loader

Tatil rehberi: Bavulunda mutlaka bulunması gerekenler

Favoriye Ekle

Yaz geldi ve kapanmayan, içini fermuarını patlatana kadar doldurduğumuz bavulların çilesi başladı! Ne yazık ki biz kadınlar için, tatil denildiğinde ilk aklımıza gelen yanımızda götüreceklerimiz oluyor. Tabii bunlara asla ihtiyacımız olmayacak bir sürü kıyafet, ayakkabı, aksesuar, makyaj malzemesi gibi eşyalar da dahil! Sadece birkaç günlüğüne ya da uzun bir süreliğine de olsa, tatile gitme planları yapıyorsan, bu yazımız senin için!

1.Güneş koruyucular

Yanına alman gereken ve herkesin listesinde olması gereken en önemli şey tabii ki güneş koruyucu kremler. Ama yanına bir sürü krem almak yerine, sadece yüzün ve vücudun için 2 krem alman yeterli olur.

2.Dudak nemlendirici

Güneşin altında vücudunu ve yüzünü korurken, dudaklarını da ihmal etmemen gerekir. Tatil sonunda çatlamış ve yara olmuş dudaklarla eve dönmek istemediğimiz için, dudak nemlendiricimizi yanımızdan eksik etmiyoruz!

3.Makyaj temizleme mendili

Gözlerin için ayrı, ten makyajın için ayrı makyaj temizleme jeline ve pamuklara bavulunda çok fazla yer olduğunu sanmıyoruz! Bu nedenle bavuluna ekleyeceğin makyaj temizleme mendilleriyle, cildini makyajdan kolaylıkla arındırabilirsin.

4.Saç bakım yağı

Saçlarının klordan, deniz tuzundan ve güneşten zarar görmemesi için, yanında bir sürü saç kremi ve maskesi taşımak yerine saç bakım yağını götürsen yeter!

5.Nemlendiriciler

Hem vücudun, hem de yüzün için nemlendirici krem almayı da sakın unutma! Güneşte yanan teninin yeniden yapılanması için neme ihtiyacı var. İşte bu yüzden güneş banyosundan sonra nemlendirici uygulamayı sakın ihmal etme.

6.BB krem ve far paleti

Yanında her renk tonu için ayrı bir far taşıyamayacağın için, bir sürü renk bulunan far paletlerini bavuluna ekleyebilirsin. Ayrıca hem cildini nemlendiren, hem de renk tonunu düzenleyen BB kremini de unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön