loader

Terazi Burcu Özellikleri ve Makyaj Önerileri

Favoriye Ekle

Dengeli ve sakin yapısıyla bilinen terazi burcu özellikleri ve makyaj önerilerini bir araya getirdik!

Hava grubu burçlarından terazi burcu özelliklerini biliyor musun? Terazi burcunun uyumunu, en sevilen özelliklerini, fiziksel ve karakter özelliklerini bir araya getirdik… Tüm bu konuları inceledikten sonra, terazi burcu makyaj önerileri vermeden de edemedik!

İşte karşında terazi burcu özellikleri!

Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu özellikleri

Terazi burcu tarihleri: 24 Eylül – 23 Ekim

Elementi: Hava

Yönetici gezegeni: Venüs

Renkler: Pastel renkler, pembe, mavi, yeşil

Uğurlu sayılar: 4 ve 6

Terazi burcu taşları: Apatit, pembe kuvars, lapis lazuli, sitrin (Doğal taşların özelliklerini öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsin.)

Terazi burcu özelliklerine baktığımızda dengenin ön planda olduğunu görürüz. Terazi burcunun olumlu özellikleri arasında çekici, adil, dengeli, sevimli ve romantik olmaları geliyor. Genellikle herkese adil davranır, haksızlık karşısında sessiz kalamazlar. Bunun dışında terazi burçları ikili ilişkilerde son derece romantik ve cana yakındırlar.

Terazi burçlarının olumsuz özelliklerine gelirsek, bazen çok kararsız olmaları yüzünden karşısındakilerin sabrını tüketebilirler. Aşırı duygusal, manipülatif ve kuruntulu olabilen terazi burçlarını dengelemek son derece önemlidir.

Hava grubu burçlarından biri olduğu için terazi burcu etkisi çekicidir. Daha ne olduğunu anlamadan bir terazinin etki alanına girmiş olabilirsiniz. İletişimde olduğu kişileri kolay etkiler, çekicidir. Aynı zamanda adaleti ve barışı temsil ettiği için, girdiği ortamda dengeleyici bir rol üstlenir.

Terazi burcu 2022 yorumları makalemize göz atmayı unutma!

Terazi burcu kadını özellikleri

Terazi burcu kadını

Terazi burcu kadını her zaman güzelliği ve çekiciliği ile ön plandadır. Aşk onun için vazgeçilmezdir, ya uzun bir ilişki içindedir, ya da her zaman bir sevgilisi vardır. Terazi burcu kadınlarının en sevilen özelliği, karşılarındakini oldukları gibi kabul etmeleridir. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, terazi burcu kadını dizginlememek ve dengesini bozmamaktır. Eğer bir terazi kadınının kendisi olmasına engel olursanız, onu hızla kaybedebilirsiniz.

Terazi burcu erkeği özellikleri

Terazi burcu erkeğinin özelliklerine baktığımızda, son derece romantik olduklarını görürüz. Çok keskin kuralları vardır ve ilişkilerinde bunlara uyulmasını beklerler. Kararsızlık özelliğinin ön plana çıktığı terazi erkeklerinde dönem dönem uzun ilişkiye girmek onları korkutabilir. Genellikle yalnız olmayı sevmezler. Romantik oldukları için terazi burcu erkekleri mükemmel jestler ve sürprizler yapmayı sever. Biraz da keyiflerine düşkün oldukları için bazı zamanlar kendilerini hatırlatır, bazen de ortadan kaybolmayı severler.

Terazi burcu uyumu

Terazi burcunun anlaştığı burçlar: Kova, İkizler, Koç ve Yay

Terazi burcunu anlaşamadığı burçlar: Balık, Oğlak, Yengeç ve Boğa

Terazi burcu makyajı

Terazi burcu makyajı

Terazi burcu özelliklerinden sonra bir de makyaj önerilerimize bakalım! Terazi burçlarının çekici, zarif ve büyüleyici olduklarını söylemiştik. Bir terazi burcu, bir ortama girdiğinde dikkatleri üzerinde toplamayı ve etrafındakileri etkisi altına almayı iyi bilir. Bu yüzden terazi burcu makyaj önerilerinde ışıltı ve belirgin yüz hatları ön plandadır.

Maybelline New York makyaj artisti Alp Kavasoğlu’nun Instagram’da yaptığı Terazi burcu makyajı ise bizim ilham kaynağımız. Bir terazi burcunun nasıl makyaj yapması gerektiğini harika bir şekilde anlatan Alp Kavasoğlu’nun önerilerini aşağıda bulabilirsin. Videoyu izlemek için de buraya tıklayabilirsin.

1. Işıltılı göz makyajı:

Terazi burcunun cana yakın ve samimi duruşunu gözlere taşımak için metalik, ışıltılı farları tercih edebilirsin. Maybelline Color Tattoo krem farlardan 35 On and on Bronze far, Alp’in önerisi. Alp aynı zamanda kirpiklere limitsiz bir uzunluk vermek için Sky High Maskara'yı kullanıyor.

2. Kusursuz ten makyajı:

Göz altı morluklarını gidermek için Maybelline Instant Anti Ager Eraser Kapatıcı ve yine ciltteki renk tonunu eşitleyen, kusursuz gösteren Maybelline Fit Me Fondöten’i tercih edebilirsin.

3. Kontür ile belirgin yüz hatları:

Terazi burcu makyajında kontür önemli bir yere sahip. Yüzün ifadesini keskinleştirmek için elmacık kemiklerine ve burnuna kontür uygulayabilirsin. Allık olarak ise şeftali tonlarından bir allık terazi burçlarına dengeli bir hava katacak. Alp’in önerisi Maybelline Fit Me Allık 40 Peach rengi. Işıl ışıl görünümü pekiştirmek için de Maybelline Master Strobing Stick aydınlatıcı önerimiz.

4. Cesur ruj seçimi:

Terazi burçları için romantizmin ve aşkın simgesi kırmızı ruj olmazsa olmaz! Alp’in de makyajda kullandığı Maybelline Matte Ink Zodiac serisinden Ruler rengi, nude-kırmızı tonuyla Terazi burcunun ruj rengi. Süper mat bitişi, yoğun kırmızı tonu ve 16 saate kadar kalıcı formülü ile bu ruj bizim de favorimiz!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler