loader

Ten Makyajı Dosyası: HD Fondöten Nedir?

Favoriye Ekle

Ten makyajının tüm sırlarını araştırıp, kusursuz görünüm için en etkili fondötenleri inceliyoruz! Bugünkü konumuz ise “HD fondöten nedir?

Pürüzsüz ve kusursuz ten makyajına giden yolda hepimizin zamanla edindiğimiz makyaj tüyolarımız var. Fondöten seçiminden, uygulama tüyolarına kadar pek çok etken, ten makyajının pürüzsüz görünmesini sağlayabilir. Bu konuda HD fondötenler de büyük önem taşıyorlar. Peki, HD fondöten nedir biliyor musun? En iyi fondötenler arasında gösterilen HD fondötenleri inceledik ve aydınlatıcı bir yazıyla karşındayız!

HD fondöten nedir?

HD fondöten nedir?

HD, hepimizin çok iyi bildiği bir terim: High Definition yani yüksek çözünürlük. Bu sözü duyar duymaz aklına ne geliyor? Tabii ki ekranlar. Yani film ve dizi çekimlerinde, kamerada kusursuz görünmek için kullanılan HD fondötenler, artık setlerden çıktılar ve makyaj çantalarımıza girdiler.

Televizyonda kullanılan fondötenler, son derece yüksek kapatıcı olmalarına rağmen aslında öyle çok da kusursuz değiller. Günlük hayatta kullanıldıklarında maske etkisi yaratabiliyorlar.

Kısacası, HD fondöten, kamera karşısında cildin pürüzsüz görünmesini sağlayan, yoğun pigmentler içeren fondötenlerdir.

HD fondöten günlük makyajda kullanılır mı?

HD fondöten günlük makyajda kullanılır mı?

Cevap: Evet. Aslında teknoloji geliştikçe kameralar da çok çeşitlendi. Artık 4K çekim yapan kameralar var ve cildin her bir detayını, gözeneklere kadar net bir şekilde görmek mümkün. İşte bu sayede makyaj teknolojileri de duruma uyum sağladı ve HD fondötenler zamanla çok daha doğal bir bitişe sahip oldular. Fondötenlerin içerisindeki pigmentler artık eskisine oranla çok daha etkili. Artık HD fondötenler ciltte maske gibi durmadan da yüksek kapatıcılığa sahipler. Bu yüzden HD fondötenleri günlük makyajında gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Bu sayede cildin çok daha pürüzsüz, tamamen kusursuz ve doğal görünecek. Üstüne üstlük fotoğraflarda da harika görüneceksin!

HD fondöten önerisi

HD fondöten önerisi

Eğer günlük makyajında kullanmak için HD fondöten önerisi arıyorsan, NYX Professional Makeup’ın HD fondötenini deneyebilirsin. İçerisindeki ışığı yansıtan pigmentler sayesinde cildin hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve porselen gibi görünecek.

NYX Professional Makeup HD Studio Photogenic fondöten, doğal-mat bir bitişe sahip. Ciltte ağırlık yaratmayan, hafif yapılı bu fondöteni uyguladığında cildinin kadife gibi görünecek. Ayrıca geniş renk seçeneği ile cildine birebir uyan rengi de kolayca bulabilir, doğal ve yüksek çözünürlüklü ten makyajının keyfini çıkarabilirsin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler