loader

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı

Favoriye Ekle

Tek renk farla harikalar yaratabilirsin!

Kusursuz göz makyajı denildiğinde aklına farklı farklı farlar, zorlu eyeliner uygulaması gelmesin. Sadece tek bir far kullanarak harika bir göz makyajı yapabilirsin! 2017 makyaj trendleriyle hayatımıza giren pratik göz makyajı, kolay kolay rutinimizden çıkacak gibi görünmüyor. Tek renk farla göz makyajı yaparken öğrendiğimiz küçük taktikler ve faydalı ipuçlarıyla seni de bu trendin bir parçası yapmak istiyoruz. Ne dersin?

Toprak tonları

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı_1

Tek far kullanarak yapabileceğin en pratik makyajların başında toprak rengi göz makyajı geliyor. Sütlü kahve göz farını tüm göz kapağına sürüp iyice dağıttıktan sonra ortaya kusursuz bir görüntü çıkacaktır.

Bu makyajı tercih ettiğinde; kaş altına mutlaka ışıltılı bej tonlarındaki aydınlatıcını sürmelisin. Böylece hem göz makyajında hafif bir gölge stili yaratacak, hem de kaşlarını daha kalkık göstereceksin.

Editörün önerisi: Bu makyajı uyguladığın günlerde siyah yerine kahverengi maskaranı sürerek göz makyajında uyum yakalayabilirsin.

Pastel tonlar

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı_2

Tek far kullanarak yapabileceğin en eğlenceli göz makyajlarından biri de pastel tonlu makyajlardır. Özellikle günlük makyajında koyu renkler kullanmak yerine daha hafif ve genç renkler arıyorsan mavi, açık pembe, mor veya sarı gibi enerjisi yüksek renkleri tercih edebilirsin. 

Renkli göz makyajında bizim en sevdiğimiz farlardan biri Urban Decay Moondust göz farlarından Ether rengi. Tozutmadan kolayca uygulanabilen bu farı sadece göz kapağının üzerine ve çok hafif olarak göz kapağının katlanma çizgisine sürebilirsin. Farını kaş altına kadar sürmemeni tavsiye ederiz. 

Editörün önerisi: Renkli far uyguladığın günlerde dudaklarında şeffaf gloss veya nude ruj gibi doğal tonları tercih etmelisin.

Tek far kullanarak dumanlı göz makyajı yapmak

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı_3

Evet, mümkün! Dumanlı göz makyajı için farklı farları karıştırmana gerek yok. Sadece tek renk far kullanarak dumanlı göz makyajı yapabilirsin.

Toz far kullanırken yoğunluğunu ayarlayabilirsin. Bunun için göz kapağının tam üzerine yoğun bir şekilde kızıl tonlarındaki farını uygula. Göz kapağının katlanma çizgisine doğru farının yoğunluğunu azalt ve iyice dağıt. 

İpucu: Farını karıştırırken temiz far fırçası kullanmalısın, yoksa eşit bir sonuç alamayabilirsin. 

Yoğun göz makyajı istediğin günlerde, kızıl farını alt kirpik dibine de uygulamalısın. Farını ince bir fırça yardımıyla kirpik altına sür ve hafifçe dağıt. Bu makyajı hem gece, hem de gündüz stilinde kullanabilirsin.

Glitter göz makyajı

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı_4

Glitter trendi günden güne popülerliğini arttırıyor. Glitterli göz makyajı için tek bir far yeterli olacaktır. Simli far kullandığın günlerde mutlaka far bazı kullanmalısın. Konu far bazı olunca aklımıza ilk olarak L'Oréal Paris Infalliable Eyeshadow Paint Primer geliyor. Pratik uygulaması ve gün boyu kalıcı bir görünüm sağlaması bizi bu ürüne hayran bıraktı. Far bazı, gün boyu farının göz kapağında kalmasına ve simlerinin dökülmemesine yardımcı olacaktır. Far bazını sürdükten sonra glitter farını göz kapağına uygulayabilirsin.

Sen sormadan biz söyleyelim, glitter görünümlü metalik tonlardaki farlar arasında favorimiz, Yves Saint Laurent Full Metal Shadow 01. 

Editörün önerisi: Biz glitter farı en çok parmaklarımızla uygulamayı seviyoruz. Sen de parmaklarında farını önce göz kapağının tam ortasına daha sonra kenarlarına yayarak uygulayabilirsin. 

#No make-up görünüm

Tek renk far ile kolay ve mükemmel göz makyajı_5

Yok gibi duran makyaj trendi için tek bir fara ihtiyacın var. Göz kapağınla neredeyse aynı renk olan nude farını kullanarak, bu makyajı yapabilirsin. Makyajının biraz belli olmasını istiyorsan içinde bronzluk olan nude farları tercih edebilirsin. Bizim nude far favorimiz uzun süreden beri: Maybelline New York Color Tattoo serisinden 65 numaralı krem far.

Farını makyaj fırçasına al, göz kapağına ve kaş altına doğru geniş bir alana uygula. Farın nasılsa doğal bir renkte olduğu için göz kapağına fazla yaymaktan korkmamalısın. Alt kirpik dibine de nude farını ince bir çizgi halinde uygulayarak #nomakeup görünümü yakalayabilirsin.

Ten makyajında BB krem ve aydınlatıcı kullanarak doğal makyajını tamamlayabilirsin. Bu makyajı yaptığında kimse yüzünde makyaj olduğunu anlamayacaktır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler