loader

Ten Makyajında Jelly Donut Hilesi Nedir?

Favoriye Ekle

Yine bir TikTok güzellik trendleri avından döndük ve yine harika bir akımla karşılaştık! Jelly donut hilesiyle tanışmaya hazırlansan iyi olur. Çünkü bu minimalist makyaj trendi, güzellik rutinlerinin akışını değiştirecek!

2023 makyaj trendleri konusunda bize oldukça cömert davrandı. Sosyal mecraların yeni gözdesi jelly donut hilesi de işte bu makyaj stilleri arasında yerini aldı. Jelly donut hilesi, kız arkadaşlarınla hemen paylaşmak isteyeceğin değerli püf noktalarıyla seni de hemen etkisi altına alacak. Adıyla iştah kabartan ve küçük sırlarıyla cildin ışıltısına ışıltı katan jelly donut hilesiyle tanışmaya hazır mısın? Hadi, okumaya devam et ve jelly donut hilesi nedir, bizim jelly donut hilesi yorumlarımız neler hemen gör!

Jelly Donut Hilesi Nedir?

Jelly Donut Hilesi Nedir?

Jelly donut hilesi, parlak ve nemli bir cilt görünümü yaratmayı sağlayan bir püf nokta. Baştan uca neme doymuş ve ışıltılı bir cilt görünümü sunmayı hedefleyen jelly donut hilesi, özellikle nem kaybı yaşayan ya da mat görünüme sahip olan ciltleri mutlu ediyor. Jelly donut tekniğiyle yumuşak, pürüzsüz ve ışıltılı bir ten makyajı ortaya çıkıyor. Tabii tamamlanmış bir makyaj görünümü için kaşlara, dudaklara ve kontur bölgelerine de ufak dokunuşlar yapılıyor.

Jelly Donut Hilesi Kimler için Uygundur?

Cevap: Herkes için! Doğal makyaj trendi hız kesmiyor ve sürekli başka boyutlarda karşımıza çıkıyor. Jelly donut hilesi de doğal bir makyaj ve kendi ışıltısını yansıtan bir ten görünümü yaratma olanağı tanıyor. Eğer sen de makyajsız makyaj görünümlerinden hoşlanıyorsan Jelly Donut hilesini mutlaka denemelisin. “Ama ben henüz jelly donut tekniği nasıl uygulanır bilmiyorum.” diyorsan, okumaya devam et!

Jelly Donut Hilesi Nasıl Uygulanır?

Jelly Donut Hilesi Nasıl Uygulanır?

 • Jelly Donut hilesinin etkisini net olarak hissetmek istiyorsan, işe detaylı bir cilt bakımıyla başlamalısın.Temizleyici jel ve tonik adımlarının ardından Garnier Skin Naturals C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı Serum uygulayarak cildine ışıltı bir görünüm katmaya başlayabilirsin. Nyx Professional Makeup Plump Right Back Makyaj Bazı kullanarak daha aydınlık ve nemli bir sonuç yakalayabilirsin.
 •  Makyaj öncesi hazırlık aşamasını tamamladıktan sonra yumuşak ve aydınlık görünen ten makyajını yapmaya başlayabilirsin.
 • NYX Professional Makeup Born To Glow Fondöten’in E vitamini ve jojoba yağı içeren formülü Jelly Donut hilesi için birebir! Tabii bu fondötenin aydınlık ve doğal bir bitişe sahip olması, onu tercih etmemizdeki önemli sebeplerden.
 • Boyutlandırma ve ışık oyunları da Jelly Donut hilesinde olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Bronzer’la yüzünün yüksek noktalarına sıcak bir ışıltı kazandırabilir ve allık yardımıyla cildine biraz pembelik katabilirsin.
 • Allık uygulaması için yokmuş gibi doğal bitişe sahip Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’ın 20 Rose Flash rengini tercih edebilirsin. Bu allığın doğal pembe tonu yanaklarına taze bir renk verecek.
 • Yağlı cilt tipine sahipsen bu adımda göz altlarına ve t bölgesine bir makyaj sabitleyici pudra kullanmanda fayda var. Bizim yağlı cilt tipine sahip editörümüz NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder’ın aydınlık bir yansıma sunan sarı tonunu kullandı. Jelly donut tekniğine uygun doğal bitişli sonucundan da çok memnun kaldı.
 • Makyajsız makyajın olmazsa olmazı yukarı doğru taranmış kaşları da sakın unutmamalısın. Bunun için şeffaf ya da kaşının rengiyle uyumlu bir kaş sabitleyici jel kullanabilirsin.
 • Dudaklarında ise hafif nemli görünüm sunacak lip balmlar ya da lip gloss çeşitleri tercih edebilirsin. Hem yumuşacık bir his hem de neme doymuş canlı bir dudak görünümü için Maybelline New York Lifter Gloss’ı tercih edebilirsin.

Jelly Donut Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

Jelly Donut Hilesinin Püf Noktaları Nelerdir?

 • Jelly Donut hilesinde cildinde mat bir etki yaratacak ya da çizgilere dolarak doğal ten makyajı görünümüne zarar verecek ürünlerden uzak durmalısın.
 • Ağır ve ok gibi kirpikler ya da çarpıcı dudak makyajları bu makyaj görünümü için pek de uygun değil.
 • Kaşların çok seyrekse doğal görünümlü kaş kalemleri kullanmayı tercih edebilirsin.
 • Işıltılı ve aydınlık bitişli bir makyaj sabitleyici sprey kullanarak Jelly Donut hilesinin etkilerinden daha uzun süre yararlanabilirsin.

Biz Jelly Donut hilesini doğal makyaj günleri için uygulanacaklar listemize dahil ettik. Sen de bu etkili tüyoları denemeyi ve sonuçları bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler