loader

TikTok Makyaj Hilesi: Allıkla Lifting Etkisi Nasıl Yapılır?

Favoriye Ekle

Makyaj çantandaki tek bir makyaj ürünüyle çok daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olabileceğini biliyor muydun? Yeni bir TikTok makyaj hilesi olan allıkla lifting yapma uygulaması, yüz hatlarını boyutlandırarak yüzünün kalkık ve gergin görünmesini sağlıyor. Hadi, sen de hemen keşfet ve dene! 

Allık uygulamak için hangi tekniği kullanıyorsan şimdilik unut ve allık sürmenin en etkili haliyle tanış: Allıkla lifting etkisi! Yanaklarına taze bir sıcalıklık kazandırırken aynı zamanda da yüzünün daha genç görünmesini sağlamak için allıkla lifting görünümü nasıl yapılır bizden öğrenmeye ne dersin? Merak etme, ihtiyacın olan tek şey makyajına ve cildine uyum sağlayacak bir allık ve doğru tekniği öğrenmek. Hadi o halde, allıkla lifting yapma hilesine daha yakından bakalım! 

Allıkla Lifting Yapma Hilesi Nedir?

Allıkla Lifting Yapma Hilesi Nedir?

Allıkla lifting etkisi yüzü boyutlandırmak, hatları belirginleştirmek ve yüzü yukarı kaldırarak daha dinamik görünmesini sağlamak için tercih edilen bir makyaj hilesi. Yüzünün yorgun ve düşük hatlı göründüğünü düşünüyorsan illa medikal bir işlem yapmana gerek yok. Bunun için allıkla lifting etkisi nedir bilmen ve bu trendin tüm etkilerini makyajına taşıman yeterli. Lifting etkili makyaj yapmanın en temel adımlarından biri olan allık uygulaması ile yanaklarının yer çekimine meydan okumasına yardımcı olabilirsin. 

Allıkla Lifting Etkisi Nasıl Yapılır?

Allıkla Lifting Etkisi Nasıl Yapılır?

  • Allıkla lifting yapma trendi için öncelikle doğru allığa sahip olmalısın. Cilt tonuna uyum sağlayacak yüksek pigmentli ve kalıcı en iyi allık çeşidini bularak lifting etkili allık uygulamasına başlayabilirsin. 
  • Bu noktada allıkla lifting etkisi yaratırken ilk olarak ten makyajının bazı adımlarını tamamlamış olman gerekiyor. Makyaj bazı, fondöten, kapatıcı ve bronzer gibi ten makyaj ürünlerini uyguladıktan sonra allık uygulamasına geçebilirsin. 
  • Açılı veya düz bir allık fırçasından yardım alarak yanaklarının üzerinden elmacık kemiklerine ve şakaklarına doğru allıkla düz ve açılı bir çizgi çizmeli, daha sonra allığı fırçayla yukarı hareketler yaparak yavaşça dağıtmalısın. 
  • Bu aşamada yanaklarından şakaklarına doğru sürdüğün allığın belirgin olmasına özen gösterebilirsin. Bunun için bronzer ile kontürleme yaptığın çizgiyi takip edebilir ve bronzer’ın yarattığı efektten yararlanabilirsin. 
  • Allığı sürdükten sonra ise allığın çevresini ince bir çizgi halinde kapatıcıyla aydınlatabilirsin. Elmacık kemiklerinin hemen altından yine allıkla aynı çizgide kapatıcı sürerek yüzünün kalkık görünmesine yardımcı olabilirsin. Bu adımda uyguladığın allığın hem üst hem de alt çizgisine kapatıcı sürmek, allığın lifting etkisini çok daha üst seviyeye çıkaracak. 
  • Son adımda allıkla elde ettiğin lifting etkisini daha kalıcı kılmak için makyaj sabitleme spreyi kullanmayı ihmal etmemelisin. İşte birkaç adımda lifting etkili bir makyaj uygulaması yapmak bu kadar kolay! 

Allıkla Lifting Etkisi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Allıkla Lifting Etkisi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Lifting etkili makyaj yaparken ten rengine göre allık seçmeye özen göstermelisin. Cilt tonuna uyum sağlamayan bir allık istediğin lifting etkisini yaratma konusunda yetersiz kalabilir. 
  • Allıkla lifting etkisi için uygulama aşamasında yüz hatlarına uygun bir lifting etkisi yaratmaya dikkat etmelisin. Eğer yuvarlak bir yüz şekline sahipsen yanaklarının üzerinden başlayarak şakaklarına doğru çizgi çizebilirsin. Aksine köşeli bir yüz hattın varsa allığı C şeklinde uygulayarak yüzünün daha yumuşak hatlı ve kalkık görünmesine yardımcı olabilirsin.

Editörün Önerisi: Allıkla liftin yapanların favorisi olan ve bizim de tercihlerimiz arasında bulunan Maybelline New York Cheek Heat Likit Allık, su bazlı jel yapısı ve kremsi dokusu sayesinde cildinde doğal bir lifting etkisi yaratacak. Yoğun pigmentli renk seçenekleriyle allıkla lifting yapmak için Cheek Heat likit allıklara hiç düşünmeden bir şans verebilirsin! 

Bununla birlikte toz yapısı ve doğal bir ışıltı katan kadifemsi dokusu sayesinde Maybelline New York Fit Me Allık’ çeşitleri de alternatiflerin arasında yer alabilir. Canlı renkleri sayesinde yüzüne dinç ve ışıltılı bir görünüm kazandıracak Fit Me allıklar, lifting uygulaması için aradığın seçenek olabilir! 


Allıkla yüzünü nasıl daha kalkık ve canlı göstereceğini artık biliyorsun. E hadi durma, birkaç yaş genç görünmenin sırrını hemen şimdi dene. Hazır aramızdayken, “Allıkla Kontür Tekniğini Deniyoruz!” isimli içeriğimize de bir göz atabilirsin.

Yorumlar

0 Yorum

Yorum Yap

Peki sen ne düşünüyorsun?

Yorumlarda ismim görünsün

Başa Dön

İlgini çekebilecek makaleler