0

Diğer kullanıcıların yaptığı popüler aramalar

cilt bakımıdudak
Ara

Favori Ürünler

Tümünü Gör
loader

Takma kirpik uygularken en sık yapılan 5 hata

Favoriye Ekle

Makyaj konusunda en çok zorlandığımız nokta takma kirpik uygulamak! Tam da göz makyajı tamamlayıp takma kirpiğe sıra geldiğinde sonuç çoğunlukla fiyasko oluyor. Aslında oluyor(du) desek daha doğru olur çünkü hangi hataları yaptığımızı artık öğrendik ve sonuçtan da gayet memnunuz! Peki, bunu nasıl mı başardık? Senin de bundan böyle kolayca takma kirpik uygulamanı sağlamak için takma kirpik hataları ve doğrularını paylaşmak istedik. Hemen öğrenmeye ne dersin?

1.Yanlış takma kirpiği kullanıyor olabilirsin

takma kirpik

Evet, biliyoruz çok fazla takma kirpik seçeneği var ama önemli olan senin bu takma kirpik görünümlerinden hangisinin sana uygun olduğu. Özellikle ilk kez takma kirpik takacaksan, Instagram’da ve Pinterest’te gördüğün o upuzun kirpikler yerine daha doğal görünümlü bir stil seçmeni öneririz.

Takma kirpik seçerken kendi kirpiklerinin taşıyacağı büyüklükte ve göz şekline uygun olanları seçmelisin. Kısa ve cılız kirpiklerin varsa XXL takma kirpiklerle abartılı bir görünüm elde etmen olası. Bu nedenle takma kirpik alırken mutlaka kendi kirpiklerinle doğru orantılı olanları seçmelisin. Unutma, takma kirpik makyajında mucize yaratmaz, sadece kendi kirpiklerinin daha dolgun ve hacimli görünmesine yardımcı olur.

2.Doğru kirpik yapıştırıcısını kullanmalısın

2.Doğru kirpik yapıştırıcısını kullanmalısın

Takma kirpiğin kirpik diplerine yapışmasını sağlayan yapıştırıcıyı doğru seçmen gerekiyor. Mesela kutunun içinden çıkan yapıştırıcı yerine dışarıda satılan en iyi kirpik yapıştırıcılardan almanı öneririz. Bu tip yapıştırıcılar daha güçlü bir tutuşa sahip olduğu için takma kirpiğinin gün boyu sağlam kalmasını sağlar.

Takma kirpiğine yapıştırıcı seçerken siyah ve şeffaf kirpik yapıştırıcılarına yönelmelisin. Eğer eyeliner makyajı yapacaksan siyah kirpik yapıştırıcısı kullanabilirsin. Açık renkli göz makyajı yapmak istiyorsan mutlaka şeffaf takma kirpik yapıştırıcısı kullanmalısın.

3.İlk önce yapıştırıcıyı kurutmalısın

3.İlk önce yapıştırıcıyı ısıtmalısın

Takma kirpiklerini kutusundan çıkartıp, işleme başlayacağın zaman ilk yapman gereken, bir miktar yapıştırıcıyı, takma kirpiğini takacağın cımbıza sıkıp kısa bir süre kurumasını beklemek. Bu süre zarfında sen de göz kapağına göz makyajı bazı uygulayabilirsin. Bunu yaparak, yapıştırıcının hafifçe kuruyup, daha koyu bir kıvama gelmesini sağlamış olursun, böylece de kirpiği daha kolay uygulayabilirsin.

 Editörün önerisi: Bazı arkadaşlarımız yapıştırıcıyı önce ellerinin üzerine uygulayıp daha sonra takma kirpiği üzerinden geçirerek yapışkanlık kazanmasını sağlıyor. Eğer sana daha pratik gelecekse bu yöntemi de deneyebilirsin.

4.Yapıştırıcıyı direkt olarak kirpiklere uygulama

4.Yapıştırıcıyı direkt olarak kirpikler uygulama

Takma kirpik yapıştırıcısını direkt kirpik diplerine uygulamamalısın. Bunu yapmak yerine, yapıştırıcıyı bir yere uygulayıp kulak pamuğunu bu birikintiye batır ve kirpiği yapıştıracağın kısma kulak pamuğu yardımıyla yapıştırıcıyı uygula. Böylece gereğinden fazla yapışkan uygulamamış olursun. Kirpiklerinin birbirine yapışmasını istemezsin, değil mi?

5.Parmaklarını kullanmamalısın

takma kirpik

Yalnızca takma kirpik konusunda bir uzman olduğunda parmaklarını kullanabilirsin! Ama değilsen, cımbızları kullanmalısın. Cımbızlar, kirpiği nazikçe tutar ve yapıştırıcıya zarar vermeden yapışmasını sağlar. Artık takma kirpiğini uygulayabildiğine göre şimdi de sıra maskarayı uygulamaya geldi! Hacim veren maskaran ve takma kirpiklerinle etkileyici bakışlar senin!

İster takma kirpiğine şekil vermek, istersen de kendi doğal kirpiklerine takma kirpik etkisi kazandırmak için Maybelline New York Lash Sensational Maskarayı kullanabilirsin. Kirpiklere yelpaze etkisi veren ve en kısa kirpiklere kadar ulaşabilen bu maskarayı biz çok seviyoruz. Gece makyajında iki kat maskara uygulayarak kirpiklerinde takma kirpiklere benzeyen iddialı ve kusursuz görünümler yaratmak mümkün. Lash Sensational Maskara'nın çift taraflı silikon fırçası sayesinde artık kirpiklerinin arasında ulaşamadığın nokta kalmayacak. Güzellik marketlerinde Lash Sensational maskaranın ambalajının yenilendiğini görebilirsin. Merak etme, içeriği ve mükemmel özelliklerinden bir şey eksilmedi! Aynı içerik, farklı ambalajla Lash Sensational maskaranın keyfini çıkarabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler