loader

Ten Makyajında Yeni Dönem: Cilt Bakımı Yapan Fondöten

Favoriye Ekle

Son zamanlarda cilt bakımı ve makyajın birbirlerine ne kadar yaklaştığını fark etmişsindir. Artık cilt bakımı yapan makyaj malzemeleri gündemimizde! Bugünkü konumuz ise ten makyajında başlayan yeni bir dönem: Cilt bakımı yapan fondötenler!

Makyaj trendleri her geçen gün değişiyor ve bir evrim geçiriyor. Son dönemde cilt bakımının yükselişi, makyaj trendlerini de ele geçirdi ve artık cilde bakım yapan makyaj malzemeleri gündemimize yerleşti. Amerika’da son derece popüler olan ve “skinification” adı verilen, cilt bakımı ve makyajı birleştiren bu trend, daha uzun süre, popülerliğini artıracak gibi görünüyor. Hiçbir trendi kaçırmana gönlümüz el vermeyeceği için hemen işe koyulduk ve skinification rüzgarı ile “cilde bakım yapan fondöten” trendini masaya yatırdık!

Skinification: Makyaj ve cilt bakımı aynı anda

Skinification: Makyaj ve cilt bakımı aynı anda

Her gün değişen ve çeşitlenen makyaj trendleri ile başımız dönerken, son dönemde cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu fark etmeye başladık. Kusursuz makyaja giden yolda, pürüzsüz bir ten görünümü elde etmek için sadece fondöten sürmenin yeterli olmayacağını, aslında cildin nemli, sağlıklı ve pürüzsüz olması için cilt bakımına ağırlık vermemiz gerektiğini artık hepimiz öğrendik. Makyaja başlamadan önce cildimizi mutlaka nemlendirmemiz gerektiğini, makyaj bazlarının ne kadar çok şeyi değiştirdiğini öğrendiğimiz gün, pürüzsüz, sağlıklı ve canlı ten görünümünün de sırlarını çözmeye başladık.

Artık hayatımızda yeni bir trend var: Skinification. Peki nedir “Skinification?” Makyaj yaparken aynı anda cilde bakım yapman ürünler kullanmak olarak kısaca özetleyebiliriz. Amerika’dan çıkan ve son derece popüler olan bu makyaj ve cilt bakım trendi, haliyle makyaj malzemelerinin de evrim geçirmesinin yolunu açtı. Artık kullandığımız ten ürünleri anlık güzelleştirme etkilerinin yanında, cilde iyi gelmeye de başladılar. “Makyaj cilde zararlıdır.” tabusu artık tamamen yıkılmış durumda, devir cilde iyi gelen makyaj malzemelerinin devri. Artık fondötenler cildi dışarıdan kusursuz gösterirken, yararlı içerikleriyle cilde bakım yapıyor ve günden göre çok daha iyi görünmesini sağlıyor.

Cilt Bakımı Yapan Fondöten

Cilt Bakımı Yapan Fondöten

Hem makyajı hem de cilt bakımını ayna anda yapıyor olma düşüncesi, senin de içini rahatlatmıyor mu? Düşünsene, sürdüğün fondöten o an cildini pürüzsüz gösterirken, aslında içerisindeki cilt bakımı içerikleriyle cildini uzun vadede de pürüzsüzleştirecek, iyileştirecek ve sağlıkla ışıldayarak çok daha iyi görünmesini sağlayacak. Peki cilde iyi gelen içerikler hangileri? Hyalüronik asit, E vitamini, Aloe Vera ve antioksidanlar, cilt bakımında en iyi ve etkili içerikleri.

Cildin nem tutma kapasitesini artıran, ince çizgi ve kırışıklıklara iyi gelen Hyalüronik asit, cildi nemlendiren E vitamini, pürüzleri gideren ve cilt tonunu eşitleyen antioksidanlar ve cildi iyileştiren, pürüzleri gideren ve nemlendiren aloe vera, bir fondötenin içinde birlikte bulunduklarında, mükemmel bir cilt bakımı etkisi veriyorlar. Bu içerikleri barındıran ten ürünleri, skinification sayesinde artık hayatımızdalar!

Cilt Bakımı Yapan Fondöten Önerisi

Cilt Bakımı Yapan Fondöten Önerisi

Skinification fikrinin kulağa harika geldiği kesin! Ama “Hangi fondötenler cilde iyi gelir?” diye sorduğunu da duyuyoruz! O yüzden sana cilt bakımı yapan bir fondöten önerimiz var: L’Oréal Paris True Match Fondöten! En iyi fondötenler listemizin değişmez üyesi olan True Match fondötenin artık formülü yenilendi ve skinification trendinin ilk eseri olarak makyaj çantalarımızdaki yerini güçlendirdi. Ciltle gerçek bir uyum yakalayan, doğal ve kusursuz bir bitiş veren bu fondöten, artık cilde bakım yapan içeriğiyle çok daha etkili.

True Match fondötenin içerisinde, yeni formülü ile birlikte %80 oranında nemlendirici bazlar bulunuyor. Yani hyalüronik asit, aloe vera, e vitamini ve antioksidanlarla güçlenen bu formül, anlık olarak cildi kusursuz gösterirken, düzenli kullanıldığında da 2 haftada cildin kalitesini ve görünümünü fark edilir bir şekilde iyileştiriyor. Pürüzleri gideriyor, cilt tonunu eşitliyor, sağlıklı ve doğal bir bitiş veriyor. İşin en güzel tarafı da 30’a çıkan renk seçeneği ile kendi cildine birebir uyacak rengi bulmak da son derece kolay. Eğer skinification trendi tam bana göre diyorsan, cildine makyaj yaparken bakım da yapmayı istiyorsan, True Match fondöteni mutlaka ama mutlaka edinmelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler