loader

Ten rengine uygun ruj önerileri

Favoriye Ekle

Ten rengine göre ne renk ruj sürebileceğini biliyor musun? İşte karşında ten rengine göre dudak rengi ruj seçme rehberi...

Sana en uygun nude ruj tonunu hala bulamadın mı? Bizce dudak rengi ruj herkese yakışan nadir makyaj trendlerinden ama önemli olan doğru tonu bulmak ve doğru makyajla kullanmak.

Nude ruj çeşitlerini makyajında sıklıkla kullananlar olarak ten rengine göre ruju bulduk! Esmer tene ruj, buğday tene ruj ve bronz tene ruj ararken yanlış kararlar vermemek için Makyaj.com sana yardımcı oluyor.

Haydi, beraber nude ruj çeşitlerine daha yakından bakalım!

Açık Ten İçin Nude Ruj Önerileri

Açık Ten İçin Nude Ruj Önerileri

Sezon trendleri arasında ten rengi ruj önerisi arıyorsan açık ten rengine uygun önerilerle karşındayız. Bembeyaz, süt gibi bir ten rengine sahipsen yumuşak, çok açık tonda, pudra pembesi gibi ruj çeşitlerine yönelmelisin. Bu renk dışında fazla bej rengine dönen bir ruj seçtiğinde ise ne yazık ki dudakların kaybolacaktır. Ten rengine göre ruj seçerken mutlaka tester ürünlerle ufak bir test yapmayı unutmamalısın. 

Açık ten rengine sahip olanlar daha sıcak tonları seçebilirler. Bej ya da pembe alt tona sahip mat nude rujları seçebilirsin.

Ürün önerisi: Beyaz tenlilere uygun tonlar arasında L'Oréal Paris'in Color Riche Intense Volume Matte Ruj 602 Nude Admirable, pembe alt tonlu nude tonuyla sana çok yakışacak renklerden biri. Pudramsı mat bitişi, 16 saate kadar kalıcı ve hyaluronik asit içeren formülüyle dudaklara yoğun hacim ve yoğun renk veriyor.

Buğday Ten İçin Nude Ruj Önerileri

buğday tenliler için nude ruj

Buğday ten rengine sahipsen, karamel-bej tonunda, ten renginden 1 ya da 2 ton daha koyu bir nude ruju seçmelisin. Bu tondaki nude bir mat rujla kusursuz görünmemen imkansız! Kış makyajında daha mat renklere öncelik verirken yaz aylarında daha parlak ruj çeşitleri kullanarak makyajını daha canlı gösterebilirsin.

Buğday tene yakışan ruj modelleri arasında sıcak alt tonlu nude renkleri de yer alıyor. Açık yerine biraz daha koyu tonlu nude renklere öncelik vererek solgun görünme şansını ortadan kaldırabilirsin. Nude rujunu mutlaka dumanlı göz makyajı ile tamamlamanı öneririz.

Ürün önerisi: Eğer buğday tene sahipsen, Maybelline Ultimatte rujlardan More Buff rengini deneyebilirsin. Sıcak alt tonlu bu nude ruj, yoğun pigmenti ile tek sürüşte rengini veriyor, pürüzsüz bir bitiş sağlıyor. Hafif ve mat formülü ile dudakların mükemmel görünmesini sağlıyor.

Bronz Ten İçin Nude Ruj Önerileri

bronz ten nude

Yazdan kalma bronz bir tene ve güneşte açılmış bir saç rengine sahipsen mutlaka göz makyajına yoğunlaşmalısın! Tabii ki bu göz makyajını da nude tonda bir rujla tamamlamalısın. İçerisinde hafif pembe ve bej alt tonlar bulunan mat nude ruj çeşitleri tam sana göre!

Bronz tenine nude tonlarda makyaj yaparken mutlaka içinde altın ışıltılar olan bronzer ve far paletiyle makyajını yoğunlaştırmanı öneririz. Böylece yaz ışıltını herkese gösterebilirsin!

Ürün önerisi: Maybelline Color Sensational 177 Bare Reveal ile bronz rengine çok yakışacak bir matlık yaklayabilirsin.

Esmer Ten İçin Nude Ruj Önerileri

esmer tene nude

Esmer tene ruj seçimi için pembeye dönük bir nude rujla başaramayacağın makyaj yok! Rujunla aynı tonda bir dudak kalemiyle dudaklarını çerçevelediğinde ise daha dolgun dudak efekti elde edebilirsin. Kahverengi ruj, dudak rengi ruj gibi tonlar sana yakışacak.

Esmer tene hangi renk ruj yakışır diye sorarsan içerisinde çok az miktarda turunculuk barındıran nude rujlarla da harika bir görünüm elde edebilirsin. Ancak nude rujunun dudak rengine yakın tonda olmasına özen göstermelisin.

Ürün önerisi: Esmersen NYX Professsional Makeup Lip Lingerie Lip Lingerie ruj çeşitlerinden Baby Doll rengini, Seduction-Kırmızımsı Kahve-Nude tonunu kullanabilirsin.

Nude ruj renkleri

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj

nude ruj


nude ruj

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**/