loader

Takma Tırnak Nasıl Takılır, Nasıl Çıkarılır?

Favoriye Ekle

Uzun ve havalı tırnaklar her daim göz alıcı görünüyorlar. Son dönemlerde popüler olan takma tırnak, jel tırnak gibi uzun tırnaklar dikkatimizi çekmeye başladı. Eğer sen de bizim gibi takma tırnak taktırmayı düşünüyorsan bu yazımızdan ilham alabilirsin.

Takma tırnak nasıl takılır ve takma tırnak nasıl çıkartılır? Evde takma tırnak yapmanın püf noktalarını anlatıyoruz. Takma tırnak kullanmaya başladıktan sonra ellerini sen bile tanıyamayacaksın! Takma tırnak sonrası manikür ve en güzel oje renkleriyle ellerini kusursuz gösterebilirsin.

Takma tırnak nedir?

Takma tırnak nedir?

Takma tırnaklar genellikle renksiz plastik malzemeden yapılır ve tırnak yapısına benzerler. Takma tırnakların popüler olmasıyla birlikte artık jel tırnak, protez tırnak, akrilik tırnak, kalıcı tırnak gibi farklı farklı çeşitleri de bulunuyor.

Takma tırnaklar tırnak yapısı kısa olanlar, sürekli tırnaklarını yiyenler veya tırnaklarını ekstra uzun göstermek isteyenler tarafından tercih edilir. Badem tırnak, oval tırnak gibi en zorlu tırnak modellerini takma tırnaklarla elde edebilirsin. Evde takma tırnak takmak ve çıkarmak aslında çok basit! Aşağıdaki adımları takip ederek farklı takma tırnak modelleri konusunda usta olabilirsin.

Takma tırnak nasıl takılır?

1. Adım: Tırnaklarını hazırla

Takma tırnak nasıl takılır?

Takma tırnaklarını takmadan önce tırnaklarındaki eski ojeyi çıkar. Sonrasında tırnakların uzunsa kısalt ve tırnaklarını törpüle. Takma tırnak sonrasında tırnaklarının daha bakımlı görünmesi için ılık suda bekleterek tırnak etlerinin yumuşamasını sağla.

Minik bir çubuk yardımıyla tırnak diplerini geriye iterek tırnaklarının daha geniş görünmesini sağlayabilirsin. Eğer düzenli manikür yapıp, tırnak etlerini kesiyorsan bu işlemi takma tırnak öncesi tekrarlayabilirsin. Unutma, takma tırnak sonrasında manikür yapmak daha zor olabilir.

2. Adım: Takma tırnakları düzenle

2. Adım: Takma tırnakları düzenle

Takma tırnak yapımı için öncelikle tırnakları keserek ellerine uygun hale getirmelisin. Nasıl takma tırnak istiyorsun? Oval mı, yuvarlak mı yoksa küt mü? Hayalindeki tırnaklara göre takma tırnağını kes ve törpüle.

Takma tırnaklarını hazırlarken kendi tırnağının üzerinde çalışabilirsin. Fakat takma tırnağı hazırlamadan yapıştırmanı önermiyoruz. Tırnaklarının hepsi hazır olduğunda yapıştırması daha kolay olacak.

3. Adım: Takma tırnağı yapıştır

3. Adım: Takma tırnağı yapıştır

Takma tırnak yapıştırma işi dikkat istiyor! Takma tırnak yapıştırıcısından bir damla kendi tırnağına, bir damla da takma tırnağın iç kısmına uygula. Takma tırnağı, hava almayacak şekilde tırnağının üzerine yerleştir. Takma tırnağın, tırnak etine birleşik olmalı ve yamuk olmamalı! Takma tırnak yapıştırıcıları çok hızlı kuruduğu için sonrasında düzeltmek mümkün olmayabilir. Bu nedenle çabuk davranmakta fayda var!

4. Adım: Takma tırnaklarını renklendir

takma tırnak oje

Takma tırnaklara oje sürmek bu işin en keyifli kısmı! Tam hayal ettiğin gibi uzun ve zarif tırnakların var. Hangi renk oje sürmek istersin? Tabii ki kırmızı!

En sevdiğimiz kırmızı ojelerden biri Maybelline New York Super Stay 08 Passionate Red rengini takma tırnaklarına hemen denemelisin. Oldukça dayanıklı yapısı sayesinde adeta kalıcı oje deneyimi sunuyor. Ayrıca yoğun yapısı sayesinde tek katta kıpkırmızı bir görünüm elde edebilirsin.

Takma tırnak kaç gün dayanır? Takma tırnaklar, kendi tırnağının uzamasıyla birlikte tırnak ucuna doğru uzarlar. Bu nedenle takma tırnakların kullanım ömrü 1 haftayla 10 gün arasındadır.

Takma tırnak nasıl çıkartılır?

1. Adım: Sıcak suda beklet

1. Adım: Sıcak suda beklet

Takma tırnakları evde çıkarmak için ılık bir suyun içinde tırnaklarını bekletmelisin. İstersen bu suyun içine bir kaç damla aseton da ekleyebilirsin. Asetonun etkisiyle takma tırnakların kolayca tırnaklarından ayrılacak.

Editörün önerisi: Ilık su ve aseton tırnaklarını kurutabilir. Bunun önüne geçmek için dilersen ılık suyun içine birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsin.

2. Adım: Baz kat uygula

2. Adım: Tırnaklarına oje sür

Takma tırnak yapıştırıcısı tırnaklarının kurumasına neden olabilir. Bu nedenle takma tırnak sonrası oje sürerken mutlaka baz kat uygulamalısın. Yves Saint Laurent La Laque Couture 98 Base Coat, kırılma ve soyulmaya karşı tırnaklarını koruyor ve güçlenmesini sağlıyor. Tırnaklara dayanıklılık veren film tabaka ve esneklik kazandıran bu baz katı her oje öncesinde kullanmanı öneririz. Ojenin rengini koruyan ve daha uzun süre dayanıklılık sağlayan bu baz katı çok seveceğine eminiz.

3. Adım: Tırnaklarına oje sür

3. Adım: Tırnaklarına oje sür

Takma tırnak sonrasında tırnaklarının daha bakımlı görünmesi için oje sürebilirsin. İlk önce tırnaklarını törpüle sonrasında favori rengini sür. Pembe ojenin en güzel tonlarından olan Yves Saint Laurent La Laque Couture Oje No 141 rengi, her ten rengine çok yakışıyor. Tek katta yoğun kapatıcılık sağlayan bu oje rengi eminiz favori 5 ojen arasına girecek:)

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler