loader

Terazi Burçları İçin Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Zarafet, çekicilik ve incelik denilince akla ilk olarak terazi burcu kadını gelir. Her girdiği ortamda bakışları üzerinde toplayan terazi burçları genellikle sade makyajı tercih ediyor. Terazi kadınları sade stilinin içinde kendine özgü dokunuşlarla makyajında değişiklik yapmayı sever.

Bugün Hande Kazanova ile terazi burcunun makyaj sırlarına yakından bakıyoruz. Eğer sen de bir terazi burcu kadınıysan bu makalemizi çok beğeneceğine eminiz. 2018 makyaj trendlerine uygun terazi burcu makyaj önerileriyle karşındayız. 2018-2019 Sonbahar-Kış sezonunda nasıl makyaj yapman gerektiğini, hangi trendleri çok seveceğini, hangilerinden uzak duracağını açıklıyoruz. Hande Kazanova'nın yorumları ve benim makyaj bilgimle harika bir terazi burcu makyajı ortaya çıkardık. Terazi burçları hazır mısınız?

Editörün Notu: Hande Kazanova'nın tam bir terazi burcu olduğunu biliyor muydun? Hande Kazanova'nın kendi burcuna özel videosunu ve önerilerini paylaştığı videomuzu da izlemeyi unutma!

İlk olarak Hande Kazanova'nın Terazi burcu kadınları için bana hazırladığı mektubu sizinle paylaşmak istiyorum:

"Sevgili Fatmanur,

Hava elementinin en zarif burcu Terazi’yi en iyi şekilde yansıtabilmen için Ekim ayından, doğadan ve pastırma sıcaklarından ilham alman gerekiyor. Sana Terazi’nin hikayesini anlatıyorum; Yoğun bir çalışma ve hazırlık döneminin ardından, mevsim sonbahar…Belki de yılın en rehavetli, en yumuşak renkli, en düz denizli, en az rüzgarlı, sakin ve güzellikleri takdir eden zamanında sıra… Eşitliğin, adaletin ve dengenin zamanı, Terazi zamanında…Huzuru bilen ve arzulayan bu insan, iç dengemizin iniş çıkışlarını ayarlamak için biçilmiş kaftandır.

Uzlaştırıcı ve yumuşatıcı etkisiyle tıpkı bir kelebek gibi güzel ortamlarda bulunmayı, sosyal olmayı, sanatı ve sanatsal alanları çok sever.

Estetik kaygıları en fazla olan burçtur. Dış çevresini devamlı güzelleştirmek ister. Güzelliği, lüksü, özeni ve özentiyi, nezaket ve kibarlığı seven bu insan şekilci ve seçicidir.

Renkli olmayı seven, renkleri en iyi kullanan burç olarak Terazi Kadını aşkın rengi uçuk pembe, iletişimin rengi uçuk mavi, yaratıcılığın rengi uçuk sarı tonlarına bayılır. Tatlı bebe mavisi, pudra ve pastel tonlar tam ona göredir. Sert ve kontrast tonları çok tercih etmez.

İlişki ve dengenin burcu olarak ciltleri güzeldir, yanaklarında ve vücutlarında gamzeleri vardır. Doğal gülüşlerini gamzeleriyle çerçevelerler. Simetriye önem verdikleri için makyajları kusursuz olmalıdır. Göz altlarında morluklar olabilir. İyi bir concealer bu işi etkili bir şekilde halleder. Göz makyajında eye linerı çok sever yine yumuşak geçişli, buğulu gözler onlara çok yakışır. Tek bir alanı ön plana çıkarmayı, yüz kontürleriyle oynamayı severler. ( ön planda dudak olacaksa hafif göz makyajı ya da gözler ön planda olacaksa doğal rujlar tercihleridir)

Opal, Elmas, Pembe veya Beyaz Kuvars, yeşim bu burcun taşıdır. Venüs etkisindeki bu hava burcu, rüzgarıyla hem hareketli hem de harekete geçiricidir. Bir yandan denge sağlarsanız, bir yandan da dengeleri altüst edersiniz.

2018 yılında maddi konularda şansı üzerinizde hissedeceksiniz sevgili Teraziler. Güzel olan herşeye duyduğunuz tutkuyla bu sene alışverişleriniz artabilir. Aile hayatınızda düzeninizi oturtmaya çaba harcayacaksınız. Sosyal çevrenizdeki hareketlilik, istediğiniz bir aşkı karşınıza getirebilir. Çevrenizi, ilişkilerinizi yenileyeceksiniz."

Ten makyajında aydınlan

terazi burcu için ten makyajı önerisi

Terazi burcu özellikleri denilince herkesin aklına sadelik ve klasik görünüm geliyor. No makeup trendi de tam bu görevi üstleniyor. No makeup trendi için terazi burcu kadınlarına öncelikle L'Oréal Paris Infaillible Gözenek Küçültücü Makyaj Bazı'nı sürmelerini öneriyorum. Genellikle genç, taze ve enerjik ten makyajını tercih eden  terazi burcu kadınları mutlaka bir makyaj bazıyla ten makyajını kusursuzlaştırmalı. Sadece iki-üç pompa eline sık ve bazı yüzünün her yerine eşit şekilde dağıt.

Yok gibi görünen ten makyajı için ince yapılı bir fondötene ihtiyacın var. Bu görünüm için harika bir önerimiz var: L'Oréal Paris Infaillible fondöten. Cilt kusurlarını gizleyen, sanki cildimizde incecik bir filtre varmış gibi görünen bu fondöteni biz çok seviyoruz. Eğer sen daha yoğun bir kapatıcılık istiyorsan bu fondöteni birkaç kat sürebilirsin. 

Hande Kazanova'nın dediği gibi terazi burçları yeteri kadar su içmediği için göz altı problemleri ile karşılaşabiliyorlar. Eğer senin de böyle bir problemin varsa göz altını L'Oréal Paris Infaillible 24H Concealer Pomade ile kapatabilirsin. Bu ürünü parmaklarınla sürüp, makyaj süngeri ile dağıtmanı öneriyoruz.

Kaşlarına doğal dokunuşlar

terazi burcu için kaş makyajı önerisi

Terazi burçları keskin makyaj hatları yerine daha doğal ve yumuşak makyaj geçişlerini tercih ediyorlar. Sen de kaşlarında doğal bir etki istiyorsan L'Oréal Paris Paradise Pomade'ı kullanabilirsin. Kaş farını kaşlarının diplerinden uçlarına doğru uygula.

Kaşlarının tamamında kalın ve gür bir görünüm istiyorsan kaşlarının tamamını doldurabilirsin. Daha doğal bir etki istersen kaşlarının aralarındaki boşlukları doldurman yeterli olacaktır. Son olarak kaşlarını, Maybelline New York Brow Precise Fiber Filler Kaş Jeli ile tarayarak yukarı doğru sabitle.


Yüzünü boyutlandırmayı unutma

terazi burcu için kontür makyajı önerisi

Terazi burçları her daim canlı görünmeyi çok severler. Kontür tekniğinde ise keskin kontür çizgisi yerine daha yumuşak ve doğal bir kontür makyajını tercih etmelisin.

Doğal kontür makyajı için L'Oréal Paris Back To Bronze bronzerı yüzünün dış köşelerine ve elmacık kemiklerinin altına uygulayarak yüzünü şekillendir. Kontürünü iyice dağıtrak doğal görünmesini sağlayabilirsin. Kontürünün ortaya çıkması ve daha aydınlık görünmek için yüzünün yüksek bölgelerine L'Oréal Paris La Vie En Glow Aydınlatıcı Paleti'ndeki şampanya rengini uygulamalısın. Daha ultimate aydınlık görünmek için aydınlatıcı paletindeki renkleri karıştırarak da yüzüne sürebilirsin.

Editörün önerisi: Kontür yaptıktan sonra daha renkli görünmek için yanaklarının tam ortasına L'Oréal Paris Life's a Beach allığını uygula ve saç diplerine doğru dağıt.

Renkli göz makyajı

terazi burcu için göz makyajı önerisi

Terazi burçları renkli ve eğlenceli göz makyajlarını çok severler. Sen de renkli göz makyajı yapmak istiyorsan önce göz kapağının katlanma çizgisini ortaya çıkararak işe başlayabilirsin. L'Oréal Paris Life's a Beach allığını katlanma bölgesine uygula ve iyice dağıt.

Göz makyajının ikinci aşamasında L'Oréal Paris - La Petite Palette  Stylist Far Paleti'ndeki kahve far ile göz kapağının dış köşesini derinleştir. Far paletindeki uçuk pembe rengini de göz pınarlarının yakın bölgelerine uygulayarak gözlerine daha aydınlık bir hava yarat. Göz makyajını koyulaştırmak için kahve-mürdüm rengini gözlerinin dış köşelerine sür ve dışarı doğru dağıt. Bu gölgelendirme tekniği sayesinde göz makyajın çok daha iddialı görünecek. Daha sonra gözlerindeki farları karıştırarak göz makyajında bütünlük yakala.

Göz kapağına uyguladığın kahve farı alt kirpik dibine de uygulamayı unutmamalısın. Göz makyajının en iddialı aşamasına geçiyoruz: Far paletindeki mavi rengi göz pınarlarına uygula. Evet, bu yeni trend sayesinde terazi burçları çok iddialı görünecek.

Keskin eyeliner tam sana göre

Kedi gözü bakışlar terazi burcu kadınlarına çok yakışıyor.

Hangi eyelinerı kullanmalı?: Eyeliner sürmeni kolaylaştıracak en önemli adım doğru eyelinerı seçmektir. Bizim son zamanlardaki eyeliner favorimiz: L'Oréal Paris Black Laquer Eyelinerı! İncecik ucu sayesinde eyelinerın kalınlığını istediğin gibi ayarlayabiliyorsun. Eyeliner konusunda acemiyim diyorsan bu eyelinera mutlaka bir şans vermelisin. 

Editörün önerisi: Gözlerini daha siyah göstermek için L'Oréal Paris Infaillible siyah göz kalemi ile gözlerinin içlerine göz kalemi çekebilirsin.

 İddialı kirpikler

View this post on Instagram

A post shared by MAKYAJCOM (@makyajcom) on Jul 27, 2018 at 10:06am PDT

Terazi kadınları göz makyajını ön plana çıkarmak için XXL kirpik görüntüsünü çok severler. Sen de bu görüntü için eğlenceli makyajını L'Oréal Paris Paradise Maskara ile tamamlayabilirsin.

Hacimli kirpikler için maskaranı iki kat sür!

Kahve dudaklar

View this post on Instagram

A post shared by MAKYAJCOM (@makyajcom) on Jul 1, 2018 at 10:44am PDT

Terazi burcuna uygun makyajda genellikle toprak renkleri, gri, siyah tonları ön plana çıkıyor. Dudaklara gelince, terazi burçları kahverengiden uzaklaşmıyor. Mat ruju sürmeden önce dudaklarına mutlaka nemlendirici sürmelisin. Böylece mat ruju uyguladıktan sonra pul pul dökülme sorunuyla karşılaşmayacaksın. Kahverengi rujlar arasında L'Oréal Paris Color Riche Matte Addiction 652 Stone bizim favorimiz oldu. Kolay sürümü ve uzun süre dudaktan çıkmayan bu ruj hem günlük hem de gece makyajında harika görünüyor. 

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön