loader

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler

Favoriye Ekle

En iyi nemli bitiş sunan doğal fondöten önerilerini bir araya getirdik!

Nemli ve doğal bitişli fondötenler şu sıralar cilt makyajımızın olmazsa olmazı halindeler. Sağlıklı, nemli, ışıl ışıl ışıldayan (parlayan demiyoruz, dikkatini çekelim!) fondötenler özellikle mevsim geçişlerinde hayat kurtarıcı oluyor. 

Kuruyan, kurumanın etkisiyle pul pul ve mat görünen cildimizi, nemli bitişli fondötenler sayesinde daha sağlıklı gösterebiliyoruz. Şimdi seninle en iyi nemli bitişe sahip fondötenleri paylaşayacağız. Bakalım favori fondöten önerilerimiz arasından en çok hangisini seveceksin?

1. L'Oréal Paris True Match Fondöten

1. L'Oréal Paris True Match Fondöten

Bizim için ikonik bir hale gelen bu fondöteni aranızda hala duymayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Doğal fondöten denilince akla ilk gelen makyaj malzemelerinden ilki L'Oréal Paris True Match Fondöten. 

Peki, True Match fondöten neden cildi bu kadar sağlıklı ve nemli gösteriyor? Çünkü bu fondötenin içeriğindeki aloe vera, hyaluronik asit, nemlendirici baz ve antioksidanlar cildine bakım yapıyor. Böylece cildindeki o kuru görünüm gidiyor ve yerine daha sağlıklı, nemli ve aydınlık bir cilt geliyor. Doğal kapatıcı etkisi, nemli gösteren bitişi ve cildin içten gelen ışıltısını ön plana çıkarma özelliği sayesinde True Match bizim en sevdiğimiz fondötenlerden biri!


2. Maybelline Instant Perfector Glow Fondöten

Maybelline Instant Perfector Glow Fondöten

Nemli gösteren fondötenler arasında ince yapılı, doğal bitişe sahip olan ve tabii ki kapatıcı özelliği olan fondötenleri tercih ediyoruz. Hafif yapılı fondötenlerin bir diğer önemli noktası ise cildin parlamasına neden olmak değil sanki içten gelen bir aydınlığı ön plana çıkarmasıdır. 

Nemli bitişli fondöten önerileri arasında en sevdiklerimizden biri Maybelline Instant Perfector Glow Fondöten. 4'ü 1 arada etki sunan bu ten ürünü, kapatıcı gibi cilt kusurlarının görünümünü kapatıyor, bb kremgibi cilt tonunu eşitliyor, makyaj bazı gibi cilde ışıltılı bir görünüm veriyor ve aydınlatıcı gibi de kullanılabiliyor. Cilde verdiği ışıltılı ve aydınlık etki, nemli ten makyajı yapmak istediğimiz günlerde en sevdiğimiz seçeneklerden biri.


3. Armani Luminous Silk Fondöten

Armani Luminous Silk Fondöten

Doğal fondöten çeşitleri arasında bir diğer önerdiğimiz fondöten ise Armani Luminous Silk fondöten. Ciltte ipeksi bir bitiş bırakan ve yüzü olduğundan daha aydınlık gösteren bu fondöteni gündüz ve gece makyajında kullanabiliyoruz. 

Armani Beauty Luminous Silk fondöten'in ciltte hiç ağırlık yapmaması, güçlü pigmentasyonu ve orta dereceli kapatıcı özelliği, kusursuz doğal ten makyajı yapmamıza olanak sağlıyor. Aydınlık fondötenin daha ıslak görünmesi için ıslak makyaj süngeri ile fondöteni uygulamayı denemelisin. Bu taktik sayesinde cildinde ıslak bitişli ten makyajı elde edeceksin. 

4. Lancome Teint Miracle Fondöten

lancome teint miracle fondöten

Yüzü nemli gösteren fondöten seçerken her cilt tipine uygun makyaj ürünlerini seçmelisin. Yağlı bir cildin var diye yüzünün daha nemli, sağlıklı ve aydınlık görünmesi imkansız değildir.

Bizim her cilt tipine uygun olduğunu düşündüğümüz nemli gösteren fondöten önerimiz Lancome Teint Miracle fondöten. Cildi yağlandırmadan, daha ışıltılı ve nemli gösteren bu fondöteni her cilt tipine tavsiye edebiliriz. Orta dereceli bir kapatıcılığı olan Teint Miracle fondöteni dilersen iki kat sürerek daha yoğun kapatıcılık elde edebilirsin. 

5. L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten

5. L'Oréal Paris True Match Nude Serum Fondöten

Doğal ten makyajını seviyorsan, cildinin sağlıklı, canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsan, hatta aynı zamanda kullandığın ürün cildine bakım da yapsın istiyorsan L'Oréal ParisTrue Match Serum Fondöten'i mutlaka denemelisin. Hyaluronik asit içeren serum fondöteni, aslında kendi cilt tonundaki bir yüz serumu olarak düşünebilirsin. Saf hyaluronik asit içeren formülü ile cildi nemlendirip pürüzsüzleştirirken, aynı zamanda doğal rengi ile cilt tonunu eşitliyor, çok sağlıklı, doğal ve nemli bir bitiş sağlıyor.

6. YSL Beauty Touche Éclat Fondöten

YSL Beauty Touche Éclat Fondöten

Cildinin ışıltısının doruk noktaya ulaşmasını istiyorsan YSL Beauty Touche Eclat Fondöten'i denemelisin. Işıltılı bu fondöten, cildin sağlıklı parlaklığını ön plana çıkarıyor, mükemmel bir kapatıcılık sağlıyor ve yorgun görünümü gideriyor.

Touche Éclat fondöten'in ışığı yansıtan pigmentleri sayesinde cildin oldukça sağlıklı ve aydınlık görünecek. Kalıcılığı oldukça yüksek olan bu fondöten en çok gelin makyajlarında ve yılbaşı gecelerinde tercih ediliyor. Sen de kalıcılığına güvendiğin ve cildini nemli, sağlıklı gösterecek bir fondöten arıyorsan YSL fondöteni deneyerek en iyi fondötenlerden biriyle tanışabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler