loader

Tatil Dönemi Yaklaşırken: Uçağa Alınmayan Eşyalar

Favoriye Ekle

Uçağa alınmayan kozmetik eşyalarını ve bavul yaparken ihtiyaç duyacağın ipuçlarını paylaşıyoruz!

Tatile çıkmaya hazırlanıyorsan aklına "Uçağa makyaj malzemesi alınır mı?" sorusu gelmiş olabilir. Bildiğin üzere uçağa belirli miktarın üzerinde likit ürünler alınmıyor. Peki ya makyaj malzemeleri? Uçağa hangi makyaj malzemelerini alabilirsin? Havaalanında güvenlik taramasını en hızlı şekilde geçmek ve makyaj malzemelerini çöpe atmak zorunda kalmamak için uçağa alınmayan eşyaları araştırdık. Bakalım bu eşyalardan hangilerini uçakta yanına almayı planlıyordun ve nasıl bir çözüm bulabilirsin?

Kabin ve el bagajına alınmayan eşyalar

Kabin ve el bagajına alınmayan eşyalar

  • 100 ML üstü sıvı içerikli eşyalar
  • Çok fazla kozmetik ürünü
  • Sıvı gıda ürünleri
  • Yanıcı, kesici ve zarar verici eşyalar
  • Maktap gibi tehlikleli eşyalar
  • Reçetesiz veya raporsuz ilaçlar
  • Biber gazı
  • Sprey gazlar

Uçağa makyaj malzemesi alınır mı?

Uçağa makyaj malzemesi alınır mı?

Tabii ki uçakta yanına makyaj malzemelerini alabilirsin. Uçakta sadece likit formadaki makyaj malzemeleri için kısıtlama bulunuyor. Yani fondöten, maskara, eyeliner, likit aydınlatıcı ve likit rujları yanına alırken dikkatli olmalısın.

Uçakta yanına makyaj malzemesi alırken dikkat etmen gereken ilk kural 100 ML altında olmaları. 100 ML ve üzeri olan likit ürünleri uçağa alamazsın. Genellikle fondötenler 50 veya 75 ML oluyorlar. Mutlaka fondöten gibi büyük likit makyaj malzemelerini uçağa binmeden kontrol etmeni öneririz.

Parfümlerde de aynı kural geçerli. 100 ML ve üzeri olan parfüm ve deodorantlarını uçağa alamazsın. Uçağa binmeden kontrolden hızlı bir şekilde geçmek için bütün makyaj malzemelerini şeffaf bir çantada toplamanı öneririz. 

Makyaj malzemelerini uçağa almak için öneriler

uçağa binerken

100 ML ve üzeri olan makyaj malzemelerini uçağa alamazsın. Aynı zamanda bu büyük boy kozmetikler tatil valizinde çok yer kaplayabilirler. Bu nedenle tatile çıkmadan önce seyahat boy şişlerine fondöten, aydınlatıcı, nemlendirici ve makyaj temizleme suyu gibi ürünlerini bölüştürmeni öneririz. Böylece hem çantanda yer kaplamayacaklar, hem de uçağa binerken bir sorunla karşılaşmamış olursun.

Kozmetik eşyalarını uçakta yanına almak için bu ürünlerin seyahat boylarını da tercih edebilirsin. En sevdiğin makyaj malzemelerinin daha minik boylarını alarak seyahatini daha pratik bir hale getireceksin. Cilt ve saç için bakım kitleri de tatil valizlerimizin vazgeçilmezi oluyorlar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler