loader

Ten makyajı: Pürüzsüz görünümün sırları ifşa oldu!

Favoriye Ekle

Elegan ve pürüzsüz görünen bir makyajın en önemli kısmı, kuşkusuz ki ten makyajı. Pürüzsüz ve kusursuz bir görünüm elde etmek için ihtiyacın olan tüm sırlar bizde! Ne de olsa sırlar paylaşılmak içindir. Kusursuz, porselen gibi bir ten makyajı için uygulaman gereken tüm makyaj tüyolarını anlatıyoruz!

Cildini nemlendirerek başla

Cildini nemlendirerek başla

Pürüzsüz ten makyajının ilk şartı, bakımlı bir cilt. Bunun için makyaj öncesinde cildine ihtiyacı olan temel bakımı sağlamak için tonik ve iyi bir nemlendirici kullanabilirsin.

Tonik adımı, cildinde kalan makyaj kalıntılarını, kirleri ve fazla yağı gidererek cildini arındıracak. Hemen sonrasında uygulayacağın bir nemlendirici ile kusursuz makyajın için iyi bir zemin elde edebilirsin. Lancôme'un Tonique Confort'u bu konuda çok başarılı. Ciltteki tüm kalıntıları temizleyip, içerisindeki bal özleriyle de ferah ve yumuşak bir his veren bu tonik, bize sorarsan makyaja başlamanın en güzel yolu. Hele bir de mis gibi bir kokusu var ki, anlatılmaz, mutlaka denemelisin!

Cildini nemlendirerek başla 2

Cildini nemlendirme adımına geldiğinde, nemlendiricini bir anlamda makyaj bazı olarak da kullanacağın için hafif yapılı, cilt tarafından çabuk emilen ama aynı zamanda da etkili bir ürün tercih etmelisin. Hem üzerine uygulayacağın fondötenin yapısını değiştirmeyecek hem de cildinin ekstra yağlanmasına sebep olmayacak iyi bir nemlendirici arıyorsan sana önerimiz Lancôme'un Advanced Génifique serumu. Bu serum cildi nemlendirirken aynı zamanda ince çizgilerin görünümünü de azaltarak yaşlanma etkilerine de karşı koyuyor. Cildin kendi ışıltısını ön plana çıkaran Advanced Génifique serumu kullandığında cildinin ne kadar pürüzsüz göründüğünü anında fark edeceksin.

Pürüzsüz etkili fondöten

Pürüzsüz etkili fondöten

Cildini iyice arındırıp nemlendirdikten sonra sıra fondöten adımına geldi. Pürüzsüz bir ten makyajı için, kapatıcılığı yüksek ama zamanda da cildinde ağırlık ve fazlalık yaratmayacak bir fondöten tercih etmelisin.

Lancôme'un Teint Idole Ultra Wear fondöteni hem yüksek kapatıcılığı hem de yüzde çok hafif duruşu ile porselen makyaj için kullanmayı en sevdiklerimizden. 24 saat boyunca kalıcı, aynı zamanda da ciltte varlığı hissedilmeyen Teint Idole Ultra Wear fondötenin kullanımı da son derece konforlu. İster fondöten fırçasıyla, istersen de nemli makyaj süngeri ile uygularak pürüzsüz bir ten görünümü elde edebilirsin.

Makyaj sabitleme spreyi ile kalıcılığı artır

Makyaj sabitleme spreyi ile kalıcılığı artır

Makyajının pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağladıktan sonraki adımın, bu etkinin gün boyu kalıcı olmasını sağlamak için bir makyaj sabitleme spreyi uygulamalısın. Böylece fondötenin verdiği porselen görünümü uzun süre boyunca koruyabilir, etkisini kaybetmesine engel olabilirsin.

Lancôme'un Fix It Forget It makyaj sabitleme spreyi, makyajın kalıcılığını 24 saate kadar artırıyor. Aynı zamanda fondötenin rengini de koruyan bu makyaj sabitleme spreyi ile gözün asla arkada kalmayacak!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler