loader

Tarihi geçen kozmetiklerini kullanmanın 5 yolu

Favoriye Ekle

Evimizde, eminiz ki seninkinde de, bir çok tarihi geçmiş güzellik ürünü atılmayı bekliyor. Bazı ürünleri zaman kaybetmeden çöpe atmak gerekse de (*üzgün surat*) kurtarabileceğin güzellik ürünleri de yok değil. Neler mi?

1. Maskara:

Maskaraların ömrü 3 ila 6 ay arasında değişiyor. Havayla sık temas ettikleri için bakterilerin üremesine zemin hazırlamaları daha kolay olan maskaranı 6 ay sonrasında muhakkak kullanmayı bırakmalısın.

Maskaran kuruyunca içini yıkayıp, kaş fırçası olarak kullanmaya ne dersin. Kaşlarını şekillendirirken, bize teşekkür edeceksin!

2. Kalemler:

Göz ve dudak kalemleri kuruduklarında hiçbir işe yaramıyor gibi durabilirler. Oysa onları makyaj dışında ev dekorasyonunda rötuş yapmak için kullanabilirsin.

3. Oje:

Ojelerin ömrü yaklaşık iki senedir. Kurumaya başladıklarında ise ev dekorasyonunda rötuşlar için kullanmaya başlayabilirsin.

Çerçevelerine veya başka ev gereçlerine renk katmayı mı planlıyorsun, kurumaya yüz tutmuş ojelerin bu iş için olmazsa olmaz!

4. Ruj:

Rujların kullanım ömrü yaklaşık bir sene. Kuruyan rujunu atmadan önce ise bir kere daha düşün! Rujunu eritip vazelinle karıştırarak mükemmel bir renkli dudak balmı elde edebilirsin!

5. Göz farı:

Farların ömrü 2 yıldır. Krem yapılı ve dolayısıyla daha yağlı bir yapıya sahip olan farlar kayan yapılarını 1 seneye yaklaştıklarında kaybetmeye başlıyorlar. Göz farını uygulamak zorlaşınca onu atmanın zamanı geldiğini anlıyoruz. Genel olarak ömrü iki yıl olan göz farlarının son kullanma tarihleri geçtiğinde, şeffaf ojenle karıştırarak istediğin renkte oje elde edebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler