loader

Ten Rengine Göre Nude Oje Seçme Rehberi

Favoriye Ekle
Ten Rengine Göre Nude Oje Seçme Rehberi

Son zamanların en kafa karıştırıcı konusuna bu yazımızda açıklık getiriyoruz: Ten rengine göre nude oje nasıl seçilir, öğreniyoruz!

Yokmuş gibi makyaj ve nude ruj trendlerinden sonra nude oje modası ile baştan aşağı ten rengi tonlarına büründük. Makyajımızın bazı detaylarının “yokmuş gibi” görünmesi, sade görünümleri tercih ettiğimiz zamanlarda oldukça hoşumuza gidiyor. İnce yapılı fondötenler, toprak tonlu göz makyajları ve nude mat rujlar ile makyajımıza bu etkiyi verirken, iş tırnaklara geldiğinde de nude tonları tercih ediyoruz.

Fakat aynı nude ruj rengi seçiminde olduğu gibi, cilt tonuna ve ten rengine göre oje seçimi de dikkatle yapılması gereken bir iş. Açık tenlilerden buğday tonlulara, soğuk alt tonlulardan soğuk alt tonlulara, her cilt tonu ve ten rengi için nude oje nasıl seçilir, bugün birlikte öğreniyoruz! Kış oje renkleri arasında yer alan ndue ojeyi hemen denemelisin!

Açık Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Eğer ten rengin çok açıksa, genelde fondötenlerin en açık tonlarını kullanıyorsan “porselen” cilt tonuna sahipsin demektir. Naturel toprak tonları, bej ve kahverengiler, teninin soluk görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden, nude oje rengi seçerken, içinde pembe tonlar barındırmasına dikkat etmelisin. Pembe tonları barındıran krem rengi ojeler, cildinin çok daha canlı görünmesine yardımcı olacak ve emin ol herkes ojenin numarasını soracak!

Soğuk Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Buğday ten rengi ülkemizin neredeyse yüzde 90’ının sahip olduğu ten rengi ama bu noktada sıcak ve soğuk alt tonlu olmak, özellikle nude renk seçiminde çok büyük rol oynuyor. Eğer soğuk alt tonlu buğday ten rengine sahipsen, nude oje seçerken içinde gri tonları barındıran renkler terchi etmelisin. Hatta bu rengin de özel bir adı var: Griege. Gri ve bej renklerinin karışımından meydana gelen bu muhteşem renk, soğuk alt tonlu ten renginle çok güzel bir uyum sağlayacak. Seçeceğin doğru nude oje ile hem tırnaklarında doğal bir renk yakalayacak hem de son derece bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olacaksın.

Sıcak Buğday Tonlular Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Gelelim diğer büyük çoğunluğa: Sıcak alt tonlu buğday tenlilere. Soğuk alt tonun aksine, sıcak alt tonlu buğday ten rengine sahipsen, nude oje rengi seçerken, şeftali tonlu ojeleri tercih etmelisin. Ojedeki sıcak tonlar, cildini çok daha canlı ve sağlıklı gösterecek.

Esmer ve Bronz Tenliler Hangi Ton Nude Oje Kullanmalı?

Eğer esmer veya bronz tonlarda bir tene sahipsen, toprak tonlarının tamamı tırnaklarına çok yakışacak. Özellikle sütlü kahve ve kahverenginin diğer tonları tam sana göre. Eğer bronzluğunu ön plana çıkarmak istersen, metalik kahve tonlarını mutlaka denemelisin!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön