loader

Taktik Dosyası: Aydınlatıcıyla yapılabilecek 7 makyaj hilesi

Favoriye Ekle
Taktik Dosyası: Aydınlatıcıyla yapılabilecek 7 makyaj hilesi

Makyajla yapılabilecek pek çok güzellik hilesi var. Her bir ürünle pek çok illüzyon yaratılabilir. Bunun en güzel örneklerinden olan aydınlatıcıyı nasıl akıllıca kullanabileceğini öğrenmek ister misin?

Sıra sende

En etkili aydınlatıcı hilelerini öğrenmek için listemize göz atabilirsin.

Kaş kemiği:

Kaş kavislerinin altındaki noktadan başlayarak aydınlatıcıyı kaş kemiği boyunca uygulamak, daha büyük gözlere sahip olduğun illüzyonunu yaratır.

Burun kemiği yüzeyi:

Bu uygulama koyu renkli bir pudrayla birlikte kullanıldığında burnu daha dar ve küçük gösterecektir. Koyu renkli pudrayı burun kemiği kenarlarına, aydınlatıcıyı ise burun kemiği üstüne sürerek istediğin dar görünümü elde edebilirsin.

Göz pınarları:

Bu uygulama, bakışları aydınlatmak ve yorgunluk izlerini kapatmak için bilinen en eski makyaj taktiklerinden. Bir miktar aydınlatıcıyı pınarların çevresine eşit şekilde dağıtarak uykusuzluğunu gizleyebilirsin!

Yanaklar:

Elmacık kemiklerini daha geniş göstermek için, aydınlatıcıyı gözlerinin hemen altında kalan ön yanak bölgesine uygula ve fırçayla dağıt.

Üst dudak çizginin orta noktası ve dudak kenarları: Ruj öncesinde dudak çizginin ortasına aydınlatıcı uygulamak dudaklarını olduğundan daha dolgun gösterecektir. Çevresine uygulamak ise ruj rengini daha da ön plana çıkaracaktır.

Göz kapaklarının ortası:

Göz kapaklarının orta noktasına aydınlatıcı uygulayıp rengi dağıttıktan sonra, gözlerinin olduğundan daha büyük göründüğünü sen de farkedeceksin.

Güçlerin birleşimi:

Aydınlatıcıyı nemlendiricinle karıştırarak uygulamak her daim ışıltılı bir görünüm elde etmeni sağlayacaktır.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön