loader

Termal su nedir ve ne amaçla kullanılır?

Favoriye Ekle

Son yıllarda cilt bakımının en büyük kahramanı haline gelen termal suları gelin yakından inceleyelim. Eczanelerde gördüğümüz termal su spreyleri, kullananların kısa zamanda olmazsa olmazı haline geliyor.

Cilt bakımında

kısa sürede rahatlama, nemlendirme gibi işlevleri olan bu spreyleri en kısa sürede sen de cilt bakım rutinine eklemelisin.

Termal su nedir?

Termal su, bakım amacıyla kullanılan bir mineral sudur. Vichy Laboratuvarları'nda geliştirilen, 15 farklı mineral içeren ve cilt tipi ne olursa olsun, cildini yatıştırıp tazelemek isteyen herkes için ideal olan Vichy Termal Suyu, cildi dengeler, güçlendirir ve yeniler. Soğuk havalarda kızaran ve kuruyan cildini sadece birkaç fısta dengeleyen termal sular, yaz aylarında ise ferahlık sağlar.

Termal suları ne amaçla kullanabilirsin?

- Nem sağlar

Termal su spreyi, cildin ihtiyacı olan nemi birkaç fısta verebiliyor. Eğer karma cilde sahipsen termal su ile gün boyu nem ihtiyacını karşılayabilirsin. Kuru cilde sahip olanlar ise güneş kremi ve nemlendirici uygulamadan önce termal su spreyi uyguladıklarında ciltlerinin gün boyu canlı ve aydınlık göründüğünü fark edeceklerdir.

-Makyaj öncesi

Makyajın en önemli aşamalarından biri, cildi makyaja hazırlamaktır. Gün boyu cildinde duracak makyajı daha kalıcı hale getirmek için, fondötenini uygulamadan önce termal su spreyi ile cildini nemlendirmelisin.

-Makyaj sonrası

Senin de makyajın gün içinde parlama yapıyor mu? Özellikle yağlı ciltlerin en büyük problemi gün ortasında parlayan ciltlerdir. Bunun önüne geçmek için çantana termal su spreyi atman yeterli! Parlayan makyajının üzerine, 30 cm uzaktan sıktığında cildinin daha matlaştığını ve ferahladığını fark edeceksin.

Editörden öneri: Makyajını bitirdikten sonra cildine termal sprey su sıktığında, makyajını sabitleyebilirsin.

-Makyaj süngerine sıkabilirsin

2016 yılının favori ten görünümlerinden olan aydınlık cilt görünümü için sana bir sır vereceğiz. Islak ve canlı ten makyajı için makyaj süngerine termal su spreyini sıkabilirsin. Böylece fondötenin daha 'ıslak' bitişli görünecektir.

-Seyehatlerde kullanabilirsin

Uzun yolculuklarda kuruyan cildini termal su spreyleri ile ferahlatabilirsin.

Uzun uçuşlarda

kuruyan ve gerilen cildinini nemlendirerek parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsin.

-Spor sonrası

Spordan sonra terleyen ve kızaran cildini termal su spreyleri ile tazeleyebilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler

/**//**/