loader

The Brush Contest: Bir de Ali Rıza Özdemir'den dinleyin

Favoriye Ekle
The Brush Contest: Bir de Ali Rıza Özdemir'den dinleyin_1

L'Oréal Paris Makyaj Tasarımcısı Ali Rıza Özdemir, devam eden The Brush Contest'in jüri üyeleri arasında. Uzun zamandır makyaj sektöründe olan Özdemir; bize, kendinden, işine olan aşkından ve hayata bakışının renklerinden bahsederken katılımcılara da önemli ipuçları verdi.

"Bu mesleği yapmak isteyenlere, benim gibi makyaj sanatına aşık olanlara benim tavsiyem hayallerinden vazgeçmemeleri olur."

Ne kadar zamandır makyaj tasarımcısı olarak çalışıyorsunuz?

Ali Rıza Özdemir: 15 yıldır kozmetik sektöründe makyaj tasarımcısı olarak çalışıyorum. Sektördeki en popüler dergiler ile çalışıyorum. Daha çok moda / güzellik çekimleri üzerine yoğunlaşıyorum. 2013 yılı itibariyle L'Oréal Paris ile çalışmaya başladım.

Jüri üyesi olduğunuz The Brush Contest yarışması hakkında görüşlerinizi alabilir miyiz?

ARÖ: Benim de Türkiye'nin ulusal makyaj tasarımcısı olmaktan büyük bir gurur duyduğum L'Oréal Paris; ilklere imza atmaya ve hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor! The Brush Contest yarışması diğer makyaj yarışmalarından farklı olarak uluslararası platformda gerçekleşiyor. Türkiye dahil olmak üzere 13 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan yarışmada jüri üyesi olmaktan dolayı çok mutluyum. The Brush Contest yarışması kapsamında keşfedilmemiş yeteneklerin ışıklarını ortaya çıkarmaya, makyaj tasarımcısı olarak mesleğe yeni soluklar kazandırmaya vesile olacağım için de ekstra gurur duyuyorum. The Brush Contest yarışması ile birlikte L'Oréal Paris'in global makyaj tasarımcıları ekibine katılacak olan en yeni makyaj tasarımcısını seçeceğiz. L'Oréal Paris bu yeni makyaj tasarımcısı ile 1 yıllık sözleşme imzalayacak. Bu bence kolay kolay elde edilemeyecek çok büyük bir fırsat. L'Oréal Paris Türkiye makyaj tasarımcısı olarak da makyaj sanatının tutkunu herkese bu yarışmaya katılmalarını ve bu maceranın bir parçası olmalarını öneririm.


Karar verirken kriterleriniz ne olacak?

ARÖ: Sizlerin de bildiği gibi L'Oréal Paris tüm kadınlara güzellik sunmak, kaliteyi ulaşılabilir kılmak vizyonuyla hareket ediyor ve tüm kadınlar için en büyüleyici makyajları uygulanabilir hale getiriyor. Bu kapsamda L'Oréal Paris, makeup designer platformu ile de makyajdaki uzman duruşunu yeni bir boyuta taşıdı. Güzellik arayışında alanında en iyi, en kaliteli makyaj ürünleri tasarlamak ve yaratmak için tutkuyla yola çıkarak, bu yolda dünyanın en iyi makyaj tasarımcılarının da desteğini aldı. Şimdi ise yeni makyaj tasarımcılarını seçme zamanı! Jüri üyesi olmaktan büyük mutluluk duyduğum The Brush Contest yarışmasında karar verirken benim kriterim; markanın fransız dokunuşunu hissettiren, en sofistike, en gizemli, en çekici gözlerin peşindeki bakış sanatını; en cesur, en ikonik tonları barından, rüyaların ötesinde bir palet yaratmak arzusuyla renk tutkusunu; her ayrıntısı kusursuz ve ışıltılı bir cildin peşinde cilt mimarisini derinlemesine inceleyerek makyaj sanatını yeniden tanımlayan makyaj stillerini tercih etmek yönünde olacak.


Dünyada bir ilk teşkil eden bu organizasyonun uluslararası ayağı hakkında ne düşünmektesiniz?

ARÖ: Az önce de belirttiğim gibi The Brush Contest yarışması Dünya'da bir ilk. İlk kez makyaj kategorisinde bu kadar kapsamlı, güçlü bir jürisi olan, Show tarafı ile de izleyenleri büyüleyecek bir yarışma organize ediliyor. Paris'te düzenlenecek final'de büyük bir Show bizleri bekliyor. L'Oréal Paris global güzellik elçisi Eva Longoria'nın sunumu ile gerçekleşecek final gecesinde; finalistler Doutzen Kroes, Barbara Palvin, Lara Stone gibi L'Oréal Paris global güzellik elçileri ile bir araya gelme fırsatı yakalayarak, dünyanın en güzel kadınlarına makyaj yapma şansını da elde edecekler. Dolayısıyla açıkça söyleyebilirim ki L'Oréal Paris; bu yarışma ile birlikte harika fırsatlar sunuyor ve finalistlere yepyeni, ışıltılı bir dünyanın kapısını açıyor. Buna ek olarak; sizlerin de bildiği gibi L'Oréal Paris bu sene 68. Uluslararası Cannes Film Festivali'ne 18.kez güzellik sponsoru olacak ve kazanan kişi L'Oréal Paris Güzellik Sponsorluğu'nda gerçekleşen Uluslararası Cannes Film Festivali'ne katılmaya hak kazanacak. Bütün bunların çok heyecan verici projeler olduğunu düşünüyorum ve sabırsızlıkla final gecesini bekliyorum.


Türkiye'de yeni nesil ve gençler arasında kariyerini makyaj tasarımcısı olarak gerçekleştirmek konusunda nasıl bir eğilim var?

ARÖ: Kendi açımdan değerlendirmek gerekirse, ben asla bir işe aceleyle başlamadım. Hedeflerimi belirledim ve zamana bıraktım. Kesinlikle mantığımla değil, duygularımla hareket ettim, ederim de. Dolayısıyla hayatın beni bu noktaya taşıdığını söyleyebilirim. Hayatta benim için samimiyet ve saygı önceliklidir. Hayata her zaman saygı duydum, o da bana teşekkür etti ve benim aşık olduğum işi verdi.
Türkiye'de de son yıllara göre baktığım zaman gençler arasında makyaj tasarımcısı olarak kariyerlerini devam ettirmeleri yönünde büyük bir eğilim görüyorum. Bu mesleği yapmak isteyenlere, benim gibi makyaj sanatına aşık olanlara benim tavsiyem hayallerinden vazgeçmemeleri olur. Kendilerini sürekli geliştirmeliler. Ve farklı renklerle, farklı ürünlerle birlikte birbirinden cazip, sofistike makyaj stilleri tasarlamalılar. Yaratıcılıklarına asla sınır koymamalılar.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön