ile zaman harcamak istemiyor, kendi kirpiklerine pratik bir şekilde takma kirpik etkisi kazandırmak istiyorsan senin için harika bir maskara önerimiz olacak. 

Kirpiklerinde takma kirpik etkisi yaratmak için NYX Professional Makeup On the Rise Liftscara ile hemen tanışmalısın. On the Rise Liftscara anında kirpiklerinde lifting etkisi yaratıyor, kirpiklerin daha uzun, kıvrık ve hacimli görünmesini sağlıyor. Kum saati ve yuvarlak maskara fırçalarının birleşiminden oluşan On the Rise Liftscara maskara, kirpikleri tek tek ayırıyor ve gözlerin daha büyük görünmesine yardımcı oluyor. Gün boyu akmadan ve bulaşmadan etkisini koruyan bu maskarayı bir an önce denemelisin ve takma kirpik etkisini gönlünce yaşayabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön