loader

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler

Favoriye Ekle

Nemli bitişli fondötenler şu sıralar cilt makyajımızın olmazsa olmazı halindeler! Sağlıklı, nemli, ışıl ışıl ışıldayan (parlayan demiyoruz, dikkatini çekelim!) fondötenler özellikle mevsim geçişlerinde hayat kurtarıcı oluyor. 

Kuruyan ve kurumanın etkisiyle pul pul görünen cildimizi, nemli bitişli fondötenler sayesinde daha sağlıklı gösterebiliyoruz. Şimdi seninle en iyi nemli bitişe sahip fondötenleri paylaşayacağız. Bakalım bizim favori fondötenlerimiz arasından sen hangisini cilt makyajı için tercih edeceksin?

L'Oréal Paris True Match Fondöten

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler_1

Bizim için ikonik bir hale gelen bu fondöteni aranızda hala duymayan yoktur diye tahmin ediyoruz. Nemli bitişli fondöten denilince akla ilk gelen makyaj malzemelerinden ilki L'Oréal Paris True Match Fondöten. 

Peki, True Match fondöten neden cildi bu kadar sağlıklı ve nemli gösteriyor? Çünkü bu fondötenin içeriğindeki aloe vera, hyaluronik asit, nemlendirici baz ve antioksidanlar cildine bakım yapıyor. Böylece cildindeki o kuru görünüm gidiyor ve yerine daha sağlıklı, nemli ve aydınlık bir cilt geliyor. Doğal kapatıcı etkisi, nemli gösteren bitişi ve cildin içten gelen ışıltısını ön plana çıkarma özelliği sayesinde True Match bizim en sevdiğimiz fondötenlerden biri!

Maybelline New York Affinitone Fondöten

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler_2

Nemli gösteren fondötenler arasında ince yapılı, doğal bitişe sahip olan ve tabii ki kapatıcı özelliği olan fondötenleri tercih ediyoruz. Nemli duran fondötenlerin bir diğer önemli noktası ise cildin parlamasına neden olmak değil sanki içten gelen bir aydınlığı ön plana çıkarmasıdır. 

Nemli bitişli fondöten önerileri arasında en sevdiklerimizden biri Maybelline New York Affinitone Fondöten. İncecik yapısı sayesinde cildimizde varla yok arasında bir görünüm yaratan bu föndöteni yaz kış kullanıyoruz. Affinitone fondöten, cilde nefes aldırıyor. Fondöteni sürdüğün anda cildinde sanki ince bir filtre varmış gibi görünüyor. Bu fondöteni kullandıktan sonra cildinin ne kadar aydınlık, sağlıklı ve canlı göründüğüne sen bile inanamayacaksın. 

Armani Beauty Luminous Silk Fondöten

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler_3

Nemli görünüm veren fondötenler arasında bir diğer önerdiğimiz fondöten ise Armani Beauty Luminous Silk fondöten. Ciltte ipeksi bir bitiş bırakan ve yüzü olduğundan daha aydınlık gösteren bu fondöteni gündüz ve gece makyajında kullanabiliyoruz. 

Armani Beauty Luminous Silk fondöten'in ciltte hiç ağırlık yapmaması, güçlü pigmentasyonu ve orta dereceli kapatıcı özelliği, kusursuz doğal ten makyajı yapmamıza olanak sağlıyor. Aydınlık fondötenin daha ıslak görünmesi için ıslak makyaj süngeri ile fondöteni uygulamayı denemelisin. Bu taktik sayesinde cildinde ıslak bitişli ten makyajı elde edeceksin. 

Lancome Teint Miracle Fondöten

lancome teint miracle fondöten

Yüzü nemli gösteren fondöten seçerken her cilt tipine uygun makyaj ürünlerini seçmelisin. Yağlı bir cildin var diye yüzünün daha nemli, sağlıklı ve aydınlık görünmesi imkansız değildir.

Bizim her cilt tipine uygun olduğunu düşündüğümüz nemli gösteren fondöten önerimiz Lancome Teint Miracle fondöten. Cildi yağlandırmadan, daha ışıltılı ve nemli gösteren bu fondöteni her cilt tipine tavsiye edebiliriz. Orta dereceli bir kapatıcılığı olan Teint Miracle fondöteni dilersen iki kat sürerek daha yoğun kapatıcılık elde edebilirsin. 

L'Oréal Paris Skin Paradise Renkli Nemlendirici

l'oreal paris skin paradise renkli nemlendirici

Islak ten makyajını seviyorsan, cildinin sağlıklı, canlı ve ışıltılı görünmesini istiyorsan, L'Oréal Paris'in Skin Paradise Renkli Nemlendirici'sini mutlaka denemelisin. Su bazlı bu renkli nemlendirici, orta kapatıcılığı ile ciltteki izleri, lekeleri ve kusurları tek seferde kapatırken, cilde çok doğal ve canlı bir görünüm veriyor. Nemli bitişinin yanında, Skin Paradise'ın formülünde bulunan aloe vera, zencefil ve güvercin ağacı özleri ile cilt derinlemesine nemleniyor ve dinlenmiş görünüyor. Ayrıca bu renkli nemlendirici, SPF 20 ile cildi güneşin zararlı ışınlarından korumaya da yardımcı oluyor.

YSL Beauty Touche Éclat Fondöten

Taptaze Bir Cilt İçin En İyi Nemli Bitişli Fondötenler_4

Cildinin ışıltısının doruk noktaya ulaşmasını istiyorsan YSL Beauty Touche Éclat fondöten kullanmalısın. Cildi nemli gösteren fondöten arayışımızın sonunda en ışıltılı ve aydınlık gösteren fondötenle seni başbaşa bırakıyoruz. 

Touche Éclat fondöten'in ışığı yansıtan pigmentleri sayesinde cildin oldukça sağlıklı ve aydınlık görünecek. Kalıcılığı oldukça yüksek olan bu fondöten en çok gelin makyajlarında ve yılbaşı gecelerinde tercih ediliyor. Sen de kalıcılığına güvendiğin ve cildini nemli, sağlıklı gösterecek bir fondöten arıyorsan YSL fondöteni deneyerek en iyi fondötenlerden biriyle tanışabilirsin. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön