loader

Tiktok Fondöten Hilesini Deniyoruz!

Favoriye Ekle

Son zamanlarda popülerleşen, herkesin merak ettiği Tiktok fondöten hilesini denedik!

Sosyal medya, yeni makyaj trendleri konusunda hiçbir zaman bizi yarı yolda bırakmıyor. Her geçen gün yeni bir makyaj hilesini keşfediyoruz. Bu sefer Tiktok, makyaj trendleri konusunda imdadımıza yetişti. Pürüzsüz, kalıcı ve porselen gibi bir ten görünümü vadeden Tiktok fondöten hilesi videosunu izledik ve hemen denemeye karar verdik! Bakalım bu makyaj hilesini deneyenler gerçekten haklı mı?

Tiktok fondöten hilesi

tiktok fondöten hilesi ridaaaamat

Tiktok fondöten hilesi videosu: @ridaaaamat


Tiktok’tan çıkan ve popülerleşen bu fondöten hilesinde, ten ürünlerinin uygulama sırası son derece değişik. Makyaj bazı ve pudra sırasının tamamen ters olması, bir de işin içinde giren makyaj sabitleme spreyi ile kafamız karışsa da, sonuç bizi epey şaşırttı. Bakalım sen de sonucu bizim kadar sevecek misin? 

1. Adım: Cildini nemlendirerek başla

garnier hyaluronik aloe jel

Bu adım bizim için zaten bir vazgeçilmez: Tiktok fondöten hilesinde ilk adım cildi nemlendirmek. Bunun için Garnier Hyaluronik Aloe Jel’i kullanıyoruz. Jel formüldeki bu nemlendirici, cilde 48 saate kadar nem veriyor ve ferahlatıyor. Üstelik hızlı bir şekilde emildiği için makyaj öncesi kullanamaya da çok uygun.

2. Adım: Transparan pudra uygula

maybelline fit me transparan pudra

Nemlendirici üzerine transparan pudra uygulamak sana da garip geldi değil mi? Biz de uygulayana kadar aynı şeyi düşünüyorduk. Maybelline Fit Me Transparan pudra’yı, tombul bir pudra fırçası ile göz altları ve T bölgesi başta olmak üzere cildimize uyguladık. Burada dikkat etmen gereken nokta, transparan pudrayı çok fazla uygulamamak. Fit Me pudranın cildi matlaştırma, gözenek gizleme ve pürüzsüzleştirme etkisi sayesi ile cildimiz gerçekten de pürüzsüz göründü.

3. Adım: Makyaj sabitleme spreyi uygula

maybelline lasting fix makyaj sabitleme spreyi

Gelelim Tiktok fondöten hilesinin en değişik adımına: Transparan pudra uyguladıktan sonra, makyaj sabitleme spreyi uygula ve kurumasını bekle. Bu adım her ne kadar garip gelse de, uyguladığımız transparan pudranın cilde tamamen oturmasına yarıyor. Böylece fazlası gidiyor, cakey bir görünüme sebep olmuyor. Maybelline Lasting Finish Makyaj Sabitleme Spreyi hem pudranın cilde oturmasını sağlıyor, hem de ten ürünlerinin kalıcılığını artırıyor.

4. Adım: Makyaj bazı uygula

nyx professional makeup can't stop won't stop makyaj bazı

Evet, haklısın bu iş garip bir yerlere gidiyor diye düşünebilirsin ama Tiktok fondöten hilesinde bir sonraki adımımız primer uygulamak. Bu adım, fondöteni tamamen tutacağı ve cildinle bütünleştireceği için aslında hiç de mantıksız değil. Ayrıca, öncesinde uyguladığın ürünler üzerine son bir baz eklemek, cildi pürüzsüzleştirmek için işe yarıyor. NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop makyaj bazı, cilde verdiği matlık ve pürüzsüzlük etkisiyle bu adımda çok işimize yaradı.

5. Adım: Fondötenini uygula

Tiktok fondöten hilesinin son adımı, fondöten uygulamak. Nemlendirici, transparan pudra, makyaj sabitleme spreyi ve makyaj bazından sonra fondötenini uygular uygulamaz cildinin porselen gibi göründüğünü fark edeceksin. Maybelline Fit Me fondöten, cilde verdiği doğal matlık ve gözenek gizleme özelliği ile bu fondöten hilesinin yıldızlarından biri. Uygular uygulamaz cilt pürüzsüz ve kusursuz bir hale geliyor.

Tiktok fondöten hilesini izlerken her ne kadar şaşırmış olsak da, sonuç gerçekten de tatmin edici. Ten makyajı ürünlerinin uygulama sırasını tamamen değiştiren ama gerçekten de beklenmedik derecede iyi bir sonuç veren bu fondöten hilesini sen nasıl buldun?

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler