loader

Ters düz: Eyeliner'ın yeri değişti!

Favoriye Ekle

Göz makyajında değişikliğe ne dersin? Makyaj yaparken en zor gelen şeylerden biri de kusursuz eyeliner çekmektir. Mükemmel eyeliner çekebiliyorsan, çok şanslısın ama eğer onca denemeye karşın eyelinerın mükemmel değilse senin için harika bir haberimiz var! 2015 Sonbahar makyaj trendlerinden birisi de eyelinerı alt kirpik diplerine sürmek. Yapımı oldukça basit olan bu makyajı biz çok sevdik.

Nasıl uygularım?

Göz altına eyeliner sürmeden önce, her zaman olduğu için kapatıcını sürmelisin. Daha sonra eyelinerını kirpiklerinin çıkış noktasının biraz dışından sürmeye başla. Eyelinerını göz pınarından başlayarak, kirpiklerinin bitiş noktasına kadar sür. Göz altına eyeliner uyguladığında, göz üstüne uygulamamalısın. Göz makyajını iki kat maskara ile tamamlayabilirsin.

Bu makyaj stilini renkli eyelinerı ile de deneyebilirsin, mesela maviye ne dersin?

Editörden not: Bu makyaj için kalem şeklindeki eyeliner kullanmanı tavsiye ediyoruz.

Neden eyelinerı göz altıma sürmeliyim?

Birincisi, çok daha kolay! ikincisi ve en önemli sebep ise eyelinerı alt kirpiklere uygulamak, gözlerini olduğundan daha geniş ve büyük göstermene yardımcı olur. Eyelinerının kuyruğunu, yukarı doğru uzatırsan gözlerinin şeklini yukarı doğru çekik gibi gösterebilirsin. Küçük hilelerle göz yapına uygun şekil vermek için bu makyaj trendi adeta mucize! Sonbaharı yeni bir makyaj stili ile karşılamak istersen, eyelinerını yerini değiştirmek radikal ve kolay bir seçim olacaktır!

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön