loader

Tepeden Tırnağa Mermaid Core Modası

Favoriye Ekle

TikTok güzellik avcıları zengin mirasa sahip bir stili daha tarihin tozlu raflarından çıkartarak günümüzün trendleriyle harmanlandı. Evet, mermaid core modasından bahsediyoruz! Moda gurularının trendseverlere son hediyesi olan mermaid core stilinin inceliklerini keşfetmeye hazırsan, bizi takip et!

Gücü ve naifliği, engin okyanusları ve mitolojiyi, klasik stili ve sıra dışı estetiği bir arada sunan mermaid core modası bizi görür görmez heyecanlandırmaya yetti. Yoksa sen de hafif şüpheyle karışık bir merakla, bu yeni TikTok güzellik trendi hakkında araştırmaya mı giriştin? Mermaid core stilinin zarif aksesuar tarzı, çarpıcı ıslak saç görünümü ve özellikle de mermaid core makyaj stili acilen deneme isteği uyandırabilir, bizden söylemesi. Öyleyse mermaid core modası yorumlarımız için seni bir satır aşağıya alalım!

Mermaid Core Modası Nedir? Nasıl Görünür?

Mermaid Core Modası Nedir? Nasıl Görünür?

Mermaid core modası, okyanus esintili renk tonlarıyla aksesuarların ağırlıkta olduğu 1930’lara kadar uzanan bir moda akımı. Dört bir yana saçılan fırfır detayları, denizkızlarından ilham alan pul detayları, balık ağlarını sembolize eden tığ işleri, deniz kabukları… 

Okyanusları anımsatan donuk mavi tonlarından canlı yeşillere uzanan geniş renk skalası ve kendine has detaylarıyla mermaid core stilini bir ucundan yakalamak pek de zor değil. Fransız modacı Marcel Rochas'a atfedilen ikonik denizkızı stilinin yeniden yükselişe geçmesini ise üç faktöre bağlıyoruz. Moda denizinde kıyıya vuran klasik trendlerin cazibesi ve pek tabii TikTok güzellik avcılarının #mermaid (#denizkızı) başlık etiketli gönderileri!

Mermaid Core Modasının Stil Kodları Nelerdir?

Mermaid Core Modasının Stil Kodları Nelerdir?

Mermaid core modasının dört bir yanı ihtişamlı tasarımlar, parlak renkler ve çarpıcı aksesuarlarla çevrili. Fırfırlı etekler ve elbiselerini hazırla, pullu ya da payetli bir parça seç ve deniz kabuğu ya da inci detaylı aksesuarlara alıcı gözle bakmaya başla. Çünkü mermaid core modası biraz fantastik bir görünüm yaratmak için birebir!

Mermaid Core Makyaj Stiline Nasıl Uyarlanır?

Mermaid Core Makyaj Stiline Nasıl Uyarlanır?

Denizleri ve mercanları anımsatan mermaid core stilinde göz makyajı tıpkı denizin üstündeki pırıltılar gibi göz alıcı, hareketli. Ten makyajı ise tıpkı ay ışığı altında teni parlayan bir denizkızı gibi aydınlık ve nemli. Üstüne bir de doğru oranda yanardöner etkiler bırakacak allık ve parlatıcı dokunuşuyla, denizkızlarının o büyülü havasını yakalayabilirsin. Hadi, şimdi mermaid core makyajı nasıl uygulanır bakalım!

Mermaid Core Makyajı Nasıl Yapılır?

Mermaid Core Makyajı Nasıl Yapılır?

Etkileyici mermaid core modasının bu görünüme uygun bir makyajla tamamlanması gerekiyor. Sen de bu moda akımın serin sularına atlamaya hazırsan, işte karşında adım adım mermaid core makyaj uygulaması!

Adım 1: Mermaid Core Makyajı için Ten Makyajı Uygulaması

Mermaid Core Makyajı için Ten Makyajı Uygulaması

Mermaid core makyajında sanki denizden henüz çıkmışsın gibi ıslak, güneşte canlılıkla parlayan bir ten makyajı görünümünü hedefliyoruz. Ten makyajında jelly donut hilesi ya da strobing tekniği gibi viral makyaj trendlerinden aşina olduğumuz ıslak ve ışıltılı görünüm, denizkızı makyajının da olmazsa olmazı. Biz bu aydınlık etkiye pratik yoldan ulaşmak için ilk aşamada Maybelline New York Face Studio Prime Aydınlatıcı Makyaj Bazı'nı kullandık. Maybelline Super Stay Skin Tint Fondöten’in C vitamini içeren formülü sayesinde ise daha aydınlık bir ten makyajı elde ettik.

Adım 2: Mermaid Core Makyajı için Yüzü Boyutlandırma ve Sabitleme Adımı

Mermaid Core Makyajı için Yüzü Boyutlandırma ve Sabitleme Adımı

Krem yapılı bronzer ve allıklarla yaratılan yanardönerli yansımalar mermaid core trendinin olmazsa olmazları arasında. Biz bu etkiye ulaşmak için doğal bitişe sahip Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık’ın 15 Nude Burn tonunu tercih ettik. Yanak çizgisinden şakaklara kadar allık uygulamasının ardından ise Maybelline New York Master Strobing Stick Aydınlatıcı’nın 100 Light rengi ile elmacık kemiklerimizi, dudak üstümüzü ve burun ucumuzu aydınlattık. Sabitleme adımını da göz altlarımıza ve T bölgemize makyaj sabitleyici pudra uygulayarak tamamladık.

Adım 3: Mermaid Core Makyajı için Göz Makyajı Uygulaması

Mermaid Core Makyajı için Göz Makyajı Uygulaması

Mavi, mercan ve sedefli tonların ideal bir birleşimiyle yaratılan çarpıcı siren göz makyajı, mermaid core makyajının ikonik simgeleri arasında yer alıyor. Siren göz makyajı için öncelikle nötr tonlarda bir far yardımıyla göz kapağını eşitlemelisin. Ardından alt kirpik diplerinin bittiği noktadan şakaklarına doğru ve daha sonra diğer yöne doğru ince bir çizgi halinde eyeliner uygulaması yapabilirsin. 

Gözlerine daha çekik bir hava katmak için eyeliner’ı göz pınarlarına kadar uzatabilir ya da daha koyu tonlarda bir far uygulayarak gölgelendirme yapabilirsin. Siren eyes makyajının en önemli adımlarından olan belirgin kirpik görünümüne ise Maybelline New York Lash Sensational Sky High Suya Dayanıklı Waterproof Maskara ile ulaşabilirsin. Göz pınarlarında, eyeliner çizgisi boyunca ya da göz kapaklarında taş ya da sim detaylarından faydalanabilirsin.

Adım 4: Mermaid Core Makyajı için Dudak Makyajı Uygulaması

Mermaid Core Makyajı için Dudak Makyajı Uygulaması

Dudaklarında parlak ve dolgun bir görünüm yaratacak lip gloss uygulamasının ardından mermaid core makyajın tamam demektir. Biz bu etkiye Maybelline New York Lifter Lip Gloss’un 007 Amber tonuyla ulaştık. Bu lip gloss’un dudaklarımızda yarattığı yansımalara ba-yıl-dık!


Tıpkı fantastik bir denizkızı gibi farklı ve sofistike bir görünüm yaratma fikri ilgini çektiyse, denemelere başlamanın tam vakti. Yorumlarını bizimle paylaşmayı unutma!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/