loader

Tek Marka Makyaj: Maybelline Ürünleri ile Günlük Makyaj

Favoriye Ekle

En sevdiğimiz makyaj markalarından olan Maybelline ürünleri ile günlük makyaj yapıyoruz! Doğal, fresh görünen ve günümüzü kurtarıcak bir makyaj stiliyle çok havalı görüneceğimize şimdiden eminiz.

Günlük makyajı, okula giderken, kız arkadaşlarınla buluşurken veya alışverişe giderken yapabilirsin. Günlük makyaja dair bilmen gereken tüyolar ve günlük makyaj trendleri için yazının devamına bekleniyorsun!

Doğal ten makyajı

fit me fondöten

Günlük makyajda elimiz en çok Fit Me fondötene gidiyor. Maybelline New York'un en iyi fondötenlerinden olan bu fondötenin doğal mat bitişini çok seviyoruz. Fit Me fondöten, yağlı cildimizin parlamasını kontrol altına alarak cildi mat ve kadife kadar pürüzsüz gösteriyor. Orta dereceli bir kapatıcılığa sahip olan bu fondöten aynı zamanda gözenek görünümünü de gizleyerek cildinin pürüzsüz görünmesini sağlayacak.

Fondöteni uyguladıktan sonra, cilt kusurlarında daha yüksek bir kapatıcılık elde etmek için Instant Anti Age Eraser kapatıcıyı kullanmanı öneriyoruz. Cildinde kuruluk yaratmadan göz altındaki morlukları gizliyor ve istenmeyen lekeleri adeta silgi gibi yüzünden siliyor. Biz bu kapatıcıyı uygularken parmaklarımızdan yardım alıyoruz. Parmağın ısısıyla kapatıcı yumuşayarak daha doğal bir görünüm bırakıyor. Aynı zamanda yüzdeki yorgun görünümü giderip aydınlık bir etki veriyor.

Günlük göz makyajı

Günlük göz makyajı

Günlük göz makyajında nude ve açık pembe gibi doğal far renklerini kullanmanı öneriyoruz. Bizim en sevdiğimiz tekli krem farlardan olan Maybelline New York Color Tattoo renklerini yakından inceleyerek günlük göz makyajı renklerine karar verebilirsin. Biz en çok 35 On And On Bronze rengini kullanıyoruz. Işıltılı bronz rengi, göz kapaklarını daha aydınlık göstererek gözlerde fresh bir bitiş sağlıyor.

Göz makyajının daha çok öne çıkmasını istiyorsan eyeliner sürmeyi unutma. Eyeliner çekmek için ince uçlu pratik bir göz kalemine ihtiyacın var. Kolay sürümü ve uzun süre kalıcılığı sayesinde bizim kalbimizde taht kuran Tattoo Liner Jel Kalem'i çok seveceğine eminiz. Farklı renk seçenekleri sayesinde gözlerinde renkli, klasik ve farklı görünümler yaratabileceksin.

Editörün önerisi: Göz kalemini eyeliner gibi kullanmak istemiyorsan buğulu göz makyajı yapmak için de tercih edebilirsin. Göz kalemini kirpik dibine sürdükten sonra dağıtma fırçası ile yayman yeterli olacak.

Kaşlarına doğal bir dokunuş ekle

kaşlarına doğal bir dokunuş

Günlük makyajında kaşlarını es geçmemelisin. Makyajın ne kadar sade olursa olsun kaşlarını doldurmadan makyajını tamamlamalısın. Günlük makyajında ince uçlu, kaşlarında doğal bir imaj bırakacak kaş kalemlerini kullanmalısın.

Maybelline Brow Ultra Slim kaş kaleminin incecik ucu sayesinde kaşlarının aralarındaki boşlukları kolayca doldurabilirsin. Kaş kalemini dipten başlayarak kaş uçlarına doğru doldur. Günlük makyajında kaşlarını kalınlaştırmak yerine sadece aralarındaki boşlukları doldurmayı amaçlamalısın. Kalemin arkasındaki kaş fırçası ile son adımda kaşlarını taradığında çok daha doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Maskara ile kirpiklerine hacim kazandır

Maskara ile kirpiklerine hacim kazandır

Göz makyajının en önemli tamamlayıcısı maskaradır. Günlük makyajında minimal bir makyaj yaptığın günlerde tek kat maskara sürmen yeterli olacaktır.

Maybelline'in en iyi maskaralarından olan Lash Sensational kirpiklerinin dipten uca hacimle kıvrılmasına yardımcı olur. Maskaranı kirpiklerinin dibine oturt ve zigzag hareketlerle uçlarına doğru ilerle. Gözlerinin daha açık görünmesini istiyorsan alt kirpiklerine de maskara uygulamalısın.

Yüzünü boyutlandır

yüzünü boyutlandır

Günlük makyajında hafif tonlarda bir allık kullanmak ve bronzer ile yüzünü boyutlandırmak önemlidir. Böylece yüz hatların ön plana doğal bir şekilde çıkar.

Biz önce City Bronzer ile doğal kontür yapıyoruz. Bunun için bronzerını elmacık kemiklerinin altına, çene ucuna, burun ucuna ve hafifçe alın çizgine uygula. Kontür fırçasıyla iyice dağıtarak yüzüne oldukça doğal bir görünüm ver.

Yanaklarını renklendirmek için Fit Me allıkları kullanabilirsin. Yumuşacık yapısı ve canlı renk seçenekleri ile Fit Me allıklar yüzüne sağlıklı bir ışıltı katar. Fit Me 30 Wine rengini gülümsediğinde ortaya çıkan yanaklarının üzerine sür ve iyice dağıt.

Günlük makyajında yüzünü daha aydınlık göstermek istemen çok doğal! Sanki içten gelen bir ışıltı etkisi yaratan Maybelline Chrome Extreme Diamond Glow aydınlatıcıyı biz çok seviyoruz. Aydınlatıcını elmacık kemiklerine, kaş altına ve dudak üzerine uygulayarak günlük strobing stili yaratabilirsin.

Nude dudaklar

Nude dudaklar

Günlük makyajda nude tonları dışında başka bir ruj sürmüyoruz desek yalan olmaz. Doğal, sanki yokmuş gibi duran nude rujların yeri bizim için başka.

Color Sensational Made For All Lipstick 373 Mauve For Me rengi dudaklarında nude, yarı parlak bir görünüm yaratır. Saten bitişli bu ruj uzun süre kalıcı olduğu için gün içinde tazemele ihtiyacı duymazsın. Nude rujunu sürdükten sonra günlük makyajın hazır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/