loader

Ten makyajı dosyası: Hangi pudra hangi cilt için?

Favoriye Ekle

Makyaj, kesinlikle bir sanat. Birbirinden farklı bir sürü ürün, araç ve tekniklerle kolayca uygulanabilen bir sanat. Çok çeşitli ürünler şöyle dursun, bir de makyaj çantamızın demirbaşları var. Pudra da bu demirbaşların başında geliyor. 

Sıra sende

Bu iş bitirici ürünü daha yakından tanımak ve cildine en uygun olanını seçmek için yazımıza göz at! Kendine uygun pudrayı kullandıktan sonra pudra nasıl sürülür? yazımızı okumayı unutma. 

Transparan/ Sıkıştırılmış pudralar: Bu pudralar yağı ve parlaklığı kontrol etme işlevi görüyorlar. Bu yüzden yağlı ciltler için en ideal pudra tipi. Renksiz yapılarıyla mat bir görünüm sunan bu ürünleri, anında daha bakımlı bir görünüm için günlük makyaj tazeleme rutinine dahil edebilirsin.

Toz Pudralar: Toz pudralar hafif ve ipeksi yapısıyla sürüldüğü ciltlere anında yumuşacık bir etki sağlıyor. Bu ürünler pudra fırçasıyla en iyi şekilde uygulanabiliyor. Transparan pudralara göre daha fazla örtücülüğe sahip olan toz pudralar, cildi aydınlatmak ve göz kapaklarındaki kat izini yumuşatmak için kullanılıyor. Bu ürün karma ciltler için ideal.

Fondöten işlevi gören Pudralar: Bu tarzdaki pudralar, pudralar arasında en fazla kapatıcılığa sahip olan ürünler. Bu pudraları, kapatıcılık tercihine göre ıslak ya da kuru şekilde kullanabilirsin. Kuru şekilde uygulandıkları zaman orta kapatıcılık, ıslak olarak uygulandığında ise tam kapatıcılık sağlarlar. Bazı fondöten-pudralarda güneş koruma faktörü bile var. Cildin hassas ve kuruysa bu pudralar senin için ideal.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler