loader

Ten Rengine Göre Nude Oje Seçme Rehberi

Favoriye Ekle

Son zamanların en kafa karıştırıcı konusuna bu yazımızda açıklık getiriyoruz: Ten rengine göre nude oje nasıl seçilir, öğreniyoruz!

Yokmuş gibi makyaj ve nude ruj trendlerinden sonra nude oje modası ile baştan aşağı ten rengi tonlarına büründük. Makyajımızın bazı detaylarının “yokmuş gibi” görünmesi, sade görünümleri tercih ettiğimiz zamanlarda oldukça hoşumuza gidiyor. İnce yapılı fondötenler, toprak tonlu göz makyajları ve nude mat rujlar ile makyajımıza bu etkiyi verirken, iş tırnaklara geldiğinde de nude tonları tercih ediyoruz. Peki, ten rengine göre doğru nude oje rengini nasıl seçebileceğini biliyor musun?

Doğru nude oje rengi nasıl seçilir?

Doğru nude oje rengi nasıl seçilir?

Tıpkı makyajda olduğu gibi, oje rengi seçerken de cilt tonunun önemi büyük. Cilt alt tonunun sıcak, soğuk ve nötr olmasına göre sana yakışacak oje rengini seçebilirsin. Eğer sıcak alt tonlu bir cilde sahipsen, içerisinde hafif turunculuk barındıran sıcak renkli nude ojeleri tercih edebilirsin. Soğuk alt tonlu bir cildin varsa, daha çok hafif mora ve soğuk tonlara dönük nude ojeleri tercih edebilirsin.

Eğer cilt alt tonunu bilmiyorsan, bu testimizle kolaylıkla öğrenebilirsin.

Ayrıca seçeceğin nude ojenin tonu, açık tenli, buğday tenli veya esmer olmana göre de değişkenlik gösterecektir. Açık tenliysen çok daha açık krem ve pembe tonlarını, buğday tenliysen bej tonlarını, esmersen de toprak tonlarını tercih edebilirsin.

Açık Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Açık Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Eğer ten rengin çok açıksa, genelde fondötenlerin en açık tonlarını kullanıyorsan “Porcelain-Ivory” cilt tonuna sahipsin demektir. Naturel toprak tonları, bej ve kahverengiler, teninin soluk görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden, nude oje rengi seçerken, krem ve pembe tonlarında olmasına dikkat etmelisin.

Renk önerimiz: Maybelline Super Stay Ojelerden 130 Rose PoudreSoğuk Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Soğuk Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Buğday ten rengi ülkemizin neredeyse yüzde 90’ının sahip olduğu ten rengi ama bu noktada sıcak ve soğuk alt tonlu olmak, özellikle nude renk seçiminde çok büyük rol oynuyor. Eğer soğuk alt tonlu buğday ten rengine sahipsen, nude oje seçerken içinde gri ve mor tonları barındıran renkler tercih etmelisin. Hatta bu rengin de özel bir adı var: Griege. Gri ve bej renklerinin karışımından meydana gelen bu muhteşem renk, soğuk alt tonlu ten renginle çok güzel bir uyum sağlayacak. Seçeceğin doğru nude oje ile hem tırnaklarında doğal bir renk yakalayacak hem de son derece bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olacaksın.

Renk önerimiz: Maybelline Super Stay Oje - 890 Greige Steel

Sıcak Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Sıcak Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Gelelim diğer büyük çoğunluğa: Sıcak alt tonlu buğday tenlilere. Soğuk alt tonun aksine, sıcak alt tonlu buğday ten rengine sahipsen, nude oje rengi seçerken, sıcak kahve ve kızıl tonlu ojeleri tercih etmelisin. Ojedeki sıcak tonlar, cildini çok daha canlı ve sağlıklı gösterecek.

Renk önerimiz: Maybelline Super Stay Oje - 888 Brick Tan

Esmer ve Bronz Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Esmer ve Bronz Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Eğer esmer veya bronz tonlarda bir tene sahipsen, toprak tonlarının tamamı tırnaklarına çok yakışacak. Özellikle sütlü kahve ve kahverenginin diğer tonları tam sana göre. Özellikle içerisinde leylak tonları barındıran gri-kahverengi nude ojeleri mutlaka denemelisin.

Renk önerimiz: Maybelline Super Stay Oje - 911 Street Cred


Jel bitişli ve 7 güne kadar kalıcı Maybelline super Stay Ojeler, büyük fırçaları sayesinde çok kolay uygulanıyorlar. Ayrıca pigmentasyonları o kadar iyi ki, dalgalanma ve çizgilenme yapmadan sürülebiliyorlar. Çok uzun süre dayanıklı oldukları için de oje konusunda favorimiz. Super Stay Ojeler hakkında daha detaylı bilgi almak için bu makalemize göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler