loader

Terlemeye Dayanıklı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Yazın sıcağında ve neminde akmayacak, terlemeye dayanıklı makyaj nasıl yapılır, adım adım anlatıyoruz!

Yazın en en en... sıcak günlerinde makyaj yapmak bazen zorlayıcı olabiliyor. Kışın dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi geldiğinde hepimiz enerji doluyoruz ama işin içine sıcak ve nem girdiğinde makyajımız bizi yarı yolda bırakabiliyor. Yaz sıcağında terlemeye dayanıklı makyaj önerilerimiz sayesinde artık makyajının akması problemiyle baş etmek zorunda kalmayacaksın. Yaz sıcaklarına dayanıklı makyaj hileleri ile artık bozulan makyajını dert etmek zorunda kalmayacaksın! İşte karşında terlemeye dayanıklı, akmayan makyaj tüyoları...

Yaz sıcaklarına uygun fondöten seçimi

Yaz sıcaklarına uygun fondöten seçimi

Sıcak yaz günlerinde, bir de sürekli maske taktığımız bu dönemde, doğru fondöteni uygulayarak pürüzsüz bir görünüm elde etmek önemli. Hem cildimizi kusursuz gösterecek, hem de varlığı hissedilmeyecek kadar hafif, transfere ve terlemeye dayanıklı bir fondöten önerimiz var!

Maybelline Super Stay Active Wear Fondöten, 30 saate kadar kalıcı formülü ile yaz sıcağına, terlemeye, neme, bulaşmaya ve transfere dayanıklı bir formüle sahip. Tek katta ciltteki tüm kusurları gizleyen, cildi pürüzsüz gösteren ama bunu yaparken de asla ağırlık yaratmayan bu fondöten, ne kadar terlersen terle ciltte bozulmuyor. Ayrıca cilde nefes aldıran bir formülü olduğu için de yazın asla ama asla ağırlık yapmıyor. Üstelik maskeye de bulaşmıyor!

Editörün önerisi: Eğer yağlı bir cilde sahipsen ve yazın sıcağında cildinin parlamasına engel olmak istiyorsan, mutlaka matlaştırıcı bir makyaj bazı uygulamalısın. Maybelline Fit Me Matte & Poreless Matlaştırıcı Makyaj Bazı, kil içeren formülü ile parlamayı azaltmaya, gözenek görünümünü gizlemeye ve makyajın kalıcılığını 16 saate kadar korumaya yardımcı oluyor. Ayrıca SPF 20 içerdiği için cildi güneşin zararlı etkilerine karşı da koruyor.

Ten makyajı nasıl sabitlenir?

Ten makyajı nasıl sabitlenir?

Uzun geçen yaz günlerinde ten makyajını sabitlemenin önemi büyük. Fondötenin her ne kadar kalıcı olsa da pudra ile sabitlemek, fondöteninin transfer olmasını ve bozulmasını engelliyor.

Yaz kış demeden her mevsim kullanıp çok memmun kaldığımız bir ürünle tanışmanı istiyoruz. Maybelline New York Fit Me Transparan Pudrayı biz bazı günler fondötenimizin üzerine, bazen de tek başına kullanıyoruz. İncecik yapısı ile kolay uygulanan ve hafif bir his veren bu transparan pudra, özel formülü sayesinde gözenekleri de gizliyor.

Pudrayı hangi bölgelere uygulamalısın?: Makyaj sabitlemek için pudranı yüzünün ilk olarak parlayan bölgelerine sürmelisin. Maskenin üzerinde kalan T bölgesi ve alın bölgesine mutlaka pudra uygula. Fondötenin maskeye geçmemesi ve maske altında terden dolayı fondötenin akmaması için T bölgesi ve burun kenarlarını da pudra ile matlaştırmakta fayda var. 

Yaz ayları için aydınlatıcı önerisi

chrome jel

Bu yaz her ne kadar maske takıp dışarı çıkacak olsak da, bu durum aydınlatıcı sürmemize engel değil! Yazın daha doğal, kalıcı ama aynı zamanda güçlü bir metalik yansıma elde etmek için Maybelline Face Studio Chrome Jelly Highlighter'ı kullanmayı çok seviyoruz. Jel formülü ile ıslak bir bitiş veren bu aydınlatıcı, yaz sıcaklarına dayanacak kadar da kalıcı!

Maskeli ten makyajına son dokunuşmakyajını sabtile

Klasik yaz makyajımızı bu kadar sabitlemiyorduk ama bu yaz şartlar değişti. Maskene makyaj bulaşmaması için mutlaka ten makyajını sabitleyerek dışarı çıkmalısın. Ne de olsa artık maskemiz en büyük aksesuarımız.

En iyi makyaj sabitleme spreylerinden olan Maybelline New York Lasting Fix Makyaj Sabitleme Spreyi yaz makyajını sabitlemek için ideal! Yüzü ağırlaştırmayan ve ten makyajının 16 saate kadar mat kalmasını sağlayan bu spreyi makyaj sonrası yüzüne sıkmalısın. Biz bu spreyi makyaj çantamıza da ekledik. Sıcak günlerde bir saniyeliğine maskeni indirip birkaç fıs sıkarak anında ferah bir hisse kavuşabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/